לחקור את פרשת קרמשניט
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

לחקור את פרשת קרמשניט 

מאת    [ 22/01/2008 ]
מילים במאמר: 317   [ נצפה 2263 פעמים ]

 
 

לחקור את "פרשת קרמשניט"
במשטרת ישראל דרושה, חקירה יסודית ומהירה !

מאת: *שי ברק
22.1.08שלשום, התמוטט סנ"צ אפרים ארליך ואושפז בבי"ח "אסף הרופא" לאחר שנודע לו כי גם התפקיד הבא שלו, ס. מפקד תחנת חברון, יהיה תפקיד רוחב והוא לא מקודם.
נכון לכתיבת שורות אלה, סנ"צ ארליך עדין מאושפז ומכאן שלוחה לו ברכת החלמה מהירה.

אי קידומו של סנ"צ ארליך מעורר סימני שאלה מדאיגים. ארליך, היה מיסטר X האיש שחשף והעד המרכזי בוועדת זיילר שחקרה את "פרשת פריניאן" כזכור, בעקבות פרסום דו"ח הועדה, התפטר המפכ"ל דאז, משה קראדי.

בעקבות, היותו "חושף שחיתויות" ועדותו זו, בפני ועדת זיילר, זכה סנ"צ ארליך לאות אביר איכות השלטון של התנועה למען איכות השלטון בראשות עו"ד אליעד שרגא.
http://www.mqg.org.il/היכלהתהילה/אביריאיכותהשלטון/אביראיכותהשלטון2007/tabid/110/Default.aspx

התנועה למען איכות השלטון ותנועת אומ"ץ בראשות העיתונאי אריה אבנרי, פנו לשר לביטחון פנים בדרישה לבדוק את נסיבות אי קידומו של סנ"צ ארליך. גם יו"ר השדולה למען חושפי שחיתויות, ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי פנה במכתב לשר דיכטר בדרישה לבדוק את הנושא.

איני מתיימר לקבוע אם יש בפרשה הזו, רעים או טובים, חייבים או זכאים. יתכן כי ארליך לא קודם בשל סיבות מקצועיות ויתכן שלא. בכל מקרה שתי עובדות אינן נתונות במחלוקת, ארליך היה עד מרכזי ב"פרשת פריניאן" שיצרה זעזוע במשטרה וארליך לא זוכה לקידום.

שתי עובדות אלה, מחייבות חקירה ובדיקה ממצות, באשר לדרך ההתנהלות בארגון בו הם קיימות. קל וחומר כאשר הארגון הוא הממונה על אכיפת החוק - משטרת ישראל. חקירה זו יכולה לטהר את פיקוד המשטרה, אם תגיע למסקנה כי אי קידומו של סנ"צ ארליך הוא הליך תקין ונכון מקצועית ובכך תרוויח המשטרה ונרוויח כולנו כציבור. אם תגיע החקירה למסקנות אחרות והללו תיושמנה, גם אז נרוויח כולנו וודאי שתרוויח המשטרה.

על השר לביטחון פנים, אבי דיכטר להקים מיד ועדה מקצועית שתחקור ותפרסם מסקנותיה בטווח זמן קצר ביותר, בדבר "פרשת קרמשניט". על השר דיכטר לפעול ליישום מסקנות הועדה שיקים, תהיינה אשר תהיינה.

* האמור במסמך זה, הינו בבחינת דעה פרטית של שי ברק ואינו מטעם מפלגת העבודה, או בשמה.
שי ברק
משפטן ושליח ציבור,* חבר מפלגת העבודה
בית דגן טל' 054-2499908
דוא"ל: shai@barak4u.co.il אתר: www.barak4u.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב