תשלום תוספת בניה למנהל מקרקעי ישראל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תשלום תוספת בניה למנהל מקרקעי ישראל 

מאת    [ 17/01/2013 ]
מילים במאמר: 379   [ נצפה 3295 פעמים ]

 
 

 

עלינו להבין, רכישת קרקע בבעלות מינהל מקרקעי ישראל היא איננה רכישת בעלות אלא חכירה (ללא התייחסות לרפורמה בדבר הקניית בעלות שכן לאחר הקניית בעלות הקרקע כבר אינה שייכת למינהל מקרקעי ישראל).

לשם הבנה מעמיקה להלן מספר ציטוטים מהחלטת מינהל מס' 1245 העוסקת בין השאר בתחום זה.

תוספת בניה הינה תוספת שטח למבנה קיים, המשמשת למטרת החכירה המקורית, וכן הקמת יחידת דיור נוספת, ובלבד שיתקיימו התנאים הבאים:

א.      בבניה צמודת קרקע למגורי –לא תתווסף, בעקבות מימוש תוספת הבניה יותר מיח"ד אחת.

ב.      בתעסוקה – תעשיה, משרדים, מסחר ומלונאות – תוספת הבניה תהא במסגרת הרחבת המבנה הקיים, ובעקבות מימושה לא יגדלו אחוזי הבניה במגרש למעלה מפי שניים.

לבעלי חוזה חכירה למגורים מהוונים בבניה צמודת קרקע באזור עדיפות לאומית א' ובאזורי קו עימות המינהל לא ייגבה דמי היתר עבור כל תוספת בניה מבוקשת.

לבעלי חוזה חכירה למגורים מהוונים בבניה צמודת קרקע באזור עדיפות לאומית ב' ובאזורים שאינם אזורי עדיפות המינהל ייגבה דמי היתר עבור תוספת בניה אם שטחה של יח"ד הקיימת יחד  עם תוספת הבניה המבוקשת (לרבות יחידת מגורים נוספת) עולה על 240 מ"ר.בגין יתרת הזכויות שמעבר ל 240 מ"ר (שטח עיקרי ושרות) יגבה המינהל דמי היתר בשיעור של 31% מהערך המעודכן של זכויות הבניה הנוספות.

לבעלי חוזה חכירה למגורים לא מהוונים בבניה צמודת קרקע למטרת מגורים עירוניים המינהל ייגבה דמי היתר עבור תוספת בניה אם שטחה של יח"ד הקיימת יחד  עם תוספת הבניה המבוקשת עולה על 160 מ"ר. שיעור של 25% מהערך המעודכן של זכויות הבניה הנוספות ודמי החכירה יעודכנו. המינהל לא יגבה דמי היתר בגין תוספת בניה בבניה רוויה.

קיבלת חשבון תשלום ממינהל מקרקעי ישראל בדבר דמי היתר? זה לא סוף העולם! ניתן להיוועץ עם שמאי מקרקעין בדבר ערעור על הסכום. יש להבין הסכום נקבע ע"H שמאי מטעם ממ"י ולעיתים החיוב גבוה מהמקובל וניתן לערער עליו.

עלי לציין כי בפלד שמאות מקרקעין ישנו נסיון רב בתחום זה, כל שמאי מקרקעין יכול עסוק בתחום זה אך לא כל אחד מבין! לכן חשוב לברר מה ניסיונו של שמאי המקרקעין בתחום, ולדרוש (זאת זכותכם!) לראות עבודות דומות בתחום זה, ולא פחות חשוב לראות החלטות של שמאי מחוזי ממשלתי בתיקים בו מעורב שמאי המקרקעין אותו אתם מעוניינים לשכור.

בצעו בדיקה מקיפה וקבלו תשובות ברורות. לקיחת איש מקצוע בתחום זה הינו דבר חשוב ביותר.  מוגש לכולם כחומר למחשבה.

להתייעצות ניתן להיכנס לאתר:www.saarpeled.co.il

פלד שמאים – סער פלד כלכלן ושמאי מקרקעין פלד שמאים הינו משרד שמאות מקרקעין בבעלותו של סער פלד, כלכלן ושמאי מקרקעין, בעל ניסיון עשיר בתחום הערכת נכסים פרטים ומסחריים, השגות למינהל מקרקעי ישראל, השגות להיטלי השבחה, חוות דעת מומחה לבית משפט, ובעל מומחיות בהכנת תוכניות עסקיות (דוחות אפס) לפרויקטים במסגרת תמ``א 38.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב