פסיקת הוצאות ברשות הפטנטים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פסיקת הוצאות ברשות הפטנטים 

מאת    [ 12/03/2013 ]
מילים במאמר: 333   [ נצפה 2676 פעמים ]


שתי החלטות שנינו לאחרונה ברשות הפטנטים ביחס לפסיקת הוצאות:

 

נדחתה הבקשה של התעשייה הצבאית לישראל בע"מ בסך 34,048 ש"ח בהליך ההתנגדות לבקשת פטנט של חברת רפאל מערכות לחימה במתקדמות בע"מ

התעשייה הצבאית הגישה בקשה לפסיקת הוצאות בהליך ההתנגדות לבקשת פטנט 169481. לבקשה צורף תצהיר שפירט את שעות העבודה והפעולות שנעשו בהליך ההתנגדות לבקשת הפטנט וכן צורפו שני חשבונות של משרד עורכי הפטנטים אשר באמצעותו פעלה בהליך.
בתשובה לבקשה, חברת רפא"ל ציינה כי אין כלל פירוט בחשבונות העסקה שהוגשו ואין כלל ראיה כי שולמו בפועל ומכאן שאין מקום לפסיקת הוצאות ריאליות אלא יש לפסוק הוצאות סבירות בלבד.
כב' סגנית רשם הפטנטים, הגב' ז'קלין ברכה, שקלה את נימוקי שני הצדדים ופסקה שבלקיחת כל השיקולים שהובאו בפניה בחשבון על רפא"ל לשלם לתעשייה הצבאית הוצאות בסך 25,000 ש"ח כולל מע"מ.

פטנט 169481 (בקשה לפסיקת הוצאות) כב' סגנית רשם הפטנטים הגב' ז'קלין ברכה, 22 באוגוסט 2012

 

נקבע גובה סכום לתשלום ההוצאות של חברת GALLAHER LIMITED לדובק בע"מ בהליך ההתנגדות לרישום סימן מסחר

בקשת סימן המסחר 218626 של חברת GALLAHER LIMITED הוגשה לרישום ביום 6.2.09 וחברת דובק בע"מ הגישה התנגדות לרישומו ב29.5.11. בשלב מסוים בהליך ההתנגדות לסימן המסחר הודיעה חברת GALLHER על זניחת הסימן ובתגובה לכך הגישה חברת דובק בקשה לפסיקת הוצאות בסך כולל של 47,030.67 ש"ח וכן של 5,600 ש"ח בגין שכר הטרחה של עורכי דינה בגין הגשת הבקשה לפסיקה הוצאות.
בתגובה לכך GALLHER טענה כי אין כלל מקום לפסיקת הוצאות ובמידה ויוחלט שכן, שהסכום המבוקש אינו סביר ואינו מידתי להליך ההתנגדות לסימן המסחר. בנוסף הביאה GALLHER כדוגמא פסיקות הוצאות בהליכים דומים.
בתגובה לכך ביקשה חברת דובק אישור להגיש תגובה לתשובה אך הבקשה נדחתה ע"י כב' סגנית רשם הפטנטים, הגב' ז'קלין ברכה. לאחר שהובאו לתשומת ליבה כל השיקולים, קבעה כב' הסגנית כי חברת GALLHER תשלם לדובק בע"מ הוצאות בסך כולל של 45,000 ש"ח.

סימן מסחר 218626 (בקשה לפסיקת הוצאות) כב' סגנית רשם הפטנטים הגב' ז'קלין ברכה, 13 בספטמבר 2012

שילון צוקרשטיין ושות' הוא משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בפטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות יוצרים, זכויות מטפחים, דיני מחשבים ואינטרנט וכדומה. אנו עוסקים בהגנה על קניינם הרוחני של לקוחותינו ברחבי העולם.
ניתן לקרוא עוד באתרנו www.israelip.co.il
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב