ניהול של סיכוני האשראי אגב פעילות ההשקעות והייעוץ הפנסיוני
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ניהול של סיכוני האשראי אגב פעילות ההשקעות והייעוץ הפנסיוני 

מאת    [ 12/09/2012 ]
מילים במאמר: 390   [ נצפה 1543 פעמים ]

 
 

לפי תוקף סמכותי על פי הסעיפים 2(ב), 41ה(ג) ו-41ו(ב) לחוקי הפיקוח על השירותים הפיננסיים (הביטוח והייעוץ הפנסיוני), שנת התשמ"א–1981 (להלן – 'חוקי הפיקוח') ולע פי הסעיפים 11(ב)(10) ו-39(ב) לחוקי הפיקוח על השירותים הפיננסיים (קופות הגמל והייעוץ הפנסיוני), שנת התשס"ה-2005 (להלן – 'חוקי קופות הגמל'), ולאחר ההתייעצות עם ועדה המייעצת הריני מורה כדלקמן:

כללי

סיכוני האשראי במסגרת הייעוץ הפנסיוני, הוא סיכון להפסד כספי הנובע מהפגיעה ביכולת החזר של בעלי החובות. סיכון האשראי, ובפרט סיכון האשראי הנובע מפעילות השקעות במסגרת הייעוץ הפנסיוני, הוא אחד מהסיכונים העיקריים אשר להם חשופים הגופים המוסדיים במסגרת הייעוץ הפנסיוני. לפיכך, קיימת חשיבות רבה ביותר בהבטחת הקיום של התמיכה הניהולית במסגרת הייעוץ הפנסיוני, מקצועית או תפעולית וכן של כל מנגנוני הבקרה והפיקוח הנאותים שבגוף המוסדי לניהול הסיכונים ומתן האשראי שלהם הוא חשוף, ואגב כל זאת גם ניהול פעילות ההשקעות שלו במסגרת הייעוץ הפנסיוני. כמו כן, תמיד קיימת חשיבות רבה מאוד כי הדירקטוריון ראש הגוף המוסדי וועדות ההשקעות שלו לא יבטיחו את קיומם של כלי הבקרה לניהול הסיכון והאשראי, אלא ע"י כלי המדידה של הסיכון והאשראי וכן ע"י הכללים לתמחור האשראי במסגרת הייעוץ הפנסיוני ובהתחשב בסיכון העסקה.

חוזר הזה עוסק אך ורק בסיכון האשראי הנובע מפעילות השקעות במסגרת הייעוץ הפנסיוני. ויחד עם כל זאת, לנוכח העובדה כי רק לעיתים לא קרובות לסיכוני האשראי הנובעים מפעילות השקעות נלווים גם סיכונים אחרים, וכמו כן קיימת גם חשיבות רבה להבטיח כי הסיכון במתן האשראי לגופים המוסדיים לא ינוהל אלא במסגרתה של גישה כוללת לניהול של מכלול הסיכונים אשר להם חשוף הגוף המוסדי במסגרת הייעוץ הפנסיוני

המטרה

המטרת בחוזר הזה היא הבטחת הקיום של מנגנוני הניהול והייעוץ הפנסיוני, וכמו כן פיקוח ובקרה שהינם נאותים לניהול של סיכוני האשראי אגב פעילות השקעות במסגרת הייעוץ הפנסיוני. עד לכניסת תוקף של התקנות, על פי סעיף 11(ג) לחוקי קופות הגמל, אשר יאפשרו את האצלת הסמכויות של ועדת השקעות עד לכניסתן לתוקף של תקנות, לפי סעיף 11(ג) לחוק קופות גמל, שיאפשרו האצלת סמכויות של ועדת ההשקעות כפי האמור בסעיפים 5(ו) ו-5(ט) ויפעלו ועדות האשראי לצורך מתן ההמלצה לבד ועדת ההשקעות.

 

*חשוב לדעת שתוכן מאמר זה אינו בא להחליף ייעוץ פנסיוני בשום צורה ולכל אדם רציני יש לגשת לקבלת ייעוץ פנסיוני בלתי תלוי, אוביקטיבי, רציני ואיכותית בחברה ראויה ובלתי תלויה! כדאי להשקיע זמן קצר מחיינו לטובת זמן ארוך מחיינו - זה חשבון פשוט!

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב