גלגול נשמות: האם נפגשנו כבר פעם?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גלגול נשמות: האם נפגשנו כבר פעם? 

מאת    [ 04/07/2012 ]
מילים במאמר: 787   [ נצפה 2648 פעמים ]

 
 

מעל מחצית מאוכלוסיית העולם מאמינה בגלגול נשמות. גלגול נשמות היא אמונה המהווה מרכיב מהותי בהינדואיזם, וקיימת גם בבודהיזם ובדתות נוספות בעולם.  הקבלה היהודית עוסקת בתורת הגלגול אף היא, כמו גם הנצרות בגרסתה הקדומה.

תורת גלגול הנשמות מלמדת שבעוד שהגוף הפיסי מתכלה, הנשמה היא נצחית. עם המוות היא עוברת מגוף האדם שמת אל גופו של תינוק שנולד. המעבר אינו מיידי ברב המקרים. בין הגלגולים שוהה הנשמה במימד הרוחני, בו היא מטמיעה את חוויות הגלגול שהסתיים ונערכת לקראת הגלגול הבא.

 

מדוע אנחנו מתגלגלים?

כל הגישות של גלגול נשמות מסכימות על כך שבאנו לעולם בכדי ללמוד ולהתפתח. במונח "ללמוד" אין הכוונה לידע אקדמי או אחר, כי אם להתפתחות מוסרית, רגשית ורוחנית. התפתחות זו אינה תלויה בידע אקדמי או אחר כי אם בחוויות.

בעודה נשמה המתקיימת במימד הרוחני אין לנשמה התמודדויות מיוחדות. היא אינה רעבה, צמאה או עייפה, אינה סובלת משום כאב או אי נוחות, ואינה מאויימת בכל דרך של מחסור, סבל, או פחד. במצב זה, בו אין עימות משום סוג עם העולם, אין הנשמה מאותגרת בשום דרך, ולכן גם לא יכולה ללמוד הרבה.

דוקא הרובד הפיסי, על מגבלותיו וההתמודדויות שהוא מציב, מאפשר לנשמה לחוות ועל ידי כך להתפתח. היות ובתקופת חיים ארצית אחת לא יכולה הנשמה ללמוד את כל מה שהיא אמורה, היא חוזרת ומתגלגלת שוב ושוב עד שהיא לומדת כל מה שעליה ללמוד.

 

דג'א וו: כבר ראיתי את זה פעם

למרות שזכרונות מגלגולים קודמים אינם מועברים לגלגול הבא, ניתן להתחבר אליהם דרך תקשור. אנשים רבים חוו את התופעה המכונה "דג'א וו" (מצרפתית "כבר ראיתי"). בצורה טיפוסית, מגיע אדם לכפר או מקום ישוב אחר, לרב בחו"ל, במקום בו בוודאות לא ביקר בימי חייו. ולמרות זאת, הוא חש שהוא מכיר את המקום. הוא מטייל בשבילי הכפר ומרגיש שכבר צעד שם פעם. הוא אפילו יודע כיצד נראה הבית הנמצא מעבר לפינה לפני שהגיע לשם. לעיתים עולים בזכרונו תמונות או פרטים על אירועים שהתרחשו באותו מקום. יתכן בהחלט שהוא חי שם, או לפחות ביקר במקום, באחד מגלגוליו הקודמים והגעתו לשם מחברת אותו לאותם זכרונות.

במקרים אחרים תופעת הדג'א וו נוגעת לאנשים חדשים שאנו מכירים. שני אנשים נפגשים לראשונה, ומרגישים למן הרגע הראשון שהם מכירים זה את זה. הם חשים, לרב באופן הדדי, שנפגשנו כבר פעם. הם מנסים להעלות אפשרויות היכן זה היה ומתי, אך לא מצליחים. אפשרי שהם נשמות של אנשים שחלקו גלגול קודם. הם לא נראו אז כפי שהם נראים כיום, אך הנשמות שלהם נצחיות, ומזהות עדיין זו את זו גם דרך המסווה של הגוף הפיסי השונה.

מדובר כאן ביותר מצירוף מקרים אקראי: קיימת נטייה לחזור לאותם מקומות, ולפגוש את אותם אנשים שבהם כבר פגשנו שוב ושוב. במקרים רבים הגורם לכך הוא הצורך "לסגור מעגלים" שלא נסגרו באותו גלגול. יוצא מכך שאנו חוזרים ופוגשים באותם אנשים שוב ושוב, כאשר מערכת היחסים הספציפית משתנה, אך הנשמות הפועלות נשארות זהות. לדוגמא, מי שהיה בני בגלגול הקודם יכול להיות אבי בגלגול הזה או להיפך.

סוג כזה של תובנה אופייני מאוד לקורסים אותם אני מלמד בנושא שחזור גלגולים. משתתפים העוברים שחזור גלגולים, רואים לפתע בתוך סיפור חייהם מהגלגול האחר משתתף אחר הנמצא איתם בקורס. בעקבות כך נעשים ההקשרים, נמצא ההסבר ונסגר עוד מעגל. ושוב חוזרים לאותה מסקנה – ששום דבר בחיים אינו מקרי.

 

ילדים דרוזים וקדושים טיבטים

היות וילדים הם מתקשרים טבעיים, הם נזכרים ביתר קלות בגלגוליהם הקודמים. ברב המקרים הם לא יעיזו לספר על כך, היות והם חשים שהוריהם לא יעריכו מידע כזה. כבר מגיל צעיר הם מודעים לכך שזה לא סוג הדברים עליהם מקובל לדבר.

עם זאת, בחברות בהן גלגול נשמות הוא אמונה מקובלת, ילדים נפתחים ומספרים ביוזמתם על גלגולים קודמים. דוגמא מקומית היא העדה הדרוזית. אצל הדרוזים מקובלת האמונה בגלגול נשמות. מסיבה זו קיימת פתיחות להקשיב לספורי גלגולים של ילדים. נפוץ מאוד למצא בכפרים דרוזים לא רק ילדים שזוכרים את גלגוליהם הקודמים, אלא אף כאלה שפגשו את משפחתם מן הגלגול הקודם והתאחדו עימה. הדרוזים מאמינים שנשמה של דרוזי מתגלגלת תמיד לגופו של דרוזי אחר. לפיכך, לא נדיר למצא בכפרים דרוזיים ילדים השייכים לשתי משפחות: האחת משפחתם הביולוגית אליה נולדו בגלגול זה, והשניה משפחה שהם זיהו כמשפחתם מן הגלגול הקודם. נוצרים מצבים אבסורדיים, בהם אדם בשנות הארבעים קורא לילד בן חמש "אבא", היות והוא זוהה כאביו שנפטר זמן קצר לפני לידתו של אותו ילד.

דוגמא נוספת מגיעה מטיבט. לאחר מותם של קדושים טיבטים נערך חיפוש מקיף ולעיתים ממושך, אחר רך נולד הנושא את נשמתו של הקדוש שמת. את הילד מזהים דרך סדרת מבחנים בהם הוא נדרש לזהות, מבין חפצים דומים רבים, את החפצים ששימשו אותו בגלגולו הקודם. הדוגמא המוכרת ביותר להליך זה הוא החיפוש אחר הדלאי למה הבא. באופן זה מאמינים הטיבטים שנשמתו של הדלאי למה הנוכחי היא אותה נשמה עצמה של כל הדלאי למה שהיו לפניו.

במאמרי הבא... אענה לכמה מהשאלות הנפוצות הנוגעות ליעוד רוחני, גורל ובחירה, ואציג לפניכם הוכחות מחקריות לקיום של גלגול נשמות!

 

דר´ זפרן הוא מורה רוחני ידוע, סופר רב מכר ומנחה סדרה משלו בטלויזיה. הוא מנהל את המכללה ללימודים רוחניים, המציעה קורסי תקשור, שחזור גלגולים ואימון אישי בגישה רוחנית (קואצ'ינג רוחני). הוא נחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית. רבים מתלמידיו עוסקים בתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני כמקצוע. ניתן ליצור עימו קשר באמצעות "המכללה ללימודים רוחניים", בטלפון 03-5660066. מידע נוסף באתר הבית של דר' ירון זפרן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב