טיול להודו ונפאל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

טיול להודו ונפאל 

מאת    [ 02/12/2012 ]
מילים במאמר: 1608   [ נצפה 2299 פעמים ]

 
 

טיול  להודו לרוב הוא טיול מטלטל המפגיש את המטייל עם עולם אחר מבחינה חברתית, רעיונית, ואופי החיים ורוחם של התפיסות המזרחיות המשתקף בכל פינה בארץ ענקית וססגונית זו.
בטיולנו נכיר מקרוב את התרבות העשירה והעתיקה של הודו, את הדתות ופולחני הדת השונים המתקיימים בכל מקום ואת האומנות ההודית המרשימה. נבקר בפאר היצירה האדריכלית- הטאג' מאהל ונתרשם מארמונות ומבצרים מרהיבים. בהמשכו של המסלול נגיע לנפאל הכלואה למעשה בין הודו לסין בין שרשרות הרים כשמרכזו של הטיול היא קאטמנדו הבירה.

מסלול טיול להודו וונפאל יום 1 - ישראל/ דלהי

הגעה לשדה התעופה בן גוריון משם נצא בטיסה לדלהי.

טיול להודו : יום 2 - דלהי

הגעה לשדה התעופה הבינלאומי של דלהי, בירת הודו שם יחכה לנו נציג החברה המקומי. בדלהי תרבויות רבות, צבעים וריחות אקזוטיים, אוכל מגוון ואטרקציות לכל הגילאים. דלהי משלבת כרך מודרני ומטופח- דלהי החדשה (ניו דלהי) לצד שווקים הומי אדם ומבצרים עתיקים- דלהי העתיקה (אולד דלהי). בדלהי החדשה יש שפע מרכזי קניות וגנים מטופחים ובדלהי הישנה, המוקפת חומות, יש מבצרים עתיקים. נציג החברה ייקח אותנו למלון וילווה אותנו בשעת הצ'ק אין. לינה בדלהי.

טיול להודו : יום 3 - דלהי/ ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור המשלב את דלהי החדשה והישנה. לאחר ארוחת נצא לסיור המשלב את העיר החדשה עם העיר העתיקה. נבקר בקוטאב מינאר, מסגד איסלאמי בעל חמש קומות המתנשא לגובה של 73 מטרים. לאחר מכן נמשיך לקבר הומאיון שנבנה במאה ה-16 על ידי הקיסר מוגהל השני וניסע דרך שער הודו, המבצר האדום ובית הנשיא. בשעות אחר הצהריים ניסע לעיר ג'איפור. ג'איפור משלבת את מסורות העבר עם המודרניות והקידמה. ראג'ה ג'אי סינג, מייסד ג'איפור, היה אסטרונום וכאשר בנה את העיר היא הפכה למרכז מסחר ודת. כיום ג'איפור התרחבה אל מעבר לחומות הורודות שבעבר שימשו כגבולות העיר. הגעה לג'איפור והעברה למלון. לינה בג'איפור.

יום 4 - ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של יום שלם בעיר ג'איפור. נתחיל בביקור במצודת אמבר אליה נגיע רכובים על גבי פילים. נטייל במצודה ששימשה בעבר כמקום מושבם של שליטי ראג'פוט, נבקר בארמונות היפיפיים ובמקדש שילאדבי שבו גילופי שיש מרהיבים ודלת כסף. לאחר שנבקר בג'אנטאר מאנטר, שהוא הגדול והשמור ביותר מבין חמשת מצפי הכוכבים המלכותיים נגיע לארמון העיר. הארמון משלב ארכיטקטורה ראג'סטאנית מסורתית. במתחם, החולש על שביעית מהעיר שבין החומות נמצא גם המוזיאון. לבסוף נגיע להאווה מאהל, המהווה ציון דרך בולט בג'איפור, שנבנה בשנת 1799. זהו מבנה של חמש קומות העשוי מאבן-חול ובו מרפסות מרשימות ו-953 נישות וחלונות. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בג'איפור.

יום 5 - ג'איפור/ סיקרי/ אגרה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לעבר אגרה. במרחק של כ-35 ק"מ לפני אגרה נעצור בפאטאפור סיקרי, העיר בעלת אבני החול האדומות שנבנתה במאה ה-16 על ידי אקבר קיסר מוגהל, אחד משליטיה הגדולים של הודו. הארכיטקטורה במקום משלבת בין סגנון הידני למוסלמי ומבטאת את חזונו של אקבר של שילוב התרבויות. לאחר מכן נגיע לאגרה, העיר הידועה בשל הטאג' מהאל המפורסם. קיסר מוגאל סה ג'האן, בנה את הטאג' מהאל לזכר אשתו האהובה מומטאג' מהאל. המבנה המרשים בכל שעות היום, משתקף בבריכות הגן. ישנן ערים מעטות בעולם היכולות להשתוות להיסטוריה ולמסורת של אגרה. אגרה היא היעד התיירותי הפופולארי ביותר בכל הודו. העיר נמצאת במרחק של 204 ק"מ מדלהי, על גדות נהר יאמונה והיא חלק ממישורי צפון הודו. הגעה לאגרה והעברה למלון. לינה באגרה.

טיול להודו : יום 6 - אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד משבעת פלאי תבל- הטאג' מהאל היפיפה. (הערה: האתר סגור בימי שישי). הטאג' מהאל הוא אולי המבנה הארכיטקטוני המרשים ביותר בעולם. המבנה הראוותני ועוצר הנשימה שאין כמוהו, חינני ומרהיב מכל כיוון שמסתכלים עליו. משם נמשיך למבצר אגרה הנמצא על גדות נהר יאמונה. בין הקירות האדומים המאסיביים העשויים מאבן חול נמצא מתחם המבצר שנבנה על ידי הקיסר אקבר. במקום נוכל לראות את הארמונות, המקדשים וההיכלים היפים המשלבים בין המסורת ההינדית לאסלאמית. לבסוף נבקר בקברו איטמאד-אוד-דאולה, אביה של המלכה נור ג'האן. המבנה מתנשא לגובה של שתי קומות ובו נוכל לראות פסיפסים משובצים ואבנים יקרות. לאחר מכן נשוב למלון. לינה באגרה.

יום 7 - אגרה/ ג'אנסי/ אורצ'ה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ובהתאם לשעת הרכבת, העברה לתחנת הרכבת המקומית ונסיעה ברכבת האקספרס שאטאבדי לג'אנסי. הגעה לתחנת הרכבת בג'נסי שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון באורצ'ה. המורשת העשירה של אורצ'ה נותרה כפי שהייתה ונשתמרה באבן. הארמונות והמקדשים נבנו על ידי שליטי בונדלה במאות ה-16 וה-17 ונותרו בשלמותם. הגעה לאורצ'ה והעברה למלון. בשעות אחר הצהריים נסייר בעיר. לאחר מכן נשוב למלון. לינה באורצ'ה.

יום 8 - אורצ'ה/ קאג'וראו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקאג'וראו. הגעה לקאג'וראו והעברה למלון. מקדשי קאג'וראו הן מתנת הודו המיוחדת לעולם. הם מייצגים שיר הלל לחיים, לאהבה ולשמחה. החיים שתועדו בכל צורה אפשרית באבן, מעידים על מלאכתו ואומנותו של צ'אנדלה ראג'פוטס. בשעות אחר הצהריים יינתן זמן חופשי למנוחה במלון או לטיול עצמאי בעיר. לינה בקאג'וראו.

יום 9 - קאג'וראו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול של יום שלם בעיר קאג'וראו ונבקר במקדשי קאג'וראו המפורסמים. המקדשים נבנו על ידי מלכי צ'אנדלה משנת 250 ועד לשנת 1050 לספירה. מתוך 85 המקדשים המקוריים, נותרו כיום 22. המקדשים החשובים ביותר הם מקדש מאהאדב, מקדש צ'אונסט יוגיני המוקדש לאלה קאלי, מקדש צ'יטראגופטה או בהאראטג'י שבו תמונה מקסימה של וישנו בעל 11 הראשים, מקדשי וישוואנאת ונאנדי, מקדש לאקשמאנה, והמקדש הגדול ביותר, מקדש וישנה המוקדש לשיבה. בשעות הערב נהנה ממופע פולקלור במרכז קאנדאריה. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בקאג'וראו.

יום 10 - קאג'וראו/ ואראנאסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה המקומי שממנו נטוס לואראנאסי. החיים כיום בואראנאסי, או בשמה הקודם קאשי, מתנהלים לאורך מדרגות נהר הגנגס, היכן שרוב המקדשים נמצאים. מהזריחה ועד השקיעה נוהרים למקום מאות מאמינים המבצעים טקסים דתיים ליד נהר הגנגס הקדוש. העיר היא מבוך של רחובות קטנים וסמטאות המחביאים בתוכם לא פחות מאלף מקדשים. הגעה לשדה התעופה בואראנאסי שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון. בדרכנו למלון נבקר בסארנאת. לורד בודהה נשא את דרשתו הראשונה לפני חמשת תלמידיו בפארק דיר שבמקום, וקידש את עקרונות ההוראה שלו לתוך חוקים. סטופת דאהמק מציינת את המקום בו עמד פעם המנזר. צפונית לסטופה נמצא מתחם גדול בו נמצאות הריסות המנזרים. בציורי הקיר שנעשו על ידי אומן יפני נוכל לראות את האירועים החשובים בחייו של בודהה. במתחם יש מוזיאון ארכיאולוגי מעניין שבו שימרו את עמוד סאראנת שבירתה מהווה את הסמל הלאומי של הודו. הגעה למלון למנוחה קצרה. בשעות הערב המוקדמות נגיע לגדות נהר הגנגס ונצא לשיט בסירה על מנת לחזות בטקס שעות הערביים אארטי, טקס שבו סוגדים לנהר הגנגס ומדליקים מנורות שמן. לאחר מכן נשוב למלון. לינה בואראנאסי.

יום 11 - ואראנאסי/ קטמנדו

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשיט בנהר הגנגס ונחזה בזריחה. זהו הזמן הטוב ביותר ביום לראות את מדרגות הנהר מבעד לערפילי הבוקר. לאחר שנשוב למלון ונאכל ארוחת בוקר נצא לסיור קצר בעיר ואראנאסי. נבקר במקדש בהאראט מאטה ונראה מבחוץ את מסגד הקיסר אאוראנגאזב, שנבנה במאה ה-17. נמשיך למקדש המוזהב, מקדש וישוואנאת שנבנה ב- 1776 על ידי ראני אהלאיבאי הולקר. גם את המקדש הזה נראה רק מבחוץ מכיוון שהכניסה אסורה למי שאינו בן הדת ההינדית. לאחר מכן, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה המקומי שממנו נטוס לקטמנדו בירת נפאל. הגעה לשדה התעופה בקטמנדו שם יחכה לנו נציג החברה המקומי שילווה אותנו למלון. העיר ההיסטורית קטמנדו ידועה כעיר המקדשים ונותרה ללא שינוי מאז ימי הביניים. העיר המתנשאת לגובה של 1,450 מטרים מעל לפני הים מפורסמת בשל המסורת התרבותית העשירה שלה, יופייה המרהיב, ההתיישבויות האתניות הרבות ומקדשים הינדים ובודהיסטיים המשמשים כמוקדי עליה לרגל. בעמק קטמנדו (400 קמ"ר) ישנם 7 מקומות שהוכרזו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. העיר היא מרכז של אטרקציות תרבותיות שונות עבור כל המבקרים בנפאל. לינה בקטמנדו.

יום 12 - טיול לנפאל קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בעיר קטמנדו. נתחיל בביקור בכיכר החשובה, היפה והמעניינת ביותר בקטמנדו, כיכר הארמון- "דורבאר סקוור". הכיכר היא ליבה של העיר העתיקה ובה למעלה מ- 50 מקדשים וכן הארמון המלכותי הישן מהמאה ה- 17. הכיכר משמשת כמקום הכתרת המלכים. נבקר, בין השאר, ב"הפעמון הגדול", מקדש קאל באיראב, מקדש ג'אגאנאת שבו גילופים ארוטיים ומקדש קאסטאמאנדאפ, שלפי האמונה נבנה מגזע עץ אחד. נהנה מהתבוננות בחיי המקומיים, במאמינים הלבושים בגדים צבעוניים וססגוניים וברוכלים המסתובבים בכיכר ומנסים למכור את מרכולתם. נמשיך למקדש הקומארי הוא המקדש החשוב ביותר במקום. בו מתגוררת "אלת החיים" של העיר, שהיא ילדה שנבחרת מבין ילדות נפאל ומשמשת בתפקיד האלה עד הגיעה לבגרות. לאחר מכן ניסע מערבה מקטמנדו ונבקר בסטופת סוויאמבונאת שנבנתה לפני כ- 2,000 שנה והמשקיפה על עמק קטמנדו. במקום המוקף במנזרים טיבטים, נמצא אחד מהמקדשים הבודהיסטים המפוארים שבו נמצאת "עין הבודהה" המפורסמת. בשעות אחר הצהריים נבקר בעיירה פאטן, הידועה גם בשם לאליפור, ששימשה בעבר כמקום משכנו של המלך. נתחיל בכיכר הארמון- הדורבר סקוור, שבו נמצאים הפילים המפוסלים וציפור האבן הכלואה משירה של גלי עטרי- "נפאל". לאחר מכן נמשיך לקרישנה מאנדיר, מבנה אבן שבו 21 צריחים, להיראניאה ואראן מאהאביהאר- מקדש הזהב וליצירת המופת של טרה קוטה- מאהאבודה. לאחר הסיור נמשיך לביקור במחנה הפליטים הטיבטי שבו מתגוררים הפליטים הטיבטים. במקום נוכל לראות את הנשים אורגות שטיחים על נולים. לאחר מכן נשוב למלון בקטמנדו. לינה בקטמנדו.

יום 13 - קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של יום שלם בודהאנט, בפאשופאטינאת ובבאקטאפור. נתחיל בביקור באחד ממקדשי הבודהיזם הגדול ביותר בעולם, בודהאנט נמצאת מזרחה לקטמנדו. זהו המרכז הדתי של האוכלוסייה הטיבטית הגדולה בנפאל ויש בו מספר מנזרים משגשגים. המקום נקרא גם "טיבט הקטנה". לאחר מכן נבקר במקדש פאשופתינאט, הנמצא על גדות נהר הבגמטי הקדוש. זהו אחד המקומות הקדושים ביותר למאמיני דת ההינדו, והוא מוקדש ללורד שיבה. במקדש בעל שתי הקומות שנבנה בשנת 1696 יש גג מוזהב ודלתות כסף והוא מפורסם בשל הארכיטקטורה המרהיבה שלו. בכל שנה מגיעים למקום אינספור מאמינים מכל רחבי הודו. במקום נערכים טקסי שריפת גופות על גדות נהר הבגמטי. לפני שנשוב לקטמנדו נבקר בבאקטאפור הנמצאת במרחק של כ- 16 ק"מ מהעיר. במקום ישנה כמות מרשימה של אוצרות אומנותיים. העיר, הנקראת גם "המוזיאון החי", שמרה את סגנון "ימי הביניים". התעשיות המסורתיות של באקטאפור, הנמצאת בגובה של 1,401 מטרים מעל לפני הים, הן קדרות ואריגה. עד המאה ה-15 העיר באקטאפור שימשה כבירת קטמנדו. לאחר מכן נשוב למלון בקטמנדו. לינה בקטמנדו.

יום 14- קטמנדו/ ישראל

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה הבינלאומי בקטמנדו שממנו נטוס לישראל.

יום 15- ישראל

הגעה לנמל התעופה בן גוריון.

דוד קילשטיין איסט-טרוול - איסט טרוול מתמחה בנושא טיולים למזרח הרחוק : לרבות טיול להודו ונפאל טיול לבורמה , טיול לתאילנד ועוד

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב