ביטוח תאונות אישיות לתלמידים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים 

מאת    [ 23/09/2012 ]
מילים במאמר: 387   [ נצפה 3136 פעמים ]

 
 

אף שחלק הארי של היום התלמידים מבלים במקום מוגן, לכאורה, בבית הספר ובבית, הניסיון (הרע והמר) מלמד ומוכיח, כי תאונות מסוגים שונים עלולות להיגרם גם במקומות שנחשבים כסביבות שהסיכונים בהם בסבירות נמוכה  של היתכנות ובדרגת סיכון נמוכה.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים כלול בביטוח אשר כל רשות מקומית מחויבת לבטח בו את התלמידים המצויים בשטח השיפוט שלהן. כמו דברים רבים בחיים, גם לנושא חשוב זה מתוודעים רבים רק כאשר יש הכרח להפעיל את הפוליסה.

הידעתם? מסקר שערכה הכנסת בנושא זה עולה, כי כ- 85% מההורים כלל אינם יודעים דבר על אודות פוליסת הביטוח של ילדיהם ועל הזכויות המוענקות להן מתוקפה.

חשיבותה של פוליסת הביטוח הוא בכיסוי המלא שלה לא רק בבית הספר אלא בכל מקום ובכל זמן שבו שוהה התלמיד.  עם זאת, כאשר נגרם לתלמיד נזק- חלילה- ודאי במזיד אבל גם בשוגג, מומלץ להסתייע בעורך דין המצוי בתחום הנזיקין כדי למצות את הזכויות המוקנות לכם. לבד מפוליסת ביטוח תאונות אישיות שניתן להפעיל בקרות מקרה התאונה, שרירה וקיימת הזכות של התלמיד הנפגע להגיש תביעת נזיקין נגד מי שפגע בו ומוחזק כאחראי לנזק שנגרם לו.

כדי למצות ולמקסם את הזכויות חשוב לקבל ייעוץ והגנה משפטית. חשוב גם לשים לב למשך הזמן הקצר יחסית (שלוש שנים בסך הכול) לאחר מלאות לתלמיד  18 שנה.

ייעוץ משפטי נדרש גם מסיבה פרקטית: טבעי וסביר להניח כי לאחר התאונה התלמיד עלול להיות נסער ומבולבל, ובעיקר- חלילה- פגוע פיזית. גם ההורים נסערים וטרודים. מאחר שיש חשיבות לכל עדות, לכל ראיה, לכל מסמך – עורך דין הממונה מטעם המשפחה לייצג אותה בערכאות המשפטיות יסייע בייעוץ ינחה ויכוון את המשפחה מה לעשות ולא פחות חשוב- מה לא לעשות.

עורך דין עשוי להפנות את התלמיד לקבלת חוות דעת רפואית העשויה לתמוך בטענה לנזק ודאי. אם וכאשר ברור כי התלמיד הוא קרבן של תאונה שנגרמה  בזדון, בכוונת מכוון, הוא יפעל להרשעת האשם וימקסם את תביעת הפיצויים לנזק.

בביטוח תאונות אישיות, בהתאם לגובה הפרמיה נקבע גובה הפיצוי, עבור כל חלק בגוף ישנו מחיר ידוע וקבוע מראש שעבורו מקבלים תשלום חד פעמי או תשלום עבור הוצאות רפואיות מתמשכות לעיתים - במקרים בהם מדובר בפגיעה חמורה של נכות הסכום יכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים והלנה של הקרובים בבית מלון סמוך לבית החולים.

פוליסת ביטוח עשויה להבטיח קבלת פיצוי כספי גם בהעדר גורם לתאונה. בהינתן עצם התאונה, גם אם היא נגרמה בשוגג על ידי התלמיד או מי ממשפחתו, זכאי התלמיד לקבל תשלום.

אצולה - סוכנות ביטוח מובילה לביטוח מכל הסוגים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב