פשיטת רגל - תהליך מורכב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פשיטת רגל - תהליך מורכב 

מאת    [ 08/05/2012 ]
מילים במאמר: 384   [ נצפה 3105 פעמים ]

 
 
פשיטת רגל היא תהליך מורכב שיש לו שני צדדים – בעל החוב ומי שחייבים לו (הנושה). הבקשה לפשיטת רגל יכולה להיעשות על ידי שני הצדדים. בשני המקרים, שני הצדדים עשויים להסתייע בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל – האחד להבנה מפני הנושים והשני, על מנת לממש את זכותו לקבלת החוב המגיע לו על פי דין.

היתרונות של פשיטת רגל מטעם החייב ברורים למדיי: איום במאסר תלוי מעל ראשו כחרב, מספר הנושים הרב מונע כל סיכוי סביר לאפשרות לעמוד בתשלומים. בקשה לקבלת טפסים בלשכת הוצאה לפועל וייעוץ של עורך דין עשויים לסייע לו בפתיחת הליך, אשר במהלכו וכמשוער גם בסופו ייפסק המרדף הטורדני והמאיים של הנושים אחריו. בנוסף – עם הגשת הבקשה לפשיטת רגל עשויה להצטרף לבקשה זו בקשה להפסקת הליכי ההוצאה לפועל ולקביעת מסגרת סבירה ואפשרית לתשלום על פי מידת יכולתו לכונס הנכסים הרשמי שאל קופתו יועברו הכספים לאחר ההכרזה על החייב כעל פושט רגל.

אסור לבעל החוב להתבלבל: ההכרזה על היותו פושט רגל והפסקת ההליכים נגדו במסגרת ההוצאה לפועל אינה פוטרת אותו מההכרח לשלם את חובותיו – ודאי אינה מייתרת את תביעתם הנושים ממנו. חשוב להבין, כי אדם שהוכרז עליו כעל פושט רגל מוגבל בתנועותיו הכלכליות, נתון לפיקוח צמוד והדוק של נאמן, מוצא נגדו צא עיכוב יציאה מהארץ והוא נאלץ לשאת על מצחו את אות הקין של היותו פושט רגל. לא נעים.


האם לנושים כדאית הכרזה על בעל החוב כעל פושט רגל?

כן ו... לא. כן, כי לאחר הכרזה עליו כעל פושט רגל נחשפים הרכוש והכספים של בעל החוב, לרבות אלה המוברחים או המוסתרים בהליך מזורז לפני התמוטטות העסק שגרם לפשיטת רגל. החוק מגן על הנושה בנושא זה: הכסף והרכוש שהועלמו במשך שנתיים לפני ההכרזה על פשיטת רגל יועברו, לאחר איתורם, אל קופת הנאמן. לא, כי תהליך הוצאה לפועל הוא אגרסיבי ואפקטיבי יותר מבחינתצ הלחץ שעשוי להפעיל נושה על בעל החוב, ואף במסגרתו עשוי להיתן צו עיכוב יציאה מהארץ ואף עיקולים ופקודת מעצר, אשר לא אחת די בעצם האיום הגלום בהם כדי להאיץ ולהגביר את מאמציו של בעל החוב למצוא כל דרך אפשרית לתשלום החוב.

בשורה התחתונה: ההיקלעות למצב, שבו הכרזה על פשיטת רגל היא המוצא האחרון, ברירת המחדל לפני האבדון, מחייבת שיקול דעת. סביר להניח כי בעל החוב נתון בלחצים רבים ובמצב שבו קשה לו לקבל החלטה מושכלת ורציונאלית. ייצוגו על ידי עורך דין היא לא פעם תנאי הכרחי לעצם מיצוי הסיכוי להישרדותו – פשוטו כמשמעו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב