6 מקומות בהם מפקח בנייה יכול לחסוך לך כסף
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

6 מקומות בהם מפקח בנייה יכול לחסוך לך כסף 

מאת    [ 17/04/2013 ]
מילים במאמר: 402   [ נצפה 1916 פעמים ]

פיקוח בנייה, כבר יודע מי שעומד לפני פרויקט בנייה,  נדרש בכל פרויקט, קטן כגדול.


  • חוסר תיאום וסנכרון בין הספקים השונים המעורבים בפרויקט הבניה – בפרויקט בניה, גם אם הוא לא גדול בהיקפו, מעורבים גורמים רבים. הסנכרון ביניהם חשוב מאחר וללא תיאום יגיע איש המקצוע לפני הזמן לאתר וייאלץ להמתין, לחילופין, יאחר להגיע ובאתר הבנייה ימתינו לו ולסיום עבודתו מאחר ולא ניתן להמשיך וכו'. בפרויקט בנייה יש להקפיד על התוכנית ועל זרימה נכונה של שלבי הבנייה השונים, ומפקח בנייה מנוסה יבצע זאת.
  • טעויות בנייה שיש לתקן – טעויות בנייה מתרחשות בפרוייקטי בנייה. לעיתים מדובר בטעויות קטנות ולעיתים בטעויות מהותיות. איתור ליקויי בנייה במהלך הבניה, עוד לפני ביקורת מבנים, יכול לחסוך זמן רב וכסף, מכיוון שככל שנקדים ונאתר אותם, וככל שנטפל בהן במהלך הפרויקט, כך טוב יותר. לדוגמא, כאשר נעשית טעות בשלד הקומה הראשונה, וכבר בנו את השנייה, קשה יותר לתקן. 
  • אי עמידה במפרט החומרים המתוכנן – בין אם בתום לב, ובין אם במכוון, עושים, לעיתים, בעלי מקצוע בשימוש שלא במדויק לפי המפרט. פיקוח בנייה איכותי ישמור על האינטרסים שלכם, מזמיני הפרוייקט.
  • חריגות בנייה – חריגות בנייה יכולות להיות בתחומים שונים, ובעלות משמעויות שונות. חריגה של חצי מטר לתוך חצר השכן, יכולה לגרור התעסקות משפטית מיותר. חריגה של 10 סנטימטר החסרים בגובה מעקה יכולה לגרור אי קבלת טופס אכלוס, ויתרה מכך סכנה בטיחותית. מפקח בנייה יאתר בזמן ליקויי בנייה שונים המהווים חריגות בניה.
  • הוצאות בלתי צפויות – כל מי שאי פעם היה שותף או ביצע בעצמו פרויקט בנייה יודע: כמעט ואין פרויקט בנייה אשר נאמן במאת האחוזים לתקציב המקורי שלו. ההיסטוריה של פרויקטי בנייה מלמדת כי יש לקחת לפחות 10%-20% אפשרות חריגה מתקציב הבנייה המתוכנן, ולעיתים אפילו יותר. ניהול תקציב פרויקט בניה וכן ניהול כספים יכולים להשפיע רבות על מידת הצלחתו של פרויקט בניה.
  כאשר מעורב במלאכה גורם מקצועי, כדוגמת חברת פיקוח בנייה, ניתן למזער את החלק הבלתי מתוכנן, ולהמעיט בהוצאות הבלתי צפויות. כיצד? על ידי "חיזוי מושכל" המושפע מהניסיון ומהסביר.
  • אי עמידה בלו"ז הבנייה – "זמן שווה כסף" אינו מטאפורה כשמדובר בפרוייקט בניה. איחורים בהגעת ספקים, עיכובים בהגעת חומרי בנייה לאתר הבנייה, עיכובים של אנשי המקצוע השונים (אלומיניום, אינסטלציה, טיח, ריצוף, ועוד) יכולים לעכב ולפגוע בפרויקט הבניה. כל עיכוב כזה משמעו כסף – בין אם בעיכוב בכניסה למבנה (עלויות השארות בנכס הקודם) ובין אם בתשלום נוסף לבעלי המקצוע השונים.
  לטובת הצלחת פרויקט בניה, ובסופו של דבר לחיסכון כספי, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת פיקוח בניה מקצועית ומנוסה.

שיפוץ קל - המדריך לשיפוץ דירה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב