פרוייקטים חדשים ואתרי דיירים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פרוייקטים חדשים ואתרי דיירים 

מאת    [ 24/02/2012 ]
מילים במאמר: 1228   [ נצפה 3321 פעמים ]

 
 

הבדלים בין קניית דירה יד שנייה לקניית דירה חדשה

דירה היא נכס אשר מעבר לפונקציונאליות שלו מעניק ביטחון כלכלי לשנים רבות, והרבה פעמים אנשים נקלעים למצבים כלכליים לא פשוטים, אך הימצאות הנכס ברשותם מהווה עוגן חשוב עבורם.

אחרי שנים של חסכון והתארגנות לקראת המאורע - אחת השאלות הגדולות בבואנו לקנות דירה היא האם כדאי לקנות דירה חדשה מקבלן או לקנות דירה יד שנייה (שלישית... או רביעית...) מבעליה הנוכחיים? לכל אפשרות ישנם היתרונות והחסרונות שלה, כאשר בסופו של דבר נצטרך להחליט מה הטוב ביותר עבורנו והכי מתאים לנו. אז הנה חמישה מהיתרונות והחסרונות של קניית דירה מקבלן מול קניית דירה מיד שנייה ולהיפך:

1. קניית דירה בפרויקטים חדשים מאפשרת מחד להיות חלק מפיתוח האזור – להיות שותפים לבניית הקהילה וחיי החברה, להיות בעלי השפעה כלשהי על מוסדות החינוך והתרבות אשר יהיו בה ולהיות שותפים להחלטות נוספות אשר יהוו בהמשך חלק חשוב מאיכות החיים שלכם ושל ילדיכם. מאידך, קניית דירה באזור קיים ומפותח חוסכת סימני שאלה בעניין – ניתן להגיע ולהתרשם מחיי החברה, מוסדות החינוך והתרבות ואין הפתעות – מה שרואים זה מה שמקבלים.

2. כאשר קונים דירה בפרויקטים חדשים היא חדשה לגמרי על הנייר וניתן לתכנן ולבצע בה בעת הבנייה שינויים ותוספות בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם – עבור הרבה מאוד אנשים זהו יתרון מאוד משמעותי של קניית דירה מקבלן בפרויקטים חדשים על פני קניית דירה מיד שנייה אשר הבעלים הקודמים כבר 'עשו בה כרצונם'. דירה הנקנית מיד שנייה עשויה להתאים לכם באופן מושלם אם יש לכם מזל גדול ובעיקר – סבלנות אינסופית לחיפושים אחר דירה שכזו, ואז כמובן שיש גם חיסכון כספי גדול אשר בדירה בפרויקט חדש מקבלן צריך להשקיע. במקרים אחרים, ביצוע שינויים ותוספות בדירה קיימת דורשים לרוב הוצאות רבות וכאבי ראש לא מעטים.

3. מערכות חשמל, צנרות מים ועוד מערכות בסיסיות של בתים, נבנות כיום בסטנדרטים ובתקנים גבוהים פי כמה וכמה מאלו אשר נבנו לפני שנים. קניית דירה בפרויקטים חדשים הנבנים על ידי קבלן טוב וקפדן מבטיחה שקט מכיוון מערכות אלו למספר שנים, לעומת קניית דירה מיד שנייה – אשר אם יש מזל המערכות בה יהיו טובות ויחזיקו שנים ואם אין... עלולות לעשות בעיות לא פשוטות ולגרור נזקים והוצאות רבות.

4. כאשר קונים דירה מקבלן קיימת אחריות של הקבלן לתקלות אשר מתגלות לאחר הכניסה לדירה, אשר לא ניתן היה לצפות קודם. האחריות פותרת את הדיירים מלשלם על התיקון. תקלות שכאלו עשויות להתגלות גם בדירה אשר נקנתה מיד שנייה, אך במקרה הזה הוצאות התיקונים יהיו על הדיירים.

5. ערך הדירה והקרקע בפרויקטים חדשים עולה עם השנים, כאשר הסביבה מתפתחת ונבנית. לכן קנייה של דירה מקבלן בפרויקט חדש היא השקעה טובה לטווח ארוך. כאשר קונים דירה מיד שנייה כל המקום בדרך כלל כבר מפותח וזה נכלל כבר בסכום הרכישה (על כן באופן יחסי היא עשויה להיות יקרה יותר). מצד שני, כמובן, כאשר רוכשים דירה מיד שנייה, ניתן לדעת מראש מהם השירותים הניתנים במקום, מהם מוסדות החינוך, חיי החברה והתרבות במקום.


זיכרון דברים וחוזה רכישת דירה ברכישת דירה מקבלן בפרויקטים חדשים

'פרויקטים חדשים' הם למעשה אתרים (שכונות בדרך כלל) אשר אינן בנויות או מאוכלסות עדיין וקבלן כלשהו בונה בהם פרויקט ובו הרבה יחידות דיור ולמעשה בונה שכונה יש מאין. בדרך כלל אלו הרחבות של מושבים קיימים או שטחים גדולים אשר אינם מאוכלסים בערים מסוימות אשר יש בהן שטח גדול לבנייה נרחבת של הרבה בתים או דירות.

זיכרון דברים בין קונה לקבלן הוא למעשה חוזה מקדים לחוזה הקנייה הרשמי אשר יגיע בהמשך, והוא מכיל את הצהרות שני הצדדים ואת הפרטים המהותיים של העסקה העתידית. בהנחה שזיכרון הדברים מכיל את כל הצהרת הכוונות ואת כל הפרטים העיקריים של העסקה, הוא מהווה מסמך משפטי בעל תוקף.

בעיקרון מומלץ שלא לחתום על זיכרון דברים אם אין הכרח בכך. אם מחליטים לחתום יש לקחת בחשבון כי החל מרגע החתימה יש לשלם את מס השבח הנדרש בחוק ויש לדווח על כך ולשלם באופן מסודר. אם החלטתם בכל זאת לחתום על זיכרון דברים, וודאו קודם כל כי הקבלן מולו אתם חותמים הוא קבלן מוכר, מקצועי ואמין אשר ניתן לסמוך עליו וכן ערבו בעניין עורך דין מטעמכם על מנת שיכתוב בזיכרון הדברים סעיפים אשר יגנו עליכם כקונים הפוטנציאליים.

כאשר אתם עומדים לחתום על חוזה רכישת דירה מול הקבלן עליכם לשכור מראש את שירותיו של עורך דין אשר יבטיח את הביטחון שלכם לאורך כל התהליך ואשר חלה עליו החובה לבדוק בטרם החתימה כי הקרקע עליה אתם חותמים אינה מעוקלת או משועבדת וכי היא נמצאת בבעלות הקבלן או חברת הבנייה וכי יש לו היתר בנייה מטעם הרשות המקומית או העירייה.

הקבלן מופיעים בו, אחריות הקבלן במקרים של שינויים ותוספות, מפרט טכני מלא וכן מה גובה העמלות במקרים של התקנות שונות בדירה. בדקו כי המחיר הנקוב הינו מחיר סופי וכן מהו מועד מסירת הדירה ומהי החריגה המותרת לקבלן ומה קורה במידה וחורג מעבר לה.

אתרי דיירים – מה, למה ואיך?

1. אתרי דיירים – מה? - אתרי דיירים הם אתרים באינטרנט אשר מאגדים בתוכם דיירים של פרויקט מגורים כלשהו. לדוגמא, שכונת הרחבה במושב ותיק, אשר מוקם בה פרויקט חדש של עשרות בתים או דירות. בעלי הדירות החדשות יכולים ליצוא לעצמם או להצטרף לאתר דיירים משל עצמם, אשר בו הם יוכלו לנהל את חיי הקהילה שלהם. לדוגמא – רשימת חברים, פורום, התראות רלוונטיות, הודעות, פרטים על מרכזים ושירותים קהילתיים, מסמכים משותפים, אירועים, חדשות, בעלי מקצוע, רכישות משותפות ועוד.

2. אתרי דיירים – למה? – הקמת והצטרפות לאתר דיירים, קל וחומר בפרויקטים חדשים, חשובה מאוד עבור כל הדיירים בפרויקט. שתי סיבות עיקריות לחשיבות ההצטרפות לאתרי דיירים הן – האחת, קבוצה היא תמיד בעלת כוח יותר מאשר יחידים. כאשר אתם נמצאים בקהילה כלשהי ויש לכם כוח של קבוצת הקונים ואתם לא רק 'הקונה היחיד' יש לכם יותר כוח ויותר יכולת להשיג עבורכם דברים שעשויים להיות לכם חשובים, לדוגמא הנחות בקניות מרוכזות בכל מיני מקומות, הנחות קבועות ברשתות גדולות ועוד.

הסיבה השנייה קשורה לחיי החברה והקהילה שלכם בפרויקט החדש – פרויקטים חדשים הם לרוב, כאמור, שכונות חדשות של ממש אשר אין בהן עדיין חיי קהילה, חיי תרבות ואפילו מוסדות חינוך שונים. כך תוכלו יותר מהר להכיר את החברים שלכם לפרויקט, להתגבש וליצור יותר במהירות (וביעילות) את חיי הקהילה שלכם, ולמעשה לבנות אותה מן ההתחלה.

3. אתרי דיירים – איך? – מאוד פשוט. ישנם אתרים באינטרנט העוסקים בקהילות ובבתים משותפים או בפרויקטים חדשים ומציעים את עצמם כמרחב להקמת אתר דיירים משלכם. לרוב מדובר באתרים בעלי ממשק משתמש ידידותי אשר מאפשר לבנות את חיי הקהילה מאפס באופן פשוט וקל, ולמעשה נותנים לכם את המקום ליצור בו את הקהילה שלכם ולהתחיל בקשר ובשיתוף פעולה עם השכנים החדשים שלכם עוד הרבה לפני שהתחלתם לבנות את הדירה.

לסיכום

רכישת דירה היא ללא ספק אחד הצעדים המשמעותיים והרציניים יותר בחיי אדם ומשפחה. אנשים רבים חוסכים שנים רבות לכבוד המאורע המשמח הזה, אשר טומן בחובו גם הרבה כאבי ראש ובעיות. ישנה תמיד ההתלבטות בין רכישת דירה מיד שנייה לרכישת דירה חדשה מקבלן, כאשר לכל אפשרות יש היתרונות והחסרונות שלה.

כאשר באים לרכוש דירה בפרויקט חדש יש לברר מיהו הקבלן או חברת הבנייה אשר אחראים על הפרויקט, ויש לבדוק את מקצועיותו ואמינותו. רצוי, אם ניתן, לדלג על שלב החתימה על זיכרון דברים ולעשות הסכם בעל פה אשר הפירוט שלו יגיע בחוזה הכתוב של הרכישה עצמה. כמובן את החוזה צריך לבדוק בקפדנות עורך דין פרטי מטעמכם, ויש לחתום עליו רק לאחר שעורך הדין בירר את כל הבירורים המקדימים על מנת להבטיח שהעסקה אכן נעשית לטובתכם.

כאשר רוכשים דירה מקבלן בפרויקט חדש, רצוי ומומלץ מאוד לנצל את הבמה אשר האינטרנט מציע לנו ולהצטרף לקהילה של הפרויקט החדש שלכם באתר דיירים משל עצמה, אשר יהיה אתר סגור לדיירי הפרויקט ויחבר ביניכם גם לצרכים חברתיים ולא פחות לטובת שיתוף פעולה אשר יהיה יותר נכון עבור כולכם מבחינה כלכלית ומבחינת הכוח שלכם כקבוצה מגובשת. בהצלחה ובשעה טובה!

פורטל בית משותף הנו מיזם פרטי ומקורי. המאפשר לרוכשים דירות בפרוייקטים חדשים, לוועדי בתים ודיירים בבתים משותפים לנהל קשר והחלפת מידע בין הדיירים.
פורטל בית משותף נותן מקום נרחב לתוכן במגוון נושאים: נדל"ן, כלכללה וצרכנות, שיפוץ, עיצוב, בעלי מקצוע, איכות הסביבה ובנייה ירוקה, בניין ודיור, ועד בית, גינון, פנאי ועוד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב