סוגרים ואוטמי שקיות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סוגרים ואוטמי שקיות 

מאת    [ 12/12/2011 ]
מילים במאמר: 1429   [ נצפה 4807 פעמים ]

 
 

סוגרים ואוטמי שקיות

הקדמה

סוגרי שקיות: משמשים לסגירת קצה שקית ולהדגשה דקורטיבית. סוגרים אלו ידועים גם כ"קשרי פיתול". במרכז הסוגר ישנו חוט מתכת קל לכיפוף אשר נסגר מסביב לשקית ומצופה בשכבת פלסטיק או נייר.

אוטמי שקיות: מכשיר איטום שקיות הינו מכשיר האוטם את קצוות השקית בעזרת חום. מכשירי איטום נמצאים בשימוש לאיטום שקיות שרוול לפי האורך הנדרש או שקיות המותאמות במיוחד למוצר הנארז. מכשירים אלו נקראים גם "אוטמי חום".

 

בחרו אטמי שקיות לפי צורכי המוצר

אוטמי שקיות עוזרים לזרז את מהירות מטלת סגירת השקיות. אוטמי שקיות מסווגים לפי סוג הטכנולוגיה הנמצאת בשימוש. אוטמי שקיות מודרנים הינם מכשירים מתוחכמים אשר שונים בתכלית מאוטמי השקיות הידניים שהיו בשימוש בעשורים קודמים. החומרים בשימוש בשקיות אריזה עברו גם הם ים של שינויים. בהתאם לכך, ברשותינו מגוון רחב של אוטמי שקיות מהם אתם יכולים לבחור. בחירת מכשיר האיטום הנכון צריכה להתבצע לאחר מחקר מעמיק של כל הדרישות הקיימות ולקחת לשיקול צרכים עתידיים שעשויים לצוץ.

בעשורים קודמים, שקיות בד היו בתפוצה רחבה מסביב לעולם.  לאחר מכן שקיות העשויות מיוטה ואף מגוני. השימוש באוטמי שקיות הפך את מלאכת איטום השקיות לקלה ולהרבה יותר יעילה. בעוד שאיטום ידני דורש זמן רב, חשוף לטעויות ומאמץ מבחינת עבודה, איטום שקיות בעזרת מכונה מספק יותר תפוקה בפחות מאמץ.

סוגי מכשירי איטום קיימים

קיים מגוון רחב של מכשירי איטום מסוגים שונים לאיטום מגוון רחב של שקיות מסוגים שונים. תעשיות יכולות לבחור בין מכשירים ידניים, חצי אוטומטיים ואוטומטיים לאיטום שקיות בהתאם לסוג החומרים מהם מורכבת השקית אותה הם צריכים לאטום. ישנם אפילו מכונות המסוגלות לאטום את השקית ולהדפיס את תווית המוצר בו זמנית.

מגוון רחב של אוטמי שקיות קיים לאיטום שקיות פלסטיק. בימינו, שום תעשיית עיבוד מזון לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על אוטם שקיות איכותי. מזון מעובד צריך להישמר לפרקי זמן ממושכים ולהיות משונע אלפי קילומטרים מסביב לעולם. שימור מזון דרך קירור והקפאה הינו תהליך יקר. פריט מזון מעובד עשוי להגיע לידי הלקוח בהפרש של מספר חודשים ואף שנים מיום הייצור. מוצרי מזון כאלו צריכים להישמר מפני זיהום של חלקיקים הנמצאים באוויר ובמים, כמו גם מבקטריות ופטריות המרקיבות את המזון. בימינו פחמן דו חמצני מוכנס לשקיות בנוסף למזון המעובד בכדי לגן עליו מאותם בקטריות ופטריות מרקיבות, כמו גם בכדי להאריך את תכולת חיי המדף שלו. בכדי לארוז מוצרי מזון מטוגן למשך תקופה ארוכה ולהשאירם טריים וקריספיים, גז חנקן מוכנס לאריזות. שקיות ניילון מלאות בפחמן דו חמצני או חנקן דורשות אטימות מלאה של האריזה, כך שמצבו של המזון המעובד יוכל להישמר לתקופה ארוכה. לא רק זאת, האיטום חייב להיות חזק ואמיד. הטכנולוגיה בשימוש בימינו התקדמה ברמה כזו שכיום גם אריזה ואיטום בוואקום הינם אפשריים.

תעשיות קטנות ובינוניות דורשות מכשירי איטום שקיות קטנים המופעלים ידנית, אך דרישות תעשיה גדולה הינם שונות. מפעלים גדולים המייצרים סוכר, מזון לחיות, דשן לצמחים ואפילו מלט, שוקלים ואורזים את תוצריהם בפס ייצור בעוד מכשירי איטום השקיות, בו זמנית, אוטמים ומדביקים את התווית על גבי המוצר. תעשיות גדולות כאלו משתמשות במכשירי איטום שקיות גדולים. אלו באים בדגמים שונים ונדמה כי התעשייה נוטה בעיקר לכיוון העדפת הדגמים האוטומטיים. איטום והדבקת תויות סימולטנית הינה המצאה חדשה יחסית. מכשירי אטום אלו נשלטו בעבר בצורה אלקטרונית, אך כיום ניתן להשיג גם מכשירי איטום ממוחשבים. הפעלת מכשיר איטום מסוג זה מבטיחה תפוקה טובה יותר ומבטלת כמעט לחלוטין את המקום לטעות אנוש בתהליך.

החומרים בשימוש באיטום שקיות

בימים עברו נעשה שימוש בחתיכות בד קטנות או חוטי יוטה בכדי לסגור את פתחי השקים הארוזים. בימינו, גם שקי בד ויוטה נאטמים בצורה מושלמת בעזרת חוטי ניילון או כותנה אשר הינם גם דקים וגם חזקים. לדוגמה, במפעל סוכר, סוכר נארז בשקי יוטה גדולים ומכשיר האיטום משתמש בחוטי ניילון או כותנה לאיטום השק. תהליך האיטום דומה מאד לעבודתה של מכונת תפירה, אך השיטות הבאות לידי שימוש בתהליך האיטום שונות.

עד לפני מספר שנים, בטון היה נארז בשקיות פלסטיק. היפטרות משקיות הפלסטיק לאחר השימוש הפכה לבעיה ולכן הוכנסו לשוק שקיות נייר עמידות כתחליף לבעיה. גם כאן, נוצר הצורך במכשירי איטום אשר יהיו מסוגלים לעבוד עם שקיות הנייר החדשות. לא ניתן לאטום שקיות נייר בשיטות בהם משתמשים לאיטום שקי בד ויוטה. נמצא כי השיטה היעילה ביותר היא בעזרת דבק. לאחר שבטון בכמות נתונה מוכנס אל תוך שקית נייר עמידה, השקית נאטמת בעזרת מכונת איטום אוטומטית אשר סימולטנית מדביקה את שפת השקית בעזרת דבק המתקשה במהירות ומייבשת את הדבק בעזרת מייבש.


  • איטום דחף חום: מכשירי איטום דחף חום צוברים תאוצה בתעשייה. מכשירי איטום דחף חום משתמשים בנקודת חימום נייחת. איטום דחף חום הינה מערכת המצויה בדרך כלל במכונות "ריתוך תחתי". מכשירים אלו משתמשים בשני גופי איטום, עליון ותחתון, אשר מאחדים את חומרי השק משני הכיוונים בו זמנית. מטרת פעולת ה"איטום בדחף חום" היא לשפר את התאחדות שתי שכבות החומר הנפרדות. פעולה זו מספקת איטום מהיר וטוב יותר לחומרים עבים או חומרים קשים לאיטום. מכשירים אלו אידיאלים לשימוש בקנה מידה קטן עד בינוני. איטום בחום יכול להיות בשימוש לאיטום שקיות פלסטיק ופוליטילן. מכשירי איטום בדחף קיימים בדגמים שונים ועם אביזרים נלווים שונים. חלקם אפילו מצויידים בבקרה אלקטרונית אשר מסוגלת להתאים את חום המלחם לסוג החומר אותו יש לאטום. השימוש ברכיבים אלקטרוניים מאפשר להבטיח חיי מוצר ארוכים ולהפחית את עלויות התפעול למינימום. דגמים המופעלים ידנית מספיקים לצורכי עסקים ביתיים אך דגמים המופעלים בדוושה עוזרים לזרז את תהליך איטום השקיות. דגמים המופעלים בדוושת רגל משחררים את שתי הידיים לאחיזה גם במוצר הנארז וגם בשקית האריזה. מכשירי האיטום האוטומטיים הינם בעלי אפשרויות כיוון העוזרות לשלוט בזמן פעולת האטימה ובמרווח בין פעולה לפעולה. מכונות אלו נמצאות בשימוש בדרך כלל במפעלים גדולים בעלי קצב תפוקה גבוה מאד ומגוון רחב של מוצרים.
  • איטום חום המשכי: מכשירי איטום חום המשכיים משתמשים ברצועות חימום נעות והינם אידיאלים לשימוש במשימות איטום בעלות נפח עבודה גדול.

בחירת המוצר המתאים

ניתן להשיג איטום מהיר יותר דרך שימוש במכשיר איטום כפול. מכשירים אלו משתמשים בשני גופי איטום, עליון ותחתון, אשר מאחדים את חומרי השק משני הכיוונים בו זמנית. מכשירים אלו אידיאלים לשימוש לאיטום שקיות פלסטיק ופוליטילן. מכשירי איטום עם סכין חיתוך ישפרו את מהירות ואיכות איטום השקית. עליכם להכין רשימה של כל סוגי החומרים השונים אשר עליכם לאטום ואת כמות השקים או שקיות אשר עליכם לארוז בשעה. רשימה זו תעזור למקד אתכם במוצרים אשר עונים על דרישות הייצור שלכם. אם מספר השקיות הדורשות איטום הוא נמוך, מכשירי איטום ידניים יספיקו לכם, אך אם נפח העבודה גדול יותר ופעולה מהירה יותר נדרשת אזי השימוש במכונות חצי אוטומטיות או אוטומטיות הינה בלתי נמנעת.

למידע נוסף בקרו ב- www.yourdictionary.com/business_profile/debt/bag-sealers.html 

תעשיות המשתמשות בסוגרים ואוטמי שקיות


  • התעשיה הרפואית
  • תעשיית המזון
  • קמעונאות
  • אריזה ללקוחות
  • תעשיית הבריאות
  • שימוש בבתי אב

אפשרויות לסוגרים שונים

חומרים


  • נייר
  • פלסטיק

אריזה


  • מותאם מראש
  • גלגול על סלילים

מראה


  • שקוף
  • צבעוני

סוגי אטמי חום


  • אטמי דחף חום לאיטום ניילון ופוליטילן: קלים לשימוש. מקמו את השקית בין שני מוטות האיטום, לחצו מטה בעדינות ושחררו.
  • אטמי דחף חום עם סכין חיתוך: איטמו וחתכו את קצוות השקית בפעולה אחת. לחצו מטה בעדינות לאיטום ומשכו את סכין החיתוך לרוחב השקית בכדי להיפתר מן השארית.
  • אטם חום המופעל באמצעות דוושה: המכשיר האידיאלי לתעשיות בעלות נפח עבודה גדול. אפשרות כיוון זמן איטום מאפשר לכם לאטום מגוון רחב של מוצרי פלסטיק עד לרוחב של כ-24’’ ו-16 מילימטר עובי כולל. אוטם וחותך את שאריות השקית בפעולה אחת.
  • מכשירו איטום בחום עם וואקום:  המכשיר האידיאלי לאריזת שקית בוואקום עם חותם איטום אמיד, שקיות בעלות מגן אוויר או שקיות בעלות ציפוי מתכת.
  • אטם שקיות פוליפרופילן ידני: אטם כיווץ לשקיות פוליפרופילן.
  • אטמי דחף חום עם סכין חיתוך ושולחן ארוך במיוחד: אטם חום המופעל באמצעות דוושה לאטימת שקיות ברוחב של עד 30”. לשימוש עם שקיות פוליטילן ושקיות מטאליות. לאיטום וחיתוך שקיות גדולות יותר בפעולה אחת. לחצו בעדינות בכדי לאטום ומשכו את סכין החיתוך לרוחב השקית בכדי להיפתר מן השארית.
  • אטם צוואר שקית: אטם צוואר מיועד לאטימת צוואר שקיות וניתן למצוא אותו במיוחד ברשתות מזון גדולות, במאפיות ובחנויות ממתקים.

רכשו סוגרים ואוטמי שקיות


  • סוגרי שקיות מנייר ופלסטיק
  • מהדקי שקיות מפלסטיק
  • מכשירי איטום בחום לשקיות פוליטילן
  • אטמי צוואר שקית
  • ערכות כיווץ ואקדחי כיווץ

חדשות

סוגרי פלסטיק נסגרים ונפתחים- 14 אוגוסט 2002

חברת Qosina שמחה להציג את סוגרי הפלסטיק החדשים שלנו הניתנים לסגירה ולפתיחה חוזרת. סוגרים אלו עשויים לשמש לארגון חוטים וכבלים. הם ניתנים לשחרור, להתאמה ולשימוש חוזר והופכים את השימוש בהם ליותר רב תכליתי ומשתלם כלכלית מאשר סוגרים חד פעמיים אשר חייבים להיחתך לאחר כל שינוי.

הסוגר בעל משטח מצולע אשר מוזן דרך חריץ כך ששני הצדדים מתחברים ונצמדים. לאחר נעילתו, ניתן לשחררו בקלות על ידי משיכת טבעת הנעילה בכיוון ההפוך. הסוגר עשוי מפוליטילן והינו באורך 18 ס"מ ("7). ניתן להשיג את הסוגר בלבן (999991) ובאדום (999992), ניתן לשלב את האטמים כחלק מערכת זיהוי על פי צבעים.

היכנסו לקישור המופיע מתחת בכדי לבקש דוגמית חינם:

999991 Sample - Re-opening Plastic Bag Tie, Ratchet with Ring, White

999992 Sample - Re-opening Plastic Bag Tie, Ratchet with Ring, Red

חברת Qosina מבטיחה לשווק קו שלם של שקיות ואזיקוני כבלים במגוון רחב של חומרים, צורות וגדלים לשימוש תעשייתי, חשמלי ורפואי.

קישור: www.qosina.com/newsletter/issue_23.asp 

 

 

 

 

נכתב ע"י אלינור בן חמו מנהלת שיווק ומכירה אורגניקס פתרונות מתקדמים http://www.ar-go.net 1599-597-779 0504332232

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב