המתנה לאוטובוס בתחנת אוטובוס עלולה להיות קטלנית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

המתנה לאוטובוס בתחנת אוטובוס עלולה להיות קטלנית 

מאת    [ 16/10/2012 ]
מילים במאמר: 524   [ נצפה 985 פעמים ]

 
 המתנה   לאוטובוס   בתחנת   אוטובוס   עלולה   להיות   קטלנית .


עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און פנו ליו"ר מרכז השלטון המקומי בדרישה לפרסם אזהרה, בדבר הקרינה המסוכנת בתחנות אוטובוס.

ביום  19/6/2012  שיגר מרכז השלטון המקומי את תשובתו לפניית עורכי דין ורד כהן ורענן בר-און.

בתשובתו, אישר מרכז השלטון המקומי, כי  אכן על פי המכתב שהתקבל מהמשרד להגנת הסביבה (ראש אגף מניעת קרינה) המתנה לאוטובוס בתחנות אוטובוס לפרק זמן של מעל חצי שעה עלולה לגרום לנזק !!!

מאחר שאין בסמכות הרשות המקומית להעביר תחנות אוטובוס ממקום למקום, הודיע מרכז השלטון המקומי לעורכי הדין בר-און וכהן, כי בעקבות פנייתם מתכנן מרכז השלטון המקומי הידברות עם משרד התחבורה, עם המשרד להגנת הסביבה ועם בעלי ענין נוספים, על מנת לגבש פתרונות אפשריים.


כידוע, תחנות אוטובוס רבות ממוקמות בסמיכות למתקני חשמל שונים, בכל רחבי הארץ.

במכתבם של עורכי הדין בר-און וכהן למרכז השלטון המקומי הסבירו עורכי הדין, כי לאחרונה נודע, מבדיקות שערך המשרד להגנת הסביבה, כי הקרינה הנפלטת ממתקני החשמל הסמוכים לתחנות אוטובוס ברחבי הארץ הינה קרינה מסוכנת ביותר, פי כמה מסף הקרינה המירבית המומלצת, המגבירה את הסיכון לחלות בסרטן ולהפלות.
מדובר בקרינה משדה מגנטי של מתקני חשמל, כגון ארונות חשמל, קווי מתח גבוה, תחנות שנאים וחוטי חשמל, הממוקמים בסמוך לתחנות אוטובוס.

בתחנות אוטובוס הצמודות למתקני חשמל נמדדו  30  מיליגאוס ויותר !!!
מחקרים שונים שנעשו הצביעו על קשר ישיר בין חשיפה לשדה מגנטי של מעל  16  מיליגאוס לבין עלייה ממשית בסיכוי לחלות במחלות קשות, כגון סרטן, מחלות ניוון, ואף מגביר, פי כמה וכמה, את הסיכון להפלה בקרב נשים בהריון.

משרד הבריאות פירסם, כי הינו מאמץ את המלצת ארגון הבריאות העולמי, לפיה יש להימנע מחשיפה לשדות מגנטיים הפולטים קרינה מעל  4  מיליגאוס.
המשרד להגנת הסביבה ממליץ לא להיחשף לקרינה ממוצעת העולה על  2  מיליגאוס ליממה.

עורכי הדין בר-און וכהן הסבירו, במכתבם, כי הציבור הרחב כלל אינו מודע לסכנות הנוצרות בשל צמידותם של מתקני חשמל לתחנות אוטובוס ברחבי הארץ.
ציבור הנוסעים, העושה שימוש יומיומי ותמים בתחבורה הציבורית - כלל אינו מעלה על דעתו, כי בזמן ההמתנה בתחנות אוטובוס הוא מעמיד עצמו בסכנה בריאותית, מהחמורות הקיימות, בגין החשיפה הגבוהה לקרינה.

לטענת עורכי הדין, הממצאים מלמדים, כי הסכנה מקרינה עולה ביחס ישיר לקירבה לתחנת אוטובוס הצמודה למתקני חשמל. הווה אומר : בתוך התחנות עצמן, או בסמוך למתקני החשמל עצמם המצויים בסמוך לתחנות, הקרינה הינה "קריטית".
מכאן – חשיבות עצומה לשמירת מרחק ממוקדי הקרינה. אפילו שמירת מרחק של מטרים בודדים ממוקד החשמל – תפחית משמעותית את רמת החשיפה לקרינה.

עורכי הדין בר-און וכהן ביקשו, לאור הממצאים האמורים, לפרסם, בדחיפות, אזהרה מתאימה לציבור, המעמידה על הסכנה ומנחה להתרחק ממוקדי הקרינה, על מנת להקטין באופן משמעותי את החשיפה לסכנה.
זאת, כדוגמא ברוח האזהרות המוטבעות במעליות מפני שימוש במכשירים סלולאריים בשטח המעלית, מפני סכנת הקרינה הגלומה בכך.
מעבר לכך, דרשו עורכי הדין כי יבוצע טיפול דחוף בהעתקת תחנות האוטובוס  הצמודות למתקני החשמל, והרחקתן ממוקדים אלה, באופן שימנע את החשיפה לקרינה.

כאמור, השיב מרכז השלטון המקומי לעורכי הדין בר-און וכהן, כי אכן המתנה בתחנת אוטובוס למשך למעלה מחצי שעה עלולה לגרום לנזק מקרינה, וכי בעקבות פנייתם הינו מתכנן הידברות עם משרד התחבורה, עם המשרד להגנת הסביבה ועם בעלי עניין נוספים על מנת לגבש פתרונות אפשריים.

www.Bar-OnCohen.co.il

www.Bar-OnCohen.co.il


בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב