הבנקים בישראל עצרו את כל חשבונות הבנק שלבעליהם זיקה לארהב האם יש פיתרון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הבנקים בישראל עצרו את כל חשבונות הבנק שלבעליהם זיקה לארהב האם יש פיתרון 

מאת    [ 17/07/2012 ]
מילים במאמר: 567   [ נצפה 1821 פעמים ]

 
 

מאמר זה נכתב בעקבות מס' פניות רב למשרדנו בעקבות תיאור המצב שבכותרת והשאלה שבסופה.

כפי שידוע לרבים מאז פרסום טיוטת חוק ה-

FATCA בארה"ב העוסקים בחובותיהם של גופים פיננסים ובראשם בנקים, לדווח על כל חשבון בנק שהנהנים בו הינם בעלי זיקה לארה"ב, החלו גם הבנקים והמוסדות הפיננסיים בישראל להעירך לעניין.

בחודשים האחרונים החלו כל הבנקים בישראל למנוע כל תנועה בחשבונות אלו, משמע במקרים בהם בעל החשבון הינו אדם בעל זיקה לארה"ב הבנק אינו מאפשר לו לבצע כל העברה כספית מן החשבון לרבות תשלום חובות בגין הסכמים עליהם חתם בעבר, תשלום לספקים וכדומה – כל תנועה כספית אסורה !! כך לדוגמא אדם שרכש דירה ורוצה להעביר תשלום מתוך כספו הנמצא בחשבון הבנק, הבנק מונע זאת ממנו. אלא אם אותו אדם חתם בבנק על מסמכי W9 המאשרים לבנק להעביר את המידע לרשויות המס בארה"ב  !

בימים אלו מאשרים הבנקים העברה כספית של כספי החשבונות אך ורק לחשבון בעל שם זהה לחלוטין, הנמצא בבנק אחר כאשר במסגרת העברת הכספים (בתוך הוראת המחשב – ה-SWIFT) מודיע הבנק המעביר לבנק הנעבר כי המדובר ב-US PERSON, כך שגם הבנק מקבל הכספים לא יסכים לקבל אותם, אלא אם אותו אדם יחתום על כל מסמכי ה-W9 או מסמכים אחרים המאפשרים לו (לבנק) להעביר את המידע לרשות המיסים בארה"ב.

לאור האמור נשאל משרדנו לאחרונה באופן חוזר מס' פעמים את השאלות הבאות עליהן ננסה לענות בקצרה:

ש: האם יש פתרון להוצאת הכסף מן הבנק ללא הסכמת הבנק?

ת: כן!

ש: האם התיאור המצוין לעיל נכון לכל הבנקים בישראל?

ת: באופן כללי – כן ההוראות הללו קיימות בכל הבנקים בישראל, יחד עם זאת ייתכן שיימצאו סניפי בנק בהם ההוראה לא הוסברה כמו שצריך או לא ניתן לה מספיק דגש ! במקרים אלו אכן ניתן יהיה "להוציא" את הכסף, ללא עצירתו.

ש: האם פעולת הבנקים הינה חוקית?

ת: התשובה לעניין זה מורכבת, אך ככלל, לעמדתנו ניתן לערער על חוקיותה של פעילות הבנק במקרים אלו. יחד עם את באופן טבעי הלקוחות בעלי הזיקה לארה"ב לא ירצו לפעול במסגרת בית המשפט כלפי הבנק היות והמדובר בהליך פומבי – יחד עם זאת, ייתכן מאוד שלאחר תחילת שנת 2013 ולאחר שמס' לקוחות בעלי זיקה לארה"ב יינזקו – יוגשו תביעות כלפי בנקים, במיוחד כאלו שלא פנו ללקוחותיהם מראש על מנת שיסדירו את העניין.

בשלב זה קשה להעריך אם אכן יוגשו תביעות שכאלו.

ש: האם ניתן לפתוח חשבון בנק במדינה שלא מתכוונת לחתום על ה-FATCA ולהעביר את הכספים לשם?

ת: באופן עקרוני, ייתכן והדבר יתאפשר בחלק מן הבנקים יחד עם זאת במס' בנקים הידועים לנו, נמנעים ממתן אפשרות להעביר כספים לבנקים במדינות שאינן צפויות לחתום על ה-FATCA, גם אם בעל החשבון בשני הבנקים הינו זהה.

?

רישום לרשימת התפוצה של משרדנו לפני פרסום ימי עיון של משרדנו

בחודשים הקרובים נערך משרדנו לעריכת מס' ימי עיון. באופן טבעי, ובשל מגבלות כמות, חלק מימי העיון יישלחו אך ורק למי שנרשמו לרשימת התפוצה !.

ימי העיון יהיו בין השאר בנושאים הבאים:

1. התחדשות עירונית – תמ"א 38 היבטי חוזים ומיסוי;

2. שמירה על ההון/העסק המשפחתי והעברתו לדור הבא – היבטים משפטיים, משפחתיים, פסיכולוגיים ומיסויים (בנושא זה ייתכן ותיערך גם סדנא מקיפה).

3. פטור ממס שבח ומס רכישה לדירת מגורים - מדריך מעשי לעורכי דין ולרוכשי דירות.

 

לרישום לרשימת התפוצה של משרדנו אנא היכנסו ל-קישורית" שלהלן

:http://www.atax.co.il/index.aspx?id=6393

עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות- לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד. מחבר הספרים: "אמנות מס- 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות"; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה בלשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א. ליצירת קשר- טל: 077-7051717; Email: office@atax.co.il , מקור המאמר באתר המשרד- www.atax.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב