מומחה תביעות סיעוד - מה בוחן עורך דין סיעוד ?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מומחה תביעות סיעוד - מה בוחן עורך דין סיעוד ? 

מאת    [ 15/08/2012 ]
מילים במאמר: 530   [ נצפה 2083 פעמים ]

 
 

מומחה תביעות סיעוד - מה בוחן עורך דין סיעוד ?

חברות הביטוח דוחות תביעות סיעוד בגין שלל סיבות ונימוקים, ובמרבית המקרים הדחייה מלווה בהתנהלות בירוקרטית מייגעת וסבוכה. מדובר בהתנהלות שאיננה נהירה למי שאינו עוסק בתחום באופן מקצועי, ובנוסף נאלץ להתמודד עם הקושי הבריאותי שפקד אותו. למותר לציין את עוגמת הנפש והכעס של המבוטחים, אשר במשך שנים ארוכות שילמו לחברת הביטוח ממיטב כספם, על מנת שכספים אלו יגנו עליהם בעת הצורך. כאשר מגיע רגע האמת וכספים אלו נדרשים למטרות סיעוד, אך חברת הביטוח מסרבת לספקם בתירוצים שונים, זהו הזמן להיעזר בעורך דין סיעוד. עורך הדין יוכל לסייע לתובעים לחצות את סבך החוזים והמונחים המקצועיים, להוכיח את זכאותם לעזרה סיעודית, ולזכות בפיצויים המגיעים להם.

נקודות בחינה מרכזיות בעת תביעה סיעודית

עורך דין סיעוד מנוסה ומקצועי, שהינו בעל היכרות מעמיקה עם עולם הביטוח בכלל והסיעוד בפרט, יבחן מספר נקודות עיקריות בעת הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח:


    • · בדיקת סיבת דחיית התביעה -  עורך הדין יבין את סיבת הדחייה של תביעת הסיעוד, כדוגמת הטענה שמצב המבוטח איננו מוגדר כסיעודי, אי תשלום פרמיית ביטוח, הסתרת מידע רפואי מחברת הביטוח, או חוסר התאמה לדרישות הפוליסה.
    • · בחינת פוליסת המבוטח -  עורך הדין יסקור את פוליסת הביטוח של התובע על כל פרטיה הקטנים, ויבדוק בין היתר האם המבוטח היה מודע לכל הסעיפים שעליהם הוחתם. כמו כן, ייבדק האם קיבל המבוטח הסבר נאות על החריגים והנספחים שבחוזה מנציג חברת הביטוח, מה נשאל בעת חתימת החוזה אודות מצבו הבריאותי, האם פוליסת הביטוח הינה תקפה וחוקית, והאם מצורפת אליה הצהרה בריאותית של המבוטח.
    • · חוות דעת רפואית מטעם התביעה -  עורך הדין ידאג לבדיקת התובע על ידי רופא מומחה מטעמו. הרופא יבדוק באם מצבו של החולה הינו סיעודי, ויכתוב חוות דעת מקצועית כנגד חוות הדעת של נציג חברת הביטוח עבור בית המשפט.

דוגמא לפסק דין של תביעה סיעודית:

חברות ביטוח הינן גוף פיננסי לכל דבר, ובהיותן כאלו הן אינן ששות להעניק את למבוטחיהן את הפיצויים המגיעים להם. למעשה, החברות מנסות בדרכים עקלקלות וסבוכות לדחות או להוריד מחומרת מצבו של החולה הסיעודי. דוגמא לכך היא מקרה של תובעת סיעודית הסובלת מבעיות רפואיות קשות, שמגבילות ומונעות את יכולתה לתפקד לבד, כולל אי שליטה בסוגרים וצורך להשתמש בחיתולים. חברת הביטוח ביצעה במבוטחת בדיקה אורודינמית כואבת ופולשנית, בה מוחדר צנתר לשלפוחית השתן ונבדקת מידת הלחץ של הסוגרים. בעקבות הבדיקה טענה חברת הביטוח שהתובעת איננה סובלת מבעיית סוגרים, אלא רק מבעיית ניידות שמונעת ממנה להגיע לשירותים בזמן. בעזרת עורך הדין שטיפל בתביעה הוכח כי טענה זו חסרת שחר, מכיוון שכבר הוכח בעבר על ידי רופאי החולה כי היא סובלת מבעיית סוגרים, בנוסף על בעיית הניידות. בית המשפט הכיר בדרישת החולה לפיצויים סיעודיים מלאים מחברת הביטוח.

עורך דין סיעודי - לקבלת הפיצויים המגיעים לכם

במידה ותביעתכם לסיוע סיעודי נדחתה על ידי חברת הביטוח, אל תקבלו את הדחייה כמובנית מאליה. חשוב לפנות לעורך דין סיעוד המכיר את התחום על בוריו, שכן במקרים רבים יכול הסיוע המשפטי לזכות אתכם במלוא כספי הסיעוד המגיעים לכם כחוק. חשוב לציין שבמידה והייתם מנסים להשיג בעצמכם את הפיצויים, סיכויי הזכייה היו נמוכים מאוד עקב חוסר היכרות עם נבכי החוק. לדוגמא, עורך דין סיעוד ידאג לקבל את דחיית התביעה הסיעודית בכתב, עוד לפני תחילת המשפט. זאת מאחר וחברות הביטוח אינן רשאיות להוסיף השגות נוספות כאשר טענותיהן הראשונות נדחות,  ובית המשפט לא יקבלן.

משרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, עוסק בייצוג והופעה בבתי המשפט בתחום הביטוח והנזיקין, לרבות רשלנות רפואית. כתובת המשרד: רח' התע"ש 3א' (מתחם הבורסה), ר"ג, 52512 פרטים ליצירת קשר: טל: 03-6916637  |  פקס: 03-6916635. הכתבה נועדה לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ואינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני באמצעות עורך דין הבקיא בתחום הרלבנטי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב