הארכת תוקפו של צו הריסה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הארכת תוקפו של צו הריסה 

מאת    [ 11/12/2011 ]
מילים במאמר: 283   [ נצפה 2514 פעמים ]

 
 

צו ההריסה שהוטל על הנאשמים ב תו"ב 19398-01-10, נתנאל נתנאל ובובה יונאי, הביא לבקשה הנוכחית להארכת מועד ביצוע הצו, למשך שלושה חודשים.

 

לטענתם של נתנאל ויונאי, הליכי מכירת הבית נמצאים בשלבי סיום ועל כן יש לאפשר לכל רוכש פוטנציאלי לנסות ולהכשיר את הדרוש באמצעות הרשות המקומית.

 

עוד מוסיפים וטוענים נתנאל ויונאי, כי כונסי הנכסים הכינו הסכם מכר וכי הקונה אשר זכה בהתמחרות על הבית, הפקיד 10% מערך הצעתו, כאשר הסכם המכר התייחס למבנה כפי שראה אותו הקונה בעת שהוגשה ההצעה, והובהר לו כי קיים צו הריסה. לטענתם, הקונה הינו אדריכל במקצועו וכי הוא בדק ברשויות המקומיות את האפשרויות לתשלום היטל השבחה, והצעתו הוגשה לאחר הבדיקות אותן ערך.

 

הועדה המקומית לתכנון ובניה נס ציונה מתנגדת לבקשה. לטענתה, משמעות הבקשה הינה לאפשר את מכירת הבית עם חריגות הבניה ולפטור את הנאשמים ממילוי אחר צו ההריסה שהושת עליהם. 

 

עוד היא טוענת כי הצו שהוטל על הנאשמים במסגרת גזר הדין, היה צו נדחה על מנת לאפשר להם להכשיר את הבניה, אולם הם לא עשו דבר במהלך החודשים הרבים שניתנו להם. 

 

הובהר כי על פי פסיקת בתי המשפט, הארכת מועד ביצוע צו ההריסה תופעל רק במקרים בהם התהליך התכנוני הושלם והיתר הבניה מצוי בהישג יד ממש. 

 

במקרה זה לא הוצגה כל ראיה כי קיים סיכוי להכשרת הבניה, לא כל שכן כי ההיתר נמצא בהישג יד.

 

בנוסף, ניתנו לנאשמים שמונה חודשים לפעול להשגת היתר, אולם לא נעשה על ידם דבר בתקופה זו לשם כך. זאת ועוד, כעולה מהבקשה, רוכש הבית היה מודע לכך שקיים צו הריסה ואין בשיקולים שהוצגו מטעם הנאשמים כדי לסייע להם.

 

הבקשה נדחתה וניתן ללמוד כי בעת שלא נראתה פעילות שמטרתה השגת היתר לחריגות בניה לא תינתן הארכה לצו הריסה ככל שמטרתה היא בהפקת רווח כספי גרידא.

 

 

הכותב הנו עו"ד ממשרד פרנקל ושות' המתמחה בדיני עבירות בניה, רישוי עסקים וארנונה. אין באמור במאמר זה משום יעוץ משפטי ו/או חוות דעת מחייבת. כל האמור במאמר זה על דעתו של הכותב בלבד. לתגובות ניתן לפנות באמצעות מייל info@ranfrenkel.com או בטלפון 0737-99-7797 כתובת המשרד באינטרנט http://www.abn.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב