חוות דעת של רואה חשבון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חוות דעת של רואה חשבון 

מאת    [ 23/05/2013 ]
מילים במאמר: 355   [ נצפה 1733 פעמים ]

 
 

עבודתו של רואה החשבון דורשת ידע, ניסיון, אחריות ויושר. משום כך מדובר במקצוע מבוקש ויוקרתי שמתגמל את העוסקים בו בצורה מקצועית. רואה חשבון מוסמך ואיכותי הוא אכן מבוקש ובעלי עסקים רבים מנסים לאתר את רואה החשבון שיוכל לייעץ להם ולבםק עבורם את השירותים החשובים שלו. בין השירותים שמעניק רואה חשבון חשוב להזכיר גם את השירות החשוב של חוות דעת מקצועית. קבלת חוות דעת מטען רואה חשבון מוסמך היא מסמך חשוב שמוגן בצורה טובה בפני ביקרות מגורמים חיצוניים.

מה התכלית?

מדובר במסמך שמטרתו מתן עדות בפני רשויות המס, בתי המשפט, הרשות לניירות ערך וכל סמכות משפטית או חוקית מחוץ לעסק. חוות הדעת יכולה לעסקו במגוון רחב של נושאים החל מערכת נזקים ושווים, המשך בתחשיב חלוקת רכוש, חישובי ריבית, חישובי פיצוי, חלוקת רווחים בין השותפים, וכלה בערכת שווי החברה. קבלת חוות דעת מטעמו של רואה חשבון לוקחת בחשבון את כל ההיבטים שקשורים למקרה ומראה את טיב התכנים שנדונים בצורה הברורה ביותר.

מסיבה זו היא בעלת תפקיד מכריע ביישוב סכסוכים מחוץ לבית המשפט ובין כתלי בית המשפט. מסיבה זו כאשר אדם מעוניין לקיים הליך משפטי נגד גוף או אדם אחר בנושאי פיננסים הוא נדרש על ידי בית המשפט להמציא חוות דעת מטעם רואה חשבון. גם במקרה הפוך שבו אדם נתבע על ידי גוף מסוים בנושא פיננסי עליו להמציא חוות דעת מרואה חשבון כדי שיוכל להציג את קו ההגה שלו בצורה הטובה והמשכנעת ביותר.

חשיבותה של חוות הדעת

חשיבותה של חוות הדעת הוא בכך שהיא מאירה באופן ברור יותר את התיק כולו ומסייעת לשופט לגבש החלטה על סמך המידע המקצועי שהובא בפניו. משום שמדובר במסמך שמהווה עדות לכל דבר יכול הצד הנגדי לזמן את רואה החשבון לחקריה נגדית. סירוב להתייצב או אי התייצבות עלולים להביא למחיקת חוות הדעת.

מבנה המסמך

המבנה של חוות הדעת הוא קבוע וכולל את פרטיו של רואה החשבון, כישוריו, השכלתו ופירוט הניסיון שעומד לרשותו. על רואה החשבון לציין בבירור במסמך שאין לו עניין בנושא שנדון. חוות הדעת כוללת שורה של טיעונים ועובדות שצריכים להיות מובנים ברצף הגיוני ובסופם להביא את מסקנותיו של רואה החשבון, תמצית ההמלצות וסכום הכסף שיש לשלם לצד התובע לפי דעתו של רואה החשבון. חוות הדעת צריכה להיות ממצה, ממוקדת ותכליתית.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב