תביעת אובדן כושר עבודה - לא כל כך פשוט
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תביעת אובדן כושר עבודה - לא כל כך פשוט 

מאת    [ 12/11/2012 ]
מילים במאמר: 531   [ נצפה 2657 פעמים ]

 
 

לאובדן כושר עבודה יש פוטנציאל ממשי לשיבוש חייו של הנפגע ובני משפחתו.

מצב שכזה מתרחש בעקבות פציעה בעבודה או מחלה ששיבשה את יכולתו של הנפגע לעבוד.

בנסיבות אלו, מקור פרנסתו של הנפגע ניזוק, אותו מקור פרנסה עליו מבססת כל המשפחה את עתידה ועתיד ילדיה.

כל התכנונים הכלכליים של המשפחה, אלו המבטיחים את קיומה היום יומי, את חינוך ילדיה, את ההנאות הקטנות ואת העמידה בהתחייבויות ארוכות הטווח כגון נטילת משכנתא – כל התכנונים האלו משתבשים כשמקור ההכנסה האמור לתרום משמעותית למימושם, נפגע.

לכן, חשוב במיוחד שכל מי שפרנסת משפחתו תלויה בו ידאג לביטוח אובדן כושר עבודה שמטרתו הראשית הינה כניסה לנעליו של הנפגע ביום צרה והחלפת ההכנסה שאיננו מסוגל לייצר עוד בסכום חודשי קבוע אותו תשלם חברת הביטוח כל עוד הנפגע נמצא במצב של אובדן כושר עבודה.

במצב שכזה חברת הביטוח הופכת בעצם להיות המפרנסת של המשפחה, אותו גורם שיאפשר למשפחה להמשיך בשגרת חייה, על אף הצרה שפקדה אותה.

לכן חיוני שתהליך הגשת תביעת אובדן כושר עבודה יעבור בצורה החלקה והמהירה ביותר על מנת לקצר ככל שניתן את הסבל הכספי שנלווה לסבל הפיזי כתוצאה מהפגיעה, כך שהחיים יימשכו כסדרם.

לצערנו, בפועל נתקל הנפגע לא פעם במקרים שכאלו במכשולים רבים מצד חברת הביטוח.

תביעות ביטוח באופן כללי מהוות פוטנציאל לחילוקי דעות וויכוחים עם חברת הביטוח.
תביעות אובדן כושר עבודה אינן שונות מבחינה זאת.

פוליסות אובדן כושר עבודה הינן פוליסות מורכבות הכוללות תנאים וחריגים רבים, המאפשרים לחברת הביטוח להערים קשיים על המבוטח, הנוספים לסבל הפיזי ולקשיים הכלכליים שהינם מנת חלקו בעקבות התאונה או המחלה שפגעה בכושרו לעבוד.
התוצאה הינה שהוא צריך לגייס את מעט הכוחות והאנרגיות שנותרו בו, לא על מנת להתמודד עם הפגיעה ועם המצב החדש אליו נקלע, אלא על מנת להתמודד עם חברת הביטוח, ובנסיבות אלו קורה לא פעם שחברת הביטוח פשוט מנצלת את אוזלת ידו ואת חולשתו של המבוטח במצב השביר אליו נקלע, ודוחה את תביעתו או לוחצת עליו להתפשר.

למען ההגינות חשוב גם להדגיש כי חילוקי הדעות של הנפגע עם חברת הביטוח נובעים לעיתים מחוסר הבנתו את תנאי הפוליסה ובראש ובראשונה את ההגדרה של "אובדן כושר עבודה".

ישנן פוליסות "סטנדרטיות" המגדירות אובדן כושר עבודה כמצב בו איבד המבוטח יותר מ 75% מכושרו לעבוד במקצוע בו עסק ביום שקדם לתאונה או המחלה ובעיסוק סביר אחר בהתאם להשכלתו, הכשרתו וניסיונו.
לעומת זאת יש פוליסות אובדן כושר עבודה מקצועיות המגדירות אובדן כושר עבודה כמצב בו איבד המבוטח יותר מ- 75% מכושרו לעבוד במקצוע או בעיסוק ממנו התפרנס בחמש השנים שקדמו למקרה שגרם לאובדן כושר העבודה. דהיינו בפוליסות אלו אובדן כושר עבודה מיוחס למקצוע הספציפי בו עסק ולא נמדדת יכולתו לעסוק בעיסוק אחר בהתבסס על השכלתו, הכשרתו ונסיונו.

מהות הפוליסה תכתיב את אופי הגשת התביעה ואת ההוכחות שעל הנפגע לספק לחברת הביטוח לצורך קבלת הפיצוי.

לכן, במקרים שכאלו מומלץ לעשות שימוש בשירותיו של עורך דין ביטוח שמכיר את כל התנאים והחריגים שהפוליסה מכילה, כמו גם את דרכיה הנפתלות של חברת הביטוח להימנע מתשלום, וביכולתו להסתמך על הידע שלו בתחום הביטוח והמשפט בשילוב התייעצות עם מומחי רפואה על מנת להביא לסילוקה המהיר והמוצלח של תביעת אובדן כושר עבודה, שללא עזרתו עלולה להפוך לתביעת אובדן כושר אבודה.

 

 

זקוקים לעזרה בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה ולהתייעצות עם עורך דין ביטוח?

למשרד עורכי דין תבור ושות' בחיפה התמחות ייחודית ורבת שנים בייצוג לקוחות פרטיים, חברות ועסקים בתביעות נגד חברות ביטוח ונגד סוכני ביטוח.

הינכם  מוזמנים לבקר באתר ולהתרשם:
http://www.law-tavor.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב