דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


מיעוט ? קולני? Moi ? 

מאת    [ 02/04/2012 ]

מילים במאמר: 550   [ נצפה 2034 פעמים ]

מיעוט - קולני? Moi ?

מיעוט - קולני? Moi? וכולם מצחקקים עלי כמה אני מבליגה ושותקת, ו"למה את לא מדברת" וכדומה...כמוני עוד הרבה מאד אנשים מכל שכבות האוכלוסייה וכל הגילאים האפשריים... ynet "מלחמות הקופים" לשם הרס המדע" (21.3.2012) פרופ' אלכס צפרירי....בישראל קיים מיעוט קטן וקולני המאמין כי לאדם אין זכות...

כמה כבר יכול סנדלר ללכת בלי נעליים? עד שעורו נשחק עד העצם, ועדיין יחיה באטימות, הכחשה, וחוסר מודעות? שלא לדבר על הומאניות? כשאינטרסים מעוורים כל חלקה טובה וכושר שיפוט? ועזות מצח גורמת לא רק שלא להתבייש במעשים, אלא להוציא עליהם כתבות וטורים בעיתונות כשמנסים בטקטיקה ידועה למשוך את האש לכיוון היריב?

כמה אפשר? אנו מכירים הרי את הקטעים והטקטיקה הזו, וגם את נוהגם של בעלי עניין בתחום הניסויים ואנשי שלומם לתבוע סידרתית פעילי בעלי חיים בשל ביטויים שגורים בפיהם ברשת, או לעצור אחרים בשל השתתפות בהפגנות ו"אובססיביות יתר". עדיין זה קצת מגוחך, לראות דברים ולתת להם ביטוי בצורה כה חד צדדית שהאינטרס צורח מכל אות.

אף אחד אינו שואף להרס המדע חלילה, זה די ברור, ובמכוון, ולא לראשונה מוצגים הדברים בצורה כזו, בניסיונות שווא להציג פעילים בצורה שאינה חיובית, להוריד קרנם ופעילותם, לעומת האינטרס הכספי של בעלי העניין שפרנסתם בתחום הניסויים בבעלי חיים והתעשייה הענפה סביב כך.

מי שמיעוט – ומיעוט קטן בהרבה, מיעוט של שלושה אנשי עסקים בלבד, אך כוחני ובעל השפעה הרבה יותר ממי שמכונים כאן "מיעוט קולני" הם לא אחרים מאשר בעלי חוות מזור (סחר שיווק וריבוי קופים לניסויים).
הם לעומת זאת אינם זקוקים להפגנות, אותם זה מטריד, כי "בברכתם" הרי פיזרה המשטרה די באלימות מפגינים נגד חוות מזור, ובפעם אחרת הרחיקה בצו מנהלי פעיל אחר שהפגין "אובססיביות יתר" בפעילות נגד אותה חווה.

אז מי כאן המיעוט? ולגבי קולניות אפשר להיות קולני בקול בגלוי, כשאינך מתבייש במה שאתה צועק ומוחה נגדו, ואפשר בשקט לפעול כדי שהמשטרה תרחיק את אלה שגורמים לך אי נוחות, ואומרים בקול גדול, שלטים ומגפון כילד ש"המלך הוא ערום".
טוב שאת התקשורת קצת יותר קשה להשתיק...
הארץ "דרכם האחרונה של הקופים" (26.3.2012) אורנה רינת

ובסוף קוראים למי שאין לו אינטרס כלל, ושמזמן כבר הפסיק להיות מיעוט "מיעוט קולני". נו, שויין, קצת מצחיק אם לא היה מעורב כאן נושא כל כך מזעזע וכאוב כמסחור וסבל בקנה מידה בלתי נתפס של יצורים חיים.

אלא שיש מי שאינם מסוגלים להבין על מה אני מדברת, נראה לי שאולי גם לא כדאי להם, במיוחד לווטרינר מבעלי חוות מזור שהוציא היום גם הוא טור שיותר מכל דבר אחר נושא שלט "זעקת הקוזק הנגזל", עם אותן טענות ונימוקים שחוקים בהם מנסה התעשייה כל כך הרבה שנים לסתום פיות הציבור, כשגם כאן הדברים הנאמרים בהתאם כנראה להשקפת עולם כותב הטור מה ומי "שווה" יותר ופחות. ....

אני מאמינה כמובן כרבים אחרים שלא חייבים בכלל לבחור ושהצגת הנושא בצורה כזו היא כמובן מניפולציה מוכרת ידועה ושחוקה, ולאורך זמן מבחינה פילוסופית ערכית לא ניתן להציל חיים מצד אחד של מישהו ע"י גרימת סבל כל כך גדול למישהו אחר. ( ראו כתבתו של עו"ד יוסי וולפסון בדיוק על זה "ניסויים בבעלי חיים - המוצא האחרון?"

אבל זה כמובן שוב, דברים שבעלי עניין שפרנסתם על זה נוח להם מאד לא להבין.


עדכון:

nrg מעריב "בג"ץ האריך הצו: קופות חוות מזור נשארות בארץ" (27.3.2012)
משלוח 90 הקופות מחוות מזור לארה"ב ממשיך להתעכב. בג"ץ החליט לקיים דיון נוסף ולקבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה


עלה במקור כולל תמונות נוספות ולינקים פעילים בבלוג שלי כאן
[לקישור]

התחברות אל בע"ח במקום לשלוט בהם מרוממת אותנו לכוכבים (ברברה קלו הנד) http://cafe.themarker.com/user/114149/        bonbonyetta@walla.co.il
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב