אושרה החזרתו לתוקף של פטנט של חברת IBM וכן פטנט של דקסל בעמ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אושרה החזרתו לתוקף של פטנט של חברת IBM וכן פטנט של דקסל בעמ 

מאת    [ 12/03/2013 ]
מילים במאמר: 328   [ נצפה 2477 פעמים ]

כידוע, בקשת פטנט יכולה להיות בתוקף למשך עד 20 שנים במידה ואחת לתקופה מסויימת מחדשים את רישומו של הפטנט באמצעות הליך פרוצדוראלי פשוט הכולל תשלום אגרות חידוש. תשלום אגרות החידוש, אל עף היותו פרוצדוראלי ופשוט מהווה את הבסיס לרישומה של הזכות הידועה כ- "פטנט רשום".

אי תשלום האגרה מוביל באופן אוטומטי לזניחת הפטנט, כאילו אמר בעל הפטנט שאין הוא מעוניין עוד לקבל הגנה משפטית בגין המצאתו המגולמת בפטנט הרשום הספציפי.

ברגע שפקע תוקפו של פטנט, הדרך להחזירו לתוקף היא באמצעות פנייה לערכאה השיפוטית של רשות הפטנטים באמצעות בקשה מיוחדת להחזרת תוקפו של הפטנט. ההצלחה או היעדר ההצלחה בחידוש תוקפו של הפטנט כרוך בנתונים העובדתיים שבאותו המקרה וכן בטיעונים המשפטיים הרלוונטיים. על כן, חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מתאים במשרד עורכי דין ו עורכי פטנטים בטרם נוקטים בצעד מעין זה.

תוקפו של פטנט 154572 פקע בשל אי תשלום של אגרת חידוש ביום 5.9.11. חברת IBM, באמצעות עורך פטנטים מטעמה, הגישה בקשה להחזרת הפטנט לתוקף. לבקשה צורף תצהיר שמסביר כי הזכויות בבקשת הפטנט הועברו לחברת IBM ונרשמו בפנקס הפטנטים רק ביום 12.7.12, מכאן שהחברה לא אשמה בעיכוב ברישום. רק לאחר הרישום ביררה חברת IBM וגילתה שלא שילמה את אגרת החידוש. כב' סגנית רשם הפטנטים, הגב' ז'קלין ברכה, קיבלה את טענותיה של IBM ואישרה את החזרת בקשת הפטנט לתוקף.

פטנט 154572 (בקשה להחזר לתוקף) כב' סגנית רשם הפטנטים הגב' ז'קלין ברכה, 27 ספטמבר 2012.

 

פטנט מספר 147232 של חברת דקסל פקע שלושה חודשים לאחר הענקתו, ביום 30.10.10 בעקבות אי תשלום אגרת חידוש. הוגשה בקשה להחזרת הפטנט לתוקף באמצעות עורך הפטנטים של חברת דקסל. לבקשה צורף תצהיר המסביר כי אי תשלום האגרה אירע עקב טעות אנוש במשרדו של עורך הפטנטים: למעשה האגרה שולמה במועד אך עבור בקשת פטנט אחרת.
כב' סגנית רשם הפטנטים, הגב' ז'קלין ברכה, אישרה לאור הנסיבות את החזרת הפטנט לתוקף בכפוף לתשלום האגרות.

פטנט 147232 (בקשה להחזר לתוקף) כב' סגנית רשם הפטנטים הגב' ז'קלין ברכה, 20 באוגוסט 2012.

שילון צוקרשטיין ושות' הוא משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בפטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות יוצרים, זכויות מטפחים, דיני מחשבים ואינטרנט וכדומה. אנו עוסקים בהגנה על קניינם הרוחני של לקוחותינו ברחבי העולם. ניתן לקרוא עוד באתרנו www.israelip.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב