לימודי רפואה סינית - מפגש בין מדע מודרני לעתיק ברפואה הסינית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

לימודי רפואה סינית - מפגש בין מדע מודרני לעתיק ברפואה הסינית 

מאת    [ 24/09/2012 ]
מילים במאמר: 503   [ נצפה 859 פעמים ]

 
 

בין הרפואה הקונבנציונלית לבין הרפואה הסינית קיימים הבדלים מהותיים. למעשה, מדובר בגישות שונות לחלוטין: הגישה הקונבנציונלית, המבוססת על המדע המודרני, עושה הפרדה ברורה בין מערכות שונות בגוף האדם, גם כאשר היא מעניקה לאדם טיפול עוד בטרם נוצרה אצלו המחלה, ולרוב אינה מתמקדת ברפואה מונעת (למשל, כריתת שדיים שלנשים בעלות סיכון גבוה לחלות בסרטן השד גם אם לא חלו עדיין).

לעומתה, הרפואה הסינית מתבוננת באדם בצורה הוליסטית כחלק מהטבע, ומודעת לכך שהוא מושפע משינויים בעונות השנה, במזג האוויר ובמצב הנפשי. בהמשך לכך, הרפואה הסינית דוגלת ברפואה טבעית מונעת לפני היווצרות המחלה.

על אף ההבדלים הללו, בשנים האחרונות קיים קשר בין שני סוגי הרפואה, ויש המשלבים אותם יחדיו לשם שיפור מצבו של האדם.

אולם, האם רפואה קונבנציונלית אכן יכולה לחיות בשלום ובנחת ביחד עם הרפואה הסינית? האם בכלל אפשרי מפגש בין המדע המודרני לבין המדע עתיק שעליו מבוססת הרפואה הסינית, והאם מפגש כזה יוליד תוצאות חיוביות?

אם אתה חושב להיות מטפל סיני ומתחבט בשאלות אלו, להלן כמה נקודות השופכות אור עליהן.

על אף היותן שונות, ואולי בשל כך, שילוב של רפואה קונבנציונלית ורפואה סינית יכול להיות המפתח לשיפור מצבו של האדם.

  • רופא סיני חייב להבין ברפואה קונבנציונלית על מנת להבין הקשרים שונים, כמו השפעת תרופות כימיות על האדם, השפעת ניתוח על תיפקוד האדם מבחינה הוליסטית וכדומה. לכן, גם במהלך לימודי רפואה סינית נדרשים התלמידים ללמוד מושגי מפתח ברפואה הקונבנציונלית. 
  • סיבה נוספת לשילוב של הגישות וההכרח להבין ברפואה קונבנציונלית טמונה בכך, שבעידן המודרני פונים אנשים רבים הן לרפואה הסינית והן לרפואה הקונבנציונלית. מצב שכזה מחייב סינכרון בין הגישות והתאמת טיפול טוב עבור המטופל, המשלב את שני סוגי הרפואה. 
  • מטפל סיני צריך להבין איך משפיעות תרופות שונות, מבחינה אנרגטית, על תיפקוד האדם ועל האיזון שלו בטבע. הבנה כזו מאפשרת למטפל הסיני להיעזר ברפואה הקונבנציונלית כאשר הוא רושם תרופות או מבצע טיפול. 
  • הרפואה הסינית מכירה בכך שישנם טיפולים קונבנציונליים המסייעים לאדם, ולצידם קיימים טיפולים טבעיים הוליסטיים המסייעים לו. לעיתים, דווקא השילוב ביניהם – למשל, שילוב של תרופות עם דיקור סיני - הוא זה שמעניק את הטיפול הטוב ביותר. אך על מנת ליצור את האיזון הנכון בין הטיפולים, חשוב להבין את השפעת הרפואה הקונבנציונלית על האדם. 
  • כל אדם מגיב באופן שונה, הן לטיפולים קונבנציונליים והן לטיפולים טבעיים. לכן, שילוב של השניים מעניק מינון מתאים לכל אדם על פי מה שמתאים לו. 
  • רופא באשר הוא, בין אם הוא קונבנציונלי ובין אם הוא מטפל סיני, מטרתו להביא מזור ובריאות לאחר. כאשר קיימת התנגחות בין התחומים השונים, הדבר עלול להביא דווקא להידרדרות ולכאב. אך אם יש הלימה ושילוב, הדבר עשוי להיות מתכון בטוח להצלחה.

 

ביתספרמירבמציעביתספרחשיפהמציעלימודי רפואה סיניתלפרטיםעלהקורסלחץ

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב