התמכרות ממבט על התפתחות אנרגטית של אדם
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

התמכרות ממבט על התפתחות אנרגטית של אדם 

מאת    [ 01/04/2012 ]
מילים במאמר: 988   [ נצפה 2123 פעמים ]

 
 

להתחפש לאהבה

"... אתה צודק. אנשים איבדו את הערכה של הדברים החשובים ביותר בחיים. אבל כל הטעויות שלהם אפשר לסלוח אם הם ילומדו לאהוב. אצל בני אדם, יש פגמים, אבל אי אפשר להיפטר מהם, גם לאחר שמשקיעים בזה כל המאמץ...

כדי לרפא את המידות הרעות, אלוהים נתן להם אהבה. רק אהבה היא הכוח המסתורי שמאפשר לאנשים להישאר היצירה האלוהית.

רק דרך אהבה הריפוי אפשרי, רק אהבה מאפשרת את התפתחות.

אהבה - היא הדרך לאלוהים. אלוהים לא מתגלה לפנינו, במקום זה, הוא שולח לנו את האהבה.

 בזכות אהבה האנשים סולחים זה לזה, מקבלים זה את זה , מתפתחים יחד ויוצרים עולם יפה יותר." ( משל על זקן והילד)

 

מה זה " התמכרות"?

זאת התנהגות, שמתבססת על פעילות מוחית, שבמהלכה המוח שלנו קולט גירויים מסוימים כחיוביים, מפריש למערכת את ההורמונים של שמחה ( דופומינים וסרטונינים), ומתחיל ללמוד להחזיר את עצמו למצב זה שוב ושוב, בעזרת אותם כלים. לפעמים זה קורה כתוצאה של שימוש בחומרים " זרים" ( סמים, אלכוהול , עישון) ולפעמים זה בא כתוצאה של התנהגויות מסוימות ( התמכרות למין, לקניות, לאימורים, לאינטרנט, לניקיון, "מסכנות" , חיפוש מתמיד אחרי ערכה עצמית, שבא מאחרים, מחשבות טורדניות ,קרבנות וכו') והופך אותם להרגלים כפייתיים, שמנהלים אותנו.

מה תסמנים של התמכרות?


  • אתה עושה משהו שלא באמת ממלא אותך לאורך זמן, דורש חזרה מתמדת על אותה פעילות.
  • אתה מרגיש שלא ממש נהנה מהדבר הזה ( עישון, למשל, או קניות- שאתה מעשן למען העישון עצמו. או שאתה קונה דברים כדי לפצות את עצמך על מחסור כלשהו- במין, ביחסים, בהגשמה...)
  •  בתחושה פנימית שלך, אתה מרגיש שבפעולה שאליה אתה מכור, נמצאים זרעים של הרס עצמי. ( מי מנרקומנים מאמין באמונה שלמה, שהוא עושה טוב לגוף שלו, או מקדם איזה תחום בחייו, על ידי שימוש בסמים?! מי מאנשים שמקטרים על כל דבר, מפתחים אצל עצמם מחלות כדי להשיג תשומת לב- מאושרים מתוצאות לטווח ערוך?)
  • אתה אומר לעצמך את האמירה " הקלסית" של מכור : " אני יכול/ה בלי...( אינטרנט, סקס, ניקיון...), אבל כששואלים אותך:" מתי היית בלי זה שלושה ימים ברצף ( לא כולל שבת, יום כיפור ומצב של חוסר הכרה)?"- אין לך תשובה לזה.
  • " אהבה" לדבר שאתה מכור בו, נמצאת בכל מקום, בגוף- חוץ מלב. זאת אומרת, אם שואלים אותך:" כשאתה נהנה מ...- איפה זה נמצא בגוף?"- אתה יודע להצביע למקום הזה. וזה אף פעם לא באזור הלב.
  •  בתוך תוכך, אתה מבין שפעילות או התנהגות, שאליה אתה מכור- פוגעת בתחומים שונים בחייך ( יחסים עם ילדים, זוגיות, צמיחה בקריירה, חברות, יחסים עם הכסף, וכו')
  •  בלי לשים לב, אתה שם לפעילות הכפייתית הזאת, המון זמן. ( שנלקח, כמובן, ממקומות אחרים, שחשובים באמת!). וכשאתה רואה את זה- אתה מרגיש איסורי מצפון.

 

 

איך, מבחינה התפתחותית, נוצרת נטייה  להתמכרות?

אני מזמינה אתכם להסתכל על הנושא דרך התייחסות של התפתחות הצ'קרות ( מרכזים אנרגטיים של האדם).

כל 4 שנות( בערך) חייו אדם, מתפתחת צ'קרה. זאת אומרת, ב 4 שנים הראשונות- מתפתחת צ'קרה אדומה, צ'קרת בסיס, שהיא אחראית על הישרדות, רצון לחיות, כסף,  בית, עבודה, ביטחון, תחושת הצלחה וכישלון, קשר שלנו עם המציאות,  פחדים, ועוד.

מגיל 4- עד 8, בערך, מתפתחת צ'קרה הכתומה- צ'קרת מין. היא אחראית על תפיסת זוגיות, חשק המיני תקין. רגשות כמו אומץ לב, כוח, שמחה, התלהבות, וגם פחד, אכזריות, קנאה ועצלנות, עצבנות, שלווה וכעס נוצרים בתקופה זאת.

מגיל 8- עד 12- מתפתחת צ'קרה צהובה.  צ'קרת מקלעת השמש.

צ'קרה של " אגו", שמעודדת כוח הרצון, עוצמת השליטה במהלך חיינו, יכולת קבלת החלטות והפעלת רגשות שליליים כמו כעס, טינה, קינאה ושינאה. כמו כן משפיעה על האיזון בין אופטימיות ופסימיות, תחושות מצפוניות ורגשות אשם וחרטה.

חסימה בצ'קרה צהובה גורמת גם לניתוק רגשי, לחרדות, פחדים, נוקשות, מקשה להוציא לפועל את הרעיונות, לחיות באיזון

מגיל 12 עד 16- צ'קרת הלב , שהיא אחראית על עולם הרגשות, על אהבה.

תינוק, שבשלבי ההתפתחות הראשונים שלו, יונק ומקבל המון תשומת לב, תחושה של קירבה לגוף של אמא, שנמצא הרבה על הידיים- מרגיש בטוח, אטוף באהבה, מוגן ורצוי- שומר, דרך כלל, את תחושת ביטחון גם בגיל מבוגר. ( תראו את השבטים אפריקאים, שבהם ילד נמצא צמוד לגוף של אמו, עד שמתחיל ללכת ולהיות עצמאי, ולא מפתח תלות בזה!)

תינוק, שמשאירים אותו לבד, " מחנכים" לא להתרגל לידיים ( כמו שאנחנו רואים הרבה היום)- גדל עם חוסר של תחושת ביטחון- ובהמשך עלול למלא את המחסור זה בצרכים מדומים ( התמכרויות).

ילד בן 3- 7 לומד מה זה " זוגיות" מהמודל של ההורים שלו. האם יש בינהים חיבה, מגע אוהב, חיזור, צחוק? איך ועל מה הם מתווכחים ורבים? איך משלימים? איך מדברים זה על זה מאחורי הגב? הם יש כבוד הדדי ביחסים שלהם? האם יש שם שותפות, הדדיות?

אם ילד זה לומד שזוגיות- זה משהו טוב, חם, תומך, בטוח- קרוב לוודאי, יביא את התובנות אלה לזוגיות שלו, בהמשך. ילד שלומד מהבית, שזוגיות- זה נצלנות, מניפולציה, דחייה הדדית, עלבונות, חוסר כבוד- עלול  או להביא את ה" ירושה" זאת לזוגיות שלו  או להשתדל להימנע מפגיעה הדדית ולמלא את הצורך בסיפוק אמיתי בסיפוק מדומה ולפתח הרגלים כפייתיים שלא באמת נותנים מענה לצורך באהבה.

זה קורה בדומה לבניית בניין רב קומות, שיסודות שלו נוצרו באופן רשלני, לא " לפי התקנון של הבניה". המצב מאיים בכל רגע ורגע על כל הבניין ועל כל הדיירים, כמובן ( שזה- כל מערכות יחסים שאנחנו יוצרים) זאת אומרת, אם במהלך ההתפתחות של האדם, נוצר לו חוסר או חסימות בצ'קרות התחתונות- זה קרוב לוודאי ישפיע על כל התפקוד שלו, גם ברבדים רגשיים, גם ברבדים הפיזיים.

כמובן, הגדרות אלה כלליות מאוד ובאות כאן רק לצורך הדגמה. הסיבה אמתית ועמוקה, הסימפטומים של התמכרות ריפוי שלה יכולים להתגלות רק דרך עבודת עומק, מליווי של מטפל מוכשר לזה.

אם אתם מרגישים שהתנהגות או הרגל מסוים " מנהלים" אתכם,

אם אתם מרגישים שהם לוקחים אנרגיה וזמן היקר שלכם מתחומי חיים שחשובים לכם באמת ( יעוד, זוגיות,  יחסים עם הילדים, קריירה, סביבה פיזית, בריאות, חיי חברה וכו'),

אם אתם מרגישים שקניות/ אינטרנט/ סקס מזדמן/ אוכל/ קורבנות/." מושלמות"/... דורשים מכם מחיר גבוה מידי ופוגעים באיכות החיים שלכם,

אם אתם שואלים את עצמכם " האם אלה החיים שאני חלצתי עליהם אי פעם"- והתשובה היא " לא"-

אתם מוזמנים לטיפול במרכז " ההגשמה".

כי מגיע לכם לאהוב ולהיות אהובים באמת. כי מגיע לכם להיות מוגשמים. כי מגיע לכם להצליח.

אשמח ללוות אתכם בדרככם.

באהבה ואמונה רבה-

מרי.

 


מרי דפסמס מלווה להגשמה אישית ועסקית מאמנת מוסמכת מכון אדלר, אישית ועסקית, מנחת קבוצות, מורה רוחנית מטפלת הוליסטית מתקשרת טל' במשרד:046264366 פל': 0526644258 בלוג: http://hagsgama.blogspot.com/2012/02/blog-post.html אתרים http://metaplim.alternativli.co.il/listing.php?id=2983 http://www.wix.com/hahagshama64/hahagshama

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב