חקירת בגידה - צעדים חשובים.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חקירת בגידה - צעדים חשובים. 

מאת    [ 06/09/2012 ]
מילים במאמר: 382   [ נצפה 1888 פעמים ]

 
 

חקירת בגידה - צעדים חשובים.

 רקע חשוב:

חקירת בגידה יכולה להתבצע במסגרות שונות. כך, לעיתים יוזמנו שירותי חקירת בגידה על ידי בעלי עסקים שחושדים בפעולות מרמה של עובדים בעסק. לעומת זאת, לרוב מדובר בהזמנת, חקירת בגידה ע"י אחד מבני הזוג החושדים שבני הזוג אינם שומרים להם אמונים. בין כך ובין כך, חקירת בגידה תתבצע בדרך כלל באותם שלבים. חשוב מאד לדעת שכל תחום האישות הוא תחום עדין ביותר שדורש הליכה על חבל דק מאוד. הצעד שמבדיל בין חקירת בגידה לגיטימית וחוקית, לחקירת בגידה שמלווה בצעדים לא מוסריים ואפילו לא חוקיים הוא קטן ביותר. לכן, יש לנהוג בזהירות רבה ולהקפיד לשמור על כללים מאוד ברורים  וכמובן על החוק. חשוב מאוד שהחוקר שאליו פונים מחזיק ברישיון לניהול משרד חקירות ולא רק ברישיון של חוקר פרטי.

הצעד הראשון – תחקור הלקוח:

חקירת בגידה עשויה להיות תהליך ארוך וסבוך שכולל הרבה מאד שינויים בכיוון החשיבה ובכיוון הפעולה. כדי לחסוך שינויים כגון אלה וכן לקצר את התהליך, חשוב להתחיל בתחקור מעמיק של הלקוח. תחקור כזה צריך להכיל שאלות אודות נושאים כגון- תחקור הסיבה להתעוררות החשדות, סדר היום של האדם הנחשד, מהות האינטראקציה בין הלקוח  לנבדק, רקע של אי אמון קודם, מידע רלוונטי על תחומי עיסוק של הנבדק ועוד. התחקור חייב להיות מעמיק. במהלך התחקור, חשוב לשים לב האם מזמין השירות מסתיר מידע כלשהוא. לעיתים, דווקא מידע זה עשוי להיות הרלוונטי ביותר לתהליך החקירה.

הצעד השני - התחקות אחר הגורם הנבדק:

הגורם הנחשד (הנבדק) מנהל מן הסתם סדר יום רגיל. אם תהליך החקירה מתבצע באופן ראוי ולא מחשיד, אין סיבה לצפות לשינוי בהתנהגות הרגילה של הנבדק. התחקות אחר הפעולות של הנבדק עשויה לגלות התנהגויות מוזרות, לקיחת צעדים מחשידים ועוד. כל אלה, עשויים לשמש הכוונה ראשונית לצעדים שיילקחו בהמשך החקירה. שלב זה דורש מיומנות רבה ופעולות מדויקות שלא יעלו חשד. בחקירות בעיקר מסוג זה, חשוב מאוד שכל חוקר פרטי אשר לוקח חלק בחקירה, יהיה עם רישיון של חוקר פרטי.

הצעד האחרון- תיעוד הוכחות של התוצאות:

חקירת בגידה כוללת כמובן צעדים רבים נוספים אך הצעד האחרון חשוב ביותר. בצעד זה, יש להביא הוכחות ממשיות של תוצאת החקירה. באם התרחשה בגידה, יש לתעד אותה בדרך כלשהיא. חשב מאוד שכל הראיות בשטח, יאספו בצורה חוקית, שיאספו אך ורק ראיות כשרות. אם לא התרחשה בגידה, חשוב לספק מידע זה ללקוח.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב