ביטוח דירה - כיסוי מפני רעידת אדמה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח דירה - כיסוי מפני רעידת אדמה 

מאת    [ 26/08/2012 ]
מילים במאמר: 521   [ נצפה 1857 פעמים ]

 
 

כל המומחים טוענים שזו רק שאלה של זמן. כשהיא תקרה, צפויים אלפי קורבנות, וכן נזק למספר גדול יותר של מבנים. הכוונה, כמובן, היא לרעידת אדמה, אשר אמורה להכות בישראל בשנים הקרובות. כשהיא תקרה, כל שנותר לנו הוא לקוות שהבית שלנו אכן יעמוד בה, וגם אם לא- שיש לנו ביטוח דירה שמכסה את הנזק.

מדינת ישראל מעניקה פיצויים נרחבים במקרים מגוונים. למרבה הצער, רעידת אדמה אינה אחד מהם. למעט מקרים נדירים מאוד, הרי שבעל הדירה  יעמוד לבדו, וייאלץ להתמודד עם השבת המצב לקדמותו. כאן בדיוק יכול ביטוח הדירה להיכנס לתמונה.

על הקשר שבין רעידת אדמה לביטוח דירה

כל מי שראה תמונות מאסונות טבע אחרונים, יוכל להעיד על הפוטנציאל ההרסני של רעידות אדמה. אלה עלולות לגרום נזק הן למבנה עצמו והן לתכולתו, נזק שמסתכם בהון עתק. תוך שניות, כל מה שבנינו יכול לרדת לטמיון. על מנת להקל במידת האפשר על הנזק הכלכלי, הוכנס הנושא של רעידות אדמה לפוליסות ביטוח דירה רבות.

ההתייחסות לרעידת אדמה יכולה להיות הן מההיבט של ביטוח תכולה והן מההיבט של ביטוח מבנה. כלומר, קבלת פיצוי על נזק שנגרם לנכס המגורים עצמו, או לחילופין לרהיטים, למכשירי החשמל וליתר הפריטים שבו. כאשר יוכח כי הנזק נגרם עקב הרעידה (המימדים הגדולים של רעידת אדמה מקלים על הוכחה זו) יהיה זכאי המבוטח לפיצוי, בהתאם למפורט בפוליסה.

כלול בפוליסה, או הרחבה?

קיימות עשרות חברות המציעות ביטוחי דירה מכל סוג, אשר נבדלים ביניהם בגובה הפיצוי, בתנאים למימושו, בהליך קבלת הכספים וכן הלאה. הדבר נכון גם לגבי סעיף רעידות אדמה: ישנן פוליסות אשר כוללות את אסון הטבע הקשה הזה כתנאי בסיסי להפעלת הפוליסה, יחד עם אסונות טבע אחרים.

מן העבר השני, חברות אחרות מאפשרות רק להוסיף את הסעיף האמור במסגרת הרחבה ביטוחית, הכרוכה בתוספת תשלום. זו אינה משמעותית יתר על המידה לרוב, ומומלצת בעיקר בבתים ישנים, אשר הסיכוי של נזק להם עקב רעידת אדמה גדול יותר, כמו גם באזורים "מועדי פורענות".

סוגיית ההשתתפות העצמית

יחד עם כל הנאמר מעלה, ברור כי על מנת שביטוח דירה יהיה מופעל, יש צורך בנזק של ממש. אף חברת ביטוח לא תסכים להעניק את הפיצויים עבור הרס של מכשיר חשמלי אחד, למשל, או סדק בקיר שיכול להיעלם בהינף מברשת. כדי להבטיח כי הפיצויים יינתנו רק כאשר הנזק הנגרם גדול, הוגדר הנושא של השתתפות עצמית.

כידוע, סעיף ההשתתפות העצמית נמצא כמעט בכל פוליסה, והוא מתייחס לסכום כסף שעל המבוטח להוציא על מנת שדרישתו לקבל פיצוי במסגרת הפוליסה בכלל תישקל. במקרה של רעידת אדמה, גובה ההשתתפות העצמית נוטה להיות גבוה באופן יחסי, והוא עומד לרוב סביב עשירית משווי הנכס כולו. ניתן להוריד את תשלום ההשתתפות במחיר של העלאת הפרמייה החודשית.

כך מתכוננים לנורא מכול

רכישה של כל ביטוח דירה צריכה להיעשות לאחר מחשבה עמוקה. בהסכם הפוליסה מפורטים כל המקרים שבהם היא תופעל: במידה ואין התייחסות כלל לרעידת אדמה, הרי שהפיצוי לא יינתן כלל במצבים אלה. ההמלצה הברורה, לכן, היא לבחור רק בפוליסות שמציעות כיסוי ביטוחי מהסוג האמור, או לכל הפחות מאפשרות הרחבה שלו.

כיום, ניתן להשוות בין ההצעות של חברות הביטוח השונות באופן הפשוט ביותר- באמצעות האינטרנט, למשל. יחד עם ההכנות למקרה של רעידת אדמה, שייתכן בהחלט שתגיע, רצוי לברר על פוליסת ביטוח דירה רחבה ככל האפשר, שתאפשר לעמוד על הרגליים גם לאחר שהאדמה תרעד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב