ביטוח מבנה לדירה.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח מבנה לדירה. 

מאת    [ 19/03/2012 ]
מילים במאמר: 475   [ נצפה 2277 פעמים ]

 
 

מתוך מכלול פוליסות ביטוח דירה המוצעות, פוליסת ביטוח מבנה לדירה הינה הפוליסה החשובה ביותר. פוליסה זו, הינה פוליסת חובה לבעלי הדירות שקנו דירה באמצעות משכנתא והבנק הממשכן מחייב אותם לרכוש אותה. פוליסת ביטוח מבנה הדירה מגנה על בעל הדירה מפני אפשרות שיגרם לנכס נזק כל שהוא, כמובן, לפי תנאי פוליסת הביטוח. במידה ונגרם לנכס נזק, חברת הביטוח תפצה את בעל הדירה בעבור הנזקים שיגרמו לו.

פוליסת ביטוח דירה שכזאת, מגנה גם על הבנק הממשכן. במידה וייגרמו נזקים לדירה, הבנק הממשכן חייב להגן על ירידת הערך של הנכס שבעבורו ניתנה ההלוואה, על מנת שיוכל להבטיח את קלת תמורת ההלוואה במלואה. ביטוח דירה הינו הכרחי, על מנת לוודא כי בעל הנכס לא ייקלע לחובות במידה ולדירה נגרמו נזקים שיעלה כסף רב לתקנם, ואז לא יוכל לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים.

פוליסת ביטוח מבנה לדירה – למה כל כך חשוב לרכוש אחת כזו?

כאמור, פוליסת ביטוח מבנה לדירה, מגנה על בעל הדירה מתשלום עבור נזקים שעלולים להיגרם לנכס כגון נזקי מזג האוויר: סופות, ברקים, גשם, ברד או שלג כבד, שריפות, הצפות, נזק בעקבות חבלה של כלי טיס או כלי רכב המתנגשים בדירה וגורמים לה נזקים, קירות שעלולים להיהרס בעקבות ניסיון פריצה או שוד, רעידות אדמה וכדומה. חשוב לציין, כי פוליסות ביטוח מבנה מסוימות אינן מכסות את כל האלמנטים בדירתכם, וכי פוליסות בסיסיות הנרכשות במעמד המשכנתא, לעיתים קרובות אינן מספקות את ההגנה המתאימה לכם.

ביטוח דירה –חשיבות התאמת הביטוח לצרכי הייחודיים של הנכס שלכם.

בבואכם לרכוש פוליסת ביטוח לדירתכם, ישנה חשיבות יתרה להתאמת הפוליסה לצרכים המיוחדים של המבנה. כלומר, דירות מסוימות הבנויות מחומרים איכותיים יותר, כדוגמת ריצוף יוקרתי, חיפויי קירות מסוגננים וכדומה, רצוי שיהיו מבוטחות בהתאם לחומרים מהם הם עשויים. במקרה שכזה, רצוי לבקש שיגיע אליכם סוקר ואף יצלם את הדירה והאלמנטים המיוחדים בה.

ביטוח מבנה לדירה – בחינה מדוקדקת של הפוליסה טרם רכישתה.

רכישת פוליסת ביטוח דירה הינה צעד משמעותי שבו הינכם נדרשים לתת דגש על פרטי הפוליסה ואף להתייעץ עם מומחה במקרה הצורך. יש לשים לב במיוחד לכיסוי הביטוחי המוצע, וכן גובה הכיסוי הביטוחי שכן, פוליסות מסוימות עשויות לכלול מקרים ספציפיים בהם אין כיסוי ביטוחי מתאים. לדוגמא: פוליסות מסוימות יגנו מפני פיצוץ בצנרת אך לא מפני סדקים בצנרת שתיקונם עלול להיות יקר מאוד, והנזקים שהם עלולים לגרום משמעותיים ביותר.

ביטוחים נלווים לביטוח מבנה: ביטוח תכולת הדירה וביטוח צד ג'.

ישנם שני ביטוחים נלווים לביטוח מבנה שרצוי לרכוש כמכלול של חבילת פוליסות לביטוח דירתכם. הראשון, ביטוח תכולת הדירה, הינו ביטוח המכסה נזקים העלולים להיגרם לרכוש הנמצא בתוך הדירה מנזקי מזג האוויר, שריפות, הצפות, גניבות, הרס המבנה וכפועל יוצא, נזק לרכוש, ועוד סוגי נזקים המצוינים בפוליסת הביטוח. רכישת ביטוח תכולת הדירה אינו חובה, אך מומלץ מאוד לרכוש אותו שכן, ברוב במקרים כשנגרם נזק למבנה, ייגרם גם נזק לרכוש, או במקרי פריצות או גניבות. ביטוח צד ג', מטרתו להגן על בעל הדירה מפני נזקי גוף העלולים לקרות בדירתו וכן מפני תביעות בגין נזקי גוף אלו.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב