הליכי פשיטת רגל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הליכי פשיטת רגל 

מאת    [ 23/08/2012 ]
מילים במאמר: 644   [ נצפה 1733 פעמים ]

 
 

פשיטת רגל

בקשת פשיטת רגל יכולה להיות מוגשת הן על ידי נושה של החייב והן על ידי החייב עצמו. הבקשה מוגשת על יסוד מעשה פשיטת רגל שביצע החייב, המהווה למעשה את העילה לבקשה. משרדי בוחן כל מקרה לגופו ומציג את האפשרויות העומדות בפני הלקוח תוך הצגת היתרונות והחסרונות שבהליך ואת ההליכים הצפויים שינקטו כנגדו תוך מתן הסבר מעמיק לנושא ההגבלות שיוטלו הן בהליך פשיטת רגל לפי הפקודה והן כחייב מוגבל באמצעים לפי החוק.


במסגרת הליך זה יינתן הסבר מעמיק על האפשרויות למתן הפטר. הכוונה כי לאחר מתן צו הכינוס ובהתאם לתנאים שבחוק (תום לב, עמידה בתנאי התשלום והדוחות התקופתיים) משרדי יפעל למתן צו הפוטר אותך מחובותיך.


הגשת בקשה לפשיטת רגל - לאחר בדיקה והתייעצות של הלקוח עם עו"ד שהחליט כי הפיתרון המתאים ביותר בשבילו לצורך סילוק החובות הוא הליך של פשיטת רגל, יש למלא דוח מפורט שיוגש לכונס הנכסים הרשמי מאומת בתצהיר כולל של בן או בת זוגו וילדיו הגרים עמו, וכן יש לצרף לבקשה כתב ויתור סודיות לטובת הכונס הרשמי.
*ישנה חשיבות גבוהה למלא דו"ח זה בתום לב ובפירוט ככל שניתן.
לאחר בחינת הבקשה ודרישת פרטים נוספים במידת הצורך, מגבש הכנ"ר את עמדתו בבקשה וזו מוגשת לבית משפט של פשיטות רגל- בית המשפט המחוזי.


צו כינוס: לאחר עיון בבקשת פשיטת הרגל שהגיש חייב ובתגובת הכנ"ר לבקשה, מוסמך בית המשפט לתת צו לכינוס נכסי החייב. צו הכינוס (בד"כ מלווה בצו תשלומים והקפאת הליכים כנגד החייב) מעביר את נכסי החייב לפיקוחו שלו , עד שיתברר אם החייב יגיע לפשרה או הסדר עם נושיו או יוכרז פושט רגל.
במקרים בהם מוגשת הבקשה על ידי נושה יקיים בית המשפט דיון בבקשה במעמד הנושה, החייב והכונס הרשמי, בטרם יחליט אם יינתן באותו מקרה צו כינוס - יש להתייעץ עם עו"ד בעניין זה.
במידה ובית המשפט החליט ליתן צו כינוס, ייקבע דיון שיתקיים בתום ששה חודשים מיום מתן צו הכינוס. לדיון בבקשת פשיטת הרגל מוזמנים החייב, נושיו והכונס הרשמי.
*חשוב לזכור כי במהלך ששת החודשים מיום מתן צו הכינוס יש להגיש תביעת חוב כנגד החייב למשרדי הכנ"ר/מנהל מיוחד.


פשרה או הסדר: על פי פקודת פשיטת הרגל, בכל שלב משלבי הליך פשיטת הרגל ואף לפני מתן צו הכינוס, רשאי החייב להציע פשרה או הסדר עם נושיו. פשרה או הסדר שאושרו על ידי בית המשפט עשויים להביא את הליכי פשיטת הרגל אל סיומם. פשרה זו צריכה להיות בתום לב ויש לדעת כי גם אם תהיה הסכמה של 85% מהנושים ייתכן שבית המשפט המחוזי לא יאשר זאת או שיתנה את הפשרה בשינויים קלים.


שלבי ביניים: במידה והציע החייב פשרה או הסדר ישקלו הנושים באסיפתם אם יש לקבל את הפשרה או ההסדר.
במהלך תקופה זו מקיים הכונס הרשמי חקירה מקיפה בעניינו של החייב לשם הגשת חוות דעתו לבית המשפט, לצורך חקירה זו רשאי הכונס הרשמי לזמן את החייב להתייצב לחקירה. עוד רשאי הכנ"ר לדרוש כל מידע או מסמך הנוגעים לענייניו של החייב, מכל אדם שיש יסוד להניח כי המידע או המסמך מצויים ברשותו או בידיעתו. לא לחינם צויין על חשיבות תום הלב של מילוי הדוח וכמובן על יצירת החובות. משרדי שם דגש על תום הלב וייפרט את ההשלכות הצפויות של הגשת בקשה בחוסר בתום לב.


הדיון בבקשת פשיטת הרגל:אליו מוזמנים החייב, נושיו והכונס הרשמי. בתום הדיון בבקשת פשיטת הרגל ולאחר שהוגשה לו חוות דעת הכונס הרשמי, רשאי בית המשפט להחליט אחד מאלה:


    • להכריז בצו שהחייב פושט רגל.
    • לדחות את הבקשה אם שוכנע כי הוגשה שלא בתום לב, במטרה לנצל לרעה את הליכי פשיטת הרגל, או כי החייב יכול לפרוע את חובותיו.
    • לקבוע כי מיד לאחר הכרזת החייב פושט רגל יינתן לו הפטר לאלתר - הפסיקה מראה כי קיים קושי רב ולכן רק במקריים קיצוניים יינתן צו שכזה.
    • כאמור לעיל לדחות את מתן ההחלטה בבקשת פשיטת הרגל על מנת לאפשר לחייב להסדיר את חובותיו בדרך של פשרה או הסדר.

סיום ההליך: הליך פשיטת הרגל בא אל סיומו בביטול ההליך עקב ניצולו לרעה על ידי החייב, לפי בקשת נושה, בהעדר תועלת לנושים, במתן הפטר לחייב, אי עמידה בצו התשלומים, לבקשת החייב או לבקשת הכונס הרשמי ועוד.

אייל אשכנזי, עורך דין


 נייד:    050-9786675


משרד: 03-6058081


פקס:  153-36058081


href="mailto:eyal@eyal-law.co.ileyal@eyal-law.co.il">">eyal@eyal-law.co.il


www.eyal-law.co.il


פארק המדע, גולדה מאיר 3, ת.ד 38 נס ציונה


 


 


  Eyal Ashkenazi - Attorneys at Law


 


cell: 050-9786675 office: 03-6058081 fax: 153-36058081 E-mail: href="mailto:eyal@eyal-law.co.ileyal@eyal-law.co.il">">eyal@eyal-law.co.il Park Hamadah, Golda Meir 3, Nes Ziona 74036

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב