הקלה נוספת של המחוקק בביטוח המשכנתא
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הקלה נוספת של המחוקק בביטוח המשכנתא 

מאת    [ 08/12/2011 ]
מילים במאמר: 184   [ נצפה 2047 פעמים ]

 
 

מרבית רוכשי הדירות בישראל נעזרים בהלוואה בנקאית-משכנתא. בהלוואות אלו הנכס הממומן משמש, בדרך כלל, בטוחה לפירעון ההלוואות. כדי להגן על עצמם, תאגידים בנקאיים המעמידים הלוואות לדיור רשאים לדרוש מלווים לבטח את הנכסים. בגין ביטוח זה, סוכני ביטוח מקבלים דמי עמילות, אליהם מתייחסת טיוטת תקנות זו.

התקנות המוצעות נועדו לקבוע כי דמי עמילות מרביים שישולמו לסוכני ביטוח בביטוח מבנה אגב הלוואה לדיור לא יעלו על 20% מדמי הביטוח.קביעת תקרה לדמי עמילות נועדה לוודא הגינות בקביעת דמי עמילות, למנוע פערים לא סבירים בין דמי עמילות המשולמים בביטוח אגב ההלוואה לדיור לבין אלו המשולמים בחוזי ביטוח מבנה דירה אחרים, ולמנוע התייקרות הפרמיה שישלם המבוטח, תוך שמירה על איכות מבטחי משנה.

התקנות מציעות כי דמי העמילות המרביים המשולמים לסוכן הביטוח בביטוח מקיף דירות אגב הלוואה לדיור לא יעלו על 20% מדמי הביטוח שגבה המבטח מהמבוטח. תקרה זו דומה לדמי העמילות הקיימים בענף רכב רכוש ובענף מקיף דירות.

תקנות אלה יחולו על דמי עמילות המשולמים בשל חוזים לביטוח אגב הלוואה שתחילת תוקפם במועד תחילתן של התקנות, ה 1.1.2012, או לאחריו, לרבות על חוזי ביטוח שחודשו לאחר מועד זה.

 בקרו אותנו:

www.yuvalb.org

עו"ד יובל ברכה רח' היצירה 29, בית גאון (מתחם הבורסה) רמת גן טל': 03-9016008, פקס': 03-9016009; yuvalb@yuvalb.org; עו"ד יובל ברכה נמנה על צמרת עורכי הדין בתחום העסקי מסחרי-אזרחי, ותחום הנדלן בכללם. עו"ד ברכה הינו בעל תואר ראשון במשפטים, עם התמחות עסקית ענפה וכן הינו בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA). עו"ד ברכה משמש כבורר, קובל בלשכת עורכי הדין וכן הינו גם בעל תעודת מגשר מוסמך. עו"ד ברכה כיהן כמנהל מחלקת נדלן במשרד גדול ומוביל בתל אביב, ומאז הינו מלווה עם צוות משרדו בעלי עסקים, יזמים, תאגידים, יחידים וגופים אחרים בשלל עסקאות, חלקם מן המוכרים יותר במשק הישראלי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב