מדוע לא כולם מחפשים משמעות לחיים?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מדוע לא כולם מחפשים משמעות לחיים? 

מאת    [ 16/04/2012 ]
מילים במאמר: 419   [ נצפה 1668 פעמים ]

 
 

שאלה:מדוע לא כולם מחפשים משמעות לחיים?

תשובה: תתבונן מסביבך, מי אלו המחפשים משמעות? מה מאפיין את רוב המחפשים? שים לב שרובם צעירים ללא מחויבויות חיצוניות, שצרכיהם הבסיסיים מסופקים, יש להם אוכל, יש להם בית והורים, אין להם מחויבויות של כסף פרנסת משפחה וכו'  הם הצליחו לשמוע את זעקת נשמתם למשמעות.

תאר לך שאתה נכנס לחדר שיש בו כנר מקצועי המנגן בכינור נגינות יפות המרטיטות כל נשמה, אבל באותו חדר יש מוזיקה רועשת בדציבלים גבוהים המונעים ממך לשמוע את ניגוני הכנר העדינים. והנה אתה משתיק בזה אחר זה את המוזיקה הרועשת עד שאתה שומע את ניגוני הכנר שכל כך מרווים את נשמתך.

האדם הוא יצור יותר רוחני מאשר בהמי, ולכן הגיוני וטבעי שהוא כן יחפש תשובות לשאלות קיומיות אבל טרדות החיים הבסיסיות מטרידות את נפשו וגופו של האדם הממוצע ומקשות לשמוע את המיית נשמתו למשמעות, רוב אנשי העולם חיים את חיי היום יום האפורים לא משום שכבר ביררו ומצאו תכלית לחייהם, אלא משום שטרודים הם לספק את צרכיהם הבסיסיים כמו אוכל, קורת גג, משפחה וכו'
סיבה נוספת לאי חיפוש משמעות אצל כמה אנשים היא מפני שיתכן שהאדם מרגיש את שאלת משמעות החיים מנקרת בתוכו רק הוא מעדיף להדחיקה כי הוא חושש שהוא לא ימצא תשובה, אם אני ללא תשובה למשמעות חיי פירוש הדבר שאין לי כל סיבה לקום מחר בבוקר מהמיטה ואין לי כל טעם להתאמץ ולחיות.
כמו שאומר הפתגם: אם אדם לא יודע מה הוא רוצה להשיג בחייו, הוא לא יודע בעצם מה לעשות ברבע שעה הבאה...
כתוצאה מחשש זה, המאיים על עצם חייו של האדם, קיימת בו נטייה להדחיק את הצורך בחיפוש משמעות כוללת לחיים. הדחקה זו אין בכוחה לבטל את הצורך במשמעות אלא רק להדחיק אותו, או להמירו ברדיפה לעיתים חולנית אחר סיפוק צרכיו הגשמיים, כמובן שרדיפה זו לא יודעת שובע, כי בתוך תוכו האדם יודע שאין במשמעויות זמניות אלו כדי לספק את משאלת ליבו למשמעות אמיתית.

סיבה נוספת לחוסר חיפוש אחר משמעות החיים אצל כמה אנשים היא מפני שהחברה המערבית משדרת, באופן כללי ייאוש מן האפשרות למצוא תכלית כוללת ומוחלטת לחיי האדם. אנו חיים בעולם שאין בו הסכמה אפילו על המזון הגשמי שעל האדם לאכול, כל שכן שאין הסכמה על מזונו הרוחני של האדם. ייאוש אינטלקטואלי זה גורם לרבים להרים ידיים ולא להתמודד עם הצורך לגלות את משמעות חייהם.
אבל היהדות טוענת שיש משמעות לחיים, יש מטרה לחייך! יש לך שליחות ייחודית בעולם! קרא את התשובות הבאות ותוכל יותר להבין את השקפת היהדות, מה הם משמעות החיים.

 

שאלה זו היא אחת מתוך יותר ממאה שאלות ותשובות ביהדות וקבלה, לצפייה ברשימת השאלות המלאה כנסו לכאן - שאלות רוחניות מיסטיקה קבלה

עולם
יהדות קבלה - הכותב הוא מנהל אתר
עולם יהדות קבלה
 - מאות שאלות ותשובות וקישורים ביהדות וקבלה.
בעל
חנות טבע - חנות ויטמינים
כשרים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב