תמא 38- כיצד בודקים האם יש צורך בחיזוק המבנה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תמא 38- כיצד בודקים האם יש צורך בחיזוק המבנה 

מאת    [ 28/06/2012 ]
מילים במאמר: 407   [ נצפה 1331 פעמים ]

 
 

 

תמא 38 תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה חזקות הינה תכנית אותה הגתה ממשלת ישראל למיגון בתי מגורים אשר אינם עומדים בתקני הבטיחות הנדרשים בגין אפשרות של רעידות אדמה.

פרויקט תמ"א 38 זהו פרויקט המאפשר את אבטחת המבנה בעת רעידת אדמה חזקה. אולם לא כל בניין יכול לקחת חלק בפרויקט, קיימים מספר פרמטרים על פיהם יש לבדוק האם הבניין יכול לעמוד בעבודת החיזוק והאם אינו יכול:

 

מרווחים בין המבנים-

 

ברחובות רבים ישנם כמה גושי בנייני אשר נמצאים במרחק סמוך מאוד בין האחד לשני, יש לציין כי במרחקים מסוימים בין בניין לבניין לא תתאפשר עבודת חיזוק של בניין אחד או יותר לצורך חיזוק ו/או תוספות בניה בו.

המרחקים המדויקים בין הבניינים בהם ניתן יהיה לבצע את עבודת חיזוק המבנה הם לא פחות מ- 4 מטרים לצדדים ולא פחות מ 6 מטרים לאחור, אחרת לא יאושר ביצוע פרויקט תמ"א 38.

לפרט זה, ישנם כמובן סייגים וניתנים לאישורים חריגים בכתב מאת המהנדס, במקרים חריגים מהנדס הרשות המקומית, רשאי לאשר לכם לבצע את חיזור המבנה לאחר שבדק שסיכויי הנזק שעלולים להגרם למבנה בו עתיד להתבצע הפרויקט ולמבנים הסמוכים לו, הם אפסיים. בדרך כלל יאושר פרויקט חיזוק בלבד ללא שיפור פני הבניין ותוספות בנייה.

 

אישור לצורך חיזוק המבנה בכתב מאת האדריכל

 

לא ניתן לבצע כל עבודת חיזוק במסגרת פרויקט תמא ללא ביצוע ועריכת כל הבדיקות ההנדסיות הנדרשות של המהנדס ואישור התחלת עבודות חיזוק המבנה בכת מאת המהנדס עצמו באם המנדס קבע שהבניין אינו עומד בתקני הבטיחות והגיש את כל ההמלצות האפשריות ניתן להמשיך בתהליך החיזוק אך לפני תחילת העבודה על המהנדס עצמו מחויב בהגשת המלצות לצורך אופן ביצוע ואופן תהליך ביצוע עבודות החיזוק למהנדס הרשות המקומית בה הפרויקט עתיד להתבצע.

 

סייג: במקרים רבים בפרויקט תמא 38 אשר אינם עומדים בתנאים אלה, ניתן לקבל אישור הנדסי לגבי ביצוע חיזוק המבנה ויסודותיו בלבד ללא תוספות בנייה.

 

אישור הרשות המקומית

 

כל תחילת ביצוע פרויקט כזה, מותנה באישורים הנדרשים של הרשות המקומית אשר בתחום שיפוטה הם נמצאים וזאת בכפוף לתנאי הפרויקט.

 

אופן בניית המבנה -

 

לפני תחילת התהליך יש להבין שישנם חומרים אשר אינם מאפשרים את תהליך החיזוק ועלולים להרוס ולפגום בבניין עוד יותר, איש מקצוע אמיתי, יאמר לכם זאת עוד לפני הגשת התכנית לבדיקת המהנדס ולאישור הרשות המקומית.

 

חשוב מאוד להבין שלכל סייג יש יוצא מן הכלל, ניתן באמצעות אישורים לקבל היתר מיוחד לביצוע הפרויקט, ולפעמים לא..

www.webz.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב