מידע כללי על מבחן אמיר- כל מה שצריך לדעת על מבחן אמיר
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מידע כללי על מבחן אמיר- כל מה שצריך לדעת על מבחן אמיר 

מאת    [ 28/10/2012 ]
מילים במאמר: 488   [ נצפה 3119 פעמים ]

 
 

מהו מבחן אמיר?

ממטרת מבחן אמיר היא לבחון את רמת השפה האנגלית של כל נבחן, על מנת שהאוניברסיטאות יוכלו לקבוע מהי רמת האנגלית של הסטודנט. תוצאה נמוכה- ורמה נמוכה באנגלית פירושן קורסים באנגלית באוניברסיטה. ציון גבוה במבחן אמיר פירושו רמת פטור באנגלית ללא צורך בהשלמת קורסים באוניברסיטה. מבחן אמיר בודק את יכולת הקריאה באנגלית וההבנה של טקסטים אקדמיים באנגלית. יכולת זו חשובה לכל סטודנט שמתחיל ללמוד מכיוון שטקסטים באנגלית הם חלק חשוב מאוד מההכשרה האקדמית. לכן, מבחן אמיר הוא מבחן חשוב מאוד לביצוע במהלך הלימודים. קורס אמיר החינמי המוצע לכם מבטיח להגדיל את אוצר המילים שלכם תוך שימת דגש על מילים שמופיעות במבחן אמיר. בעזרת תרגילי קריאה לשיפור הבנת הנקרא תוכלו לשפר את התוצאה שלכם במבחן אמיר.

מטעם מי נערך מבחן אמיר?

מבחן אמיר הינו מבחן מיון של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הבודק את רמת הידע באנגלית של תלמידים אשר רוצים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה פה בארץ.

מי ניגש למבחן אמיר?

מועמד ללימודים במוסד אקדמי או סטודנט שאינו דורש ציון פסיכומטרי אך זקוק לציון באנגלית על מנת שניתן יהיה לקבוע כמה קורסים הוא צריך לקחת באנגלית.

מועמד או סטודנט המעוניין לשפר את ציון האנגלית שקיבלת בפסיכומטרי בכדי:

-                                                                                   להגיע לציון סף לקבלה ללימודים אקדמיים

לצמצם או לקבל פטור מלימודי האנגלית באקדמיה

האם יש מבחן אמיר בתנאים מותאמים?

גם במבחן אמיר ניתן לקבל התאמות. המרכז הארצי לבחינות והערכה מאפשר לסטודנטים בעלי לקויות למידה ולקויות פיזיות להגיש בקשה למבחן אמיר מותאם. ערכת ההרשמה למבחן מותאם דומה לזו של מבחן פסיכומטרי, והיא דורשת מילוי שאלון אישי, אישורים על אבחונים קיימים ושאלון למאבחן. סטודנטים שנמצאו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה כזכאים להקלות, יוכלו לקבל את האפשרות להבחן בגרסא הממוחשבת של מבחן אמיר הנקראת מבחן אמירם, או התאמות נוספות הנגזרות מלקויותיהם.

כמה עולה מבחן אמיר?

עלות מבחן אמיר: ערכת הרשמה למבחן – 50 ש"ח. עלות המבחן : כ- 200 ש"ח (משתנה מדי פעם; יש להתעדכן במחלקה לאנגלית במוסד האקדמי).

מהם תאריכי מבחן אמיר?

5 בספטמבר 2012. תאריך סיום הרשמה – 7 ביולי.

7-9 בדצמבר 2012 תאריך סיום הרשמה – 22 באוקטובר.

כמה פעמים ניתן לגשת למבחן אמיר?

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אינו מטיל הגבלה על מספר הפעמים שאפשר להיבחן בבחינת אמיר, כמו כן הוא איננו מטיל הגבלה גם או על מרווח הזמן שבין בחינה לבחינה.

מה תוקף ציון מבחן אמיר?

תוצאות בחינת אמיר תקפות באוניברסיטאות למשך 5 שנים לפחות.

היכן ניתן למצוא את ציוני בחינת אמיר?

המרכז הארצי לבחינות והערכה מפרסם את הציונים של מבחן אמיר עד 45 יום ממועד הבחינה (בדרך כלל הם ימסרו מוקדם יותר, תוך שלושה שבועות מיום הבחינה).

הציון נשלח אוטומטית לכל האוניברסיטאות בישראל וכל נבחן רשאי לבקש שציונו יישלח למוסדות נוספים (בקשה זו יש להגיש בטופס ההרשמה או בדואר אלקטרוני עד יום לפני מועד הבחינה).

"רק דרך החינוך אפשר לשנות את העולם לטוב יותר" יאנוש קורצ'אק

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב