חובות גילוי וקבלת פרטים על ידי יהלומנים ועוסקים באבני חן התיקון לחוק איסור הלבנת הון
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

חובות גילוי וקבלת פרטים על ידי יהלומנים ועוסקים באבני חן התיקון לחוק איסור הלבנת הון 

מאת    [ 23/05/2012 ]
מילים במאמר: 336   [ נצפה 1460 פעמים ]

 
 

מבוא :

ביום ה - 07 למאי 2012 אישרה הכנסת את התיקון לחוק איסור הלבנת הון הנוגע לעוסקים ביהלומים ובאבני חן . בהתאם לתיקון יחולו על הסוחרים , חובות זיהוי והכרת הלקוח וכן חובות בדבר שמירת מסמכים ודיווח לרשויות ביחס ל - " עסקאות בלתי רגילות ",  כאשר אלו יוגדו בצו , שיוצא על ידי שר התמ"ת . בין השאר צפויים להתבקש פרטים מלאים ואף שמירת מסמכים שלמבצעי העסקה , זהות המשלם בפועל ( מי שעבורו או לטובתו נעשית העסקה ) . אומנם במקביל קובע החוק מס' הקלות , אך הקלות אלו עדיין אינן בהירות דיין .

כך לדוגמא , קובע החוק :

1 . כי " בעסקאות בעלות סיכון נמוך " ניתן יהיה לאסוף את מכלול הפרטים האמור , גם לאחר ביצוע העסקה  אלא שטרם הוגדר " מהו סיכון נמוך " וכן טרם הוגדר תוך כמה זמן ממועד ביצוע העסקה יהא על מבצע העסקה להשלים את הנתונים הללו .

2 . עסקאות שיעשו עם חבר בורסה ו / או עם מי שקיבל את אישור הבורסה להיכנס למשרדיה , שהינם בעלי תג מזהה של הבורסה , יוכלו להיעשות ללא עמידה בדרישות הזיהוי של הצו אותו יוציא שר התמ"ת וניתן יהיה להסתפק בזיהוי באמצעות אותו אמצעי זיהוי שהנפיקה הבורסה . כרגע לא ברור אם במקרים אלו , גם כן יש צורך לדרוש את זהות האדם עבורו מבוצעת העסקה ?

בכדי להבחין במלוא ההשפעה של תיקון זה לחוק הלבנת הון על סוחרי היהלומים ואבני החן בישראל , וכן על יצוא יהלומים ואבני חן מישראל , יש לחכות להוראות הצו , שיפורסם על ידי שר התמ"ת .

יש לקוות ששר התמ"ת לא יפעיל את סמכותו האמורה , ללא היוועצות בראשי הבורסה בישראל , זאת בכדי להתאים את דרישות הצו לדרך הפעולה של העוסקים בתחום זה ותוך התחשבות במנה " התיווך " וה - " גלגול " הקיים בתחום זה . התחשבות והיוועצות זו של השר , נדרשת , בכדי למנוע מצב בו דרישות מוגזמות , אשר ינוסחו על ידי מי שאינם מכירים את דרך פעולתו של שוק היהלומים ואבני החן בישראל , יובילו לשיתוק הפעילות שוק אבני החן בישראל דבר שיוביל לפגיעה משמעותית ביצוא יהלומים ואבי חן מישראל ובכך לפגיעה בהכנסות המדינה .

עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות- לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד. מחבר הספרים: "אמנות מס- 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות"; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה בלשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א. ליצירת קשר- טל: 077-7051717; Email: office@atax.co.il , מקור המאמר באתר המשרד- www.atax.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב