רישום סימן מסחר - לא תמיד מצליח; נדחתה הבקשה לרישום סימן המסחר SILK GLOW של חברת יוניליבר
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רישום סימן מסחר - לא תמיד מצליח; נדחתה הבקשה לרישום סימן המסחר SILK GLOW של חברת יוניליבר 

מאת    [ 20/04/2013 ]
מילים במאמר: 334   [ נצפה 2564 פעמים ]

בקשה ל רישום סימן מסחר שמספרה 235816 הוגשה ביום 15.2.11. לאחר בחינת הבקשה לרישום סימן המסחר הודיעה מחלקת סימני המסחר כי הסימן אינו כשיר לרישום עקב רישומו של סימן מסחר דומה, SILK GLAM.


יוניליבר הגיבה להודעה באמצעות עורך דינה והדגישה הבדלים בין שני הסימנים. בנוסף, עורך הדין של יוניליבר טען כי המילה SILK היא מילה תיאורית המשמשת מוצרים רבים בתחום הקוסמטיקה שכן מוצרים רבים מכילים חלבונים המבוססים על משי ולכן ניתן להתעלם ממנה ולבחון את מידת הדמיון בין המילים GLAM ו-GLOW בלבד, שאינו רב.


כב' סגנית רשם הפטנטים וסימני המסחר, הגב' ז'קלין ברכה, שקלה את הבקשה אך קבעה כי למרות שניתן לקחת בחשבון את טענותיה של יוניליבר ולהתעלם מהמילה SILK בבחינת הדמיון בין שני סימני המסחר, הרי שקיים דמיון רב גם בין המילים GLAM ו-GLOW, הן בצלילי והן במשמעות המילונית ולכן קיימת סכנת הטעיה. מנימוקים אלה כב' הסגנית קבעה כי בהתאם לסעיף 11(9) לפקודת סימני המסחר [נוסח חדש], התשל"ב – 1972 לא ניתן לקבל את הסימן לרישום.

 

" עילת הדמיון המטעה, בגינה סורב הסימן לרישום קבועה בסעיף 11(9) לפקודה, כדלקמן:

 

"סימן הזהה עם סימן שהוא שייך לבעל אחר וכבר הוא רשום בפנקס לגבי אותם טובין או טובין מאותו הגדר, והוא הדין בסימן הדומה לסימן כאמור עד כדי שיש בו להטעות;"

 

מניעת ההטעיה האמורה, שתי מטרות לה: הגנה על העוסק מפני מתחריו והגנה על הציבור לבל יוטעה לגבי מקור הטובין, אותו הוא רוכש... מבחני הדמיון נועדו לסייע בקביעה האם מתקיימת סכנת ההטעיה ולפיכך מתייחסים הם הן לטיבם של הסימנים (מבחני המראה והצליל) והן לנסיבות המסחריות הקשורות לטובין או לשירותים הנושאים את הסימנים (קהל הלקוחות, צינורות השיווק, סוגי הסחורות ויתר נסיבות העניין). מבחנים אלה כונו המבחן המשולש, ראה, בין היתר, ע"א 261/64 פרו-פרו ביסקויט בע"מ נ' ל' פרומין ובניו בע"מ, 278. בענייננו מצומצמת המחלוקת לשאלת המראה והצליל."

 

סימן מסחר 235816 (בקשה לרישום סימן מסחר) כב' סגנית רשם הפטנטים הגב' ז'קלין ברכה, 17 בפברואר 2013

שילון צוקרשטיין ושות' הוא משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בפטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות יוצרים, זכויות מטפחים, דיני מחשבים ואינטרנט וכדומה. אנו עוסקים בהגנה על קניינם הרוחני של לקוחותינו ברחבי העולם. ניתן לקרוא עוד באתרנו www.israelip.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב