ניסיונות טיוח של דירה מחולקת בעין החוק
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ניסיונות טיוח של דירה מחולקת בעין החוק 

מאת    [ 20/11/2011 ]
מילים במאמר: 416   [ נצפה 2663 פעמים ]

 
 


ניתן ללמוד על מדיניות בית המשפט בהקשר לדירה מפוצלת אשר בעליה ניסה לכסות עובדה זו מת"ק 50305-12-10  יפית משה נ' ישראל בכר, תביעה כספית בסך 30,000 ש"ח אותה הגישה משה כנגד בכר, ממנו שכרה דירה כשש שנים בשכר דירה של 3,000 ש"ח המשולם לו באמצעות צ'יקים מראש. 


לטענת התובעת, בחודש ספטמבר 2010 טען בכר, כי כתוצאה מחילוק הדירה לשתי דירות, (שחלקה האחד מושכר לתובעת), קיימת בעייתיות מול עירית ת"א וכי הוא יעדכן אותה בנושא זה. לטענתה, ומבלי שהודיע לה, מבלי שסוכם עימה, כשבוע לאחר אותה שיחה הגיעה לביתה לאחר העבודה ומצאה את הדירה מבולגנת וקיר גבס שהוקם במקום המטבח, מה שהשאיר אותה ללא מטבח, ללא כיור וללא גז. הסתבר כי בכר נכנס ללא ידיעתה ביחד עם עובד מטעמו והקים קיר גבס שחסם את המטבח, ארונות המטבח, כיור המטבח, שיש, גז בישול והותיר אותה להתגורר בדירה ללא מטבח. 


לטענתה, היא התקשרה מיד לבכר שטען שלא היה לו זמן וביצע את קיר הגבס תחת אילוץ שנבע מקנסות שהטילה העירייה על דירות מחולקות. לשיטתו, ככל שלא קיים מטבח בדירה, אין מדובר בדירה. 


התובעת מציינת כי כיוון שמסרה לנתבע שיקים עד תום תקופת השכירות, כארבעה חודשים מראש (השכירות היתה אמורה להסתיים בדצמבר 2010) המשיכה להתגורר בדירה מחוסר ברירה וחיפשה דירה חדשה. בעל הדירה הבטיח שהעניין יוחזר לקדמותו ולא היה מוכן להוריד את שכר הדירה.


מחוסר ברירה עזבה את הדירה בדצמבר 2010 למרות שלטענתה דובר בין הצדדים על המשך השכירות כפי שהיה בכל שנה קודמת. בנוסף, בכר סרב להשיב את שיק דמי השכירות שניתן עבור חודש דצמבר 2010 ולכן ביטלה אותו. 

 

לטענת התובעת, לא היה לה מקום לאכול בבית ונאלצה לאכול מידי ערב מחוץ לדירה במסעדות, נגרמה לה עגמת נפש, השפלה, חוסר נוחות, חדירה לפרטיות והפסד כספי בגין חיפוש דירה ובנוסף, משלמת היום על הדירה החלופית 5,300 ש"ח במקום 3,000 ש"ח לחודש בגין הדירה נשוא תביעה זו.


לא התקבלה טענתו של בכר שבהסכמתה נכנס לדירה ביחד עם פועל, הוא לא הוכיח זאת ופעל בניגוד למה שכתוב בהסכם והותיר את התובעת ללא אמצעי מחיה מינימאליים בדירה. כך גם לא התקבלה הטענה כי התובעת הסכימה להשתמש במטבח של היחידה הסמוכה, בה מתגורר זוג. 


נפסק כי בכר פעל שלא כדין, עת נכנס לדירה בה התגוררה התובעת על פי הסכם וביצע בה עבודות אשר גרמו לדירה לא להיות ראויה לדיור. העובדה שהתובעת נותרה לגור בה עד למציאת דירה אחרת, אינה גורעת ממעשיו. 


בכר חויב לשלם לתובעת 9,000 ש"ח בגין 3 חודשים בהם התגוררה בדירה, ללא מטבח, כשהם צמודים ונושאי ריבית כדין מספטמבר 2010 ועד התשלום בפועל וכן 5,000 ש"ח בגין עגמת נפש; אגרת בית משפט 87 ש"ח.

הכותב הנו עו"ד ממשרד פרנקל ושות' המתמחה בדיני עבירות בניה, רישוי עסקים וארנונה. אין באמור במאמר זה משום יעוץ משפטי ו/או חוות דעת מחייבת. כל האמור במאמר זה על דעתו של הכותב בלבד. לתגובות ניתן לפנות באמצעות מייל info@ranfrenkel.com או בטלפון 0737-99-7797 כתובת המשרד באינטרנט http://www.abn.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב