עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און בעד שינוי שיטת הממשל והבחירות.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און בעד שינוי שיטת הממשל והבחירות. 

מאת    [ 25/01/2012 ]
מילים במאמר: 437   [ נצפה 1159 פעמים ]

 
 
בעד שינוי שיטת הממשל והבחירות עורכי הדין ורד כהן ורענן בר – און תומכים
בשינוי.

זוכרים את התרוממות הרוח, אשר איחדה את כלל הציבור, עם פריצתה של המחאה החברתית בקיץ האחרון - מאות אלפים יצאו לרחובות - אנשים, נשים וטף - ודרשו שינוי ! הצעקה היתה לשינוי בשלל נושאים, הרלבנטיים לכלל האוכלוסיה - דיור, רווחה, רפואה, חינוך, מזון, דלק, פריפריה, ועוד. שינוי שיטת הממשל יאפשר את היחלצותה של תנועת האוהלים, אדירת המימדים, מצומת הדרכים בה היא תקועה, ותאפשר את הגשמת האידיאולוגיה המשותפת לציבור הרחב.

מיליוני הרגליים שצעדו ברחובות, המחישו עד כמה רחב התסכול ועמוקה המצוקה. רצון כן לשינוי - אין ספק שיש. צורך בשינוי – ודאי וודאי. ברם, הלכה למעשה, שיטת הממשל הקיימת אינה מאפשרת את הפיכת המחאה לפריחה ושגשוג, כי אם להחנקתה והדחקתה, עד הפעם הבאה.....

בשיטה הנוכחית – כל רפורמה מהותית נדונה לכישלון. האינטרסים הפוליטיים המנוגדים נוגסים בכל פה, ואינם מאפשרים לבצע שינוי של ממש. במצב הדברים דהיום, משאבים יקרים מנותבים לאוכלי חינם, כספי ציבור רבים יורדים לטמיון וגורמים להעלאת המיסים. תפקידי שררה רבים מאויישים על ידי אנשים שעיסוקם בפוליטיקה ואשר אינם בהכרח בעלי התכונות והאופי המתאימים לניהול המדינה. בשיטה הקיימת, מסתיים החזון בהנחת הפתק בקלפי, ובכך ניתן אות הפתיחה למחול שדים. ראש הממשלה עסוק תדיר בהישרדות פוליטית ואישית, במקום בהובלת וניהול המדינה. מי שאמור להנהיג - נתון ללחצים פוליטיים בלתי פוסקים ומתמודד עם סחטנות פוליטית המטרפדת יוזמות חשובות רבות.

שינוי שיטת הממשל והבחירה – יאפשר את הנעת המהלך הגדול, הנדרש על ידי העם, ויתרגם את הזעקה הציבורית לתוצאות של ממש.

היתרונות לשינוי – רבים ומשמעותיים. שינוי השיטה יאפשר הזרמת מסה עצומה על אינדבדואלים, בעלי עמדות אותנטיות, אשר יחליפו את המועמדים מטעם. הכוח העצום, הקיים בעם הזה – יופנה לתוכניות שיקום המדינה. הדבר יאפשר שיבוץ אנשים איכותיים ומקצועיים בעמדות השפעה מובילות, על מנת שיתרמו את סגולותיהם המיוחדות לטובת הכלל.

שינוי השיטה יביא ליציבות הממשלה ויעניק לה את היכולת לתפקד. שינוי השיטה יאפשר לנבחרי העם לפעול להגשמת מצעם, ויקטין את כוחו הסחטני של המיעוט, לצד הרחבת מנגנוני הפיקוח של הכנסת על עבודת הממשלה. כך, תתאפשר לממשלה ולעומד בראשה קדנציה ארוכה ויציבה, ללא עיסוק מיותר במאבקי הישרדות פוליטיים, וללא איומים, חדשות לבקרים, על קיומה של הממשלה. נבחרי העם לא יוכלו להתכחש למצעם בשל כורח קואליציוני, ולא תידרש הזרמת הון עתק לקבוצות לחץ קטנות, בשל התחייבויות פוליטיות. כך, תתאפשר חלוקה נבונה של תקציב המדינה. יוזמות חקיקה תבוססנה על הסכמות רחבות, ולא על דילים בין עסקנים בעלי עניין. כוחם של פוליטיקאים יצטמצם דראסטית ותקטן השפעתם של בעלי ההון על הצמרת הפוליטית.

כל אלה – יאפשרו את ביצוע השינוי, אשר העם כל כך רוצה בו, ואת מימוש הפוטנציאל העצום הטמון במדינתנו הקטנה.

כך יהפוך חזון למציאות.

www.bar-oncohen.co.il

 

www.bar-oncohen.co.il


בר-און, כהן, עורכי-דין Bar-On, Cohen, Advocates 03-6123333

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב