מסביב כולם מכבדים אותך אבל עמוק בפנים אתה לא ממש מרגיש חשוב?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מסביב כולם מכבדים אותך אבל עמוק בפנים אתה לא ממש מרגיש חשוב? 

מאת    [ 31/10/2011 ]
מילים במאמר: 518   [ נצפה 1744 פעמים ]

 
 

מכירים את האנשים האלה שבמקום העבודה שלהם מקבלים מלא פידבקים, נושאי תפקידים בכירים וכולם מכבדים אותם אבל בבית, בן או בת הזוג ממש לא מתייחסים אליהם ככה?

מכירים את האנשים שמספרים לעצמם סיפור על כמה שהם חשובים, אבל עמוק בפנים לא ממש מאמינים לעצמם?

חוויה אמיתית של ערך עצמי וחשיבות קיימת רק אצל אנשים שמחוברים באופן יחסי למהות שלהם ולאני האותנטי שלהם וחיים את החיים דרך מערכת הערכים שלהם. אני יחוש ערך עצמי אמיתי רק אם כאשר הבפנים והבחוץ שלי יחיו יחד בהלימה ללא פער משמעותי. אני חייב להיות מספיק בוגר רגשית על מנת לחוש חשוב בעיניי עצמי.

אם ברגשות שלי אני עדיין ילד, אני יכול להראות חשיבות אך בתוך תוכי לא אחוש חשוב. תבדקו את זה על ידי זלזול מרומז או ביקורת למנכ"ל שלכם. תבדקו את זה אצל בכירים אשר מאבדים את המעמד שלהם.

בני אדם הינם יצורים חברתיים. אנחנו חייבים להשתייך לברה על מנת לשרוד. אם קבלנו מספיק חום ואהבה בקטנותנו, אנחנו בטוחים באהבה ובקבלה של הסביבה שלנו. אנחנו יודעים לזרום רגשית וליצור מצבים שבהם נקבל אהבה. יש לנו את החוויה הפנימית של תחושת שייכות וביטחון קיומי.

אם לא קבלנו מספיק חום ואהבה בקטנותנו, ולא היינו בטוחים באהבת הסביבה כלפינו. ניסנו להבטיח את המקום שלנו בחברה דרך תחושת חשיבות יתרה. לא הייתה לנו המסוגלת ליצור תנאים רגשיים להבטיח את המקום שלנו בחברה אז נאלצנו ליצור לעצמנו איזשהו סוג של ערך על מנת לוודא את המקום שלנו בחברה. את הצורך של הסביבה בנו.

אדם שמקבל אהבה לא צריך להיות חשוב כי יש לו את הביטחון הפנימי בהשתייכות החברתית שלו. מי שלא יודע לקבל אהבה, לא יודע לזרום עם הרגשות שלו, לא יודע לשים את עצמו מתחת הוא צריך להיות חשוב על מנת להבטיח את מקומו בחברה ולא להידחות.

החשיבות העצמית מעניקה לאדם ביטחון.

אדם שמקבל ביטחון מזה שמסתכלים עליו. מזה שמדברים עליו. מזה שמתפעלים ממנו הוא אדם שמחפש חשיבות יתר. כאשר יש לי דימוי עצמי נמוך. ובתוך תוכי אני לא חש שווה ערך. אני זקוק כל הזמן לסטטוס החברתי. כאשר אני מקבל פידבק מהסביבה זה עוזר לי לשמור על החשיבות העצמית שלי. אני כביכול מנסה להאמין לסביבה. אך בעצם, בתוך תוכי אף פעם לא מצליח. כיוון שהחשיבות העצמית שלי נבחנת בבית. במקום שבו הכי מכירים מי אני באמת.

אם אני מנכ"ל חשוב שכפופים אלי מלא אנשים. כולם רואים אותי כמנכ"ל אבל בת הזוג שלי לא. היא יודעת בדיוק מי אני. כאשר בן או בת הזוג שלי, או שאר האנשים הקרובים לי לא מכבדים אותי באמת. אני לעולם לא ארגיש חשוב. אני אראה חשיבות. אני אשדר חשיבות. אך לא ארגיש חשיבות באמת.

בעצם אדם מרגיש חשוב כאשר הוא התבגר רגשית. אם לא עשיתי עבודת עומק, הילד הפגוע שבתוכי ינהל לי את החיים. כולם יתנו לי כבוד. אך אני יודע בדיוק מי אני. לכן, פעמים רבות אני אתמכר לפידבק של הסביבה. כי ארצה שימשיכו לתת לי עוד תחושת ערך על מנת לאזן את חוסר הערך הפנימי שלי.

מה עושים בשביל באמת לפתח תחושת ערך פנימית שלא קשורה לסביבה? מתחילים להתבגר רגשית.

איך עושים זאת? באמצעות חשיפת הסודות הרגשיים שלי. באמצעות חשיפת חולשות. באמצעות חשיפת רגשות. באמצעות חשיפת הכאב שלי. חשיפת החסר שלי. פשוט להסכים לבפנים שלי לצאת החוצה ולהראות.

לחיי ההגשמה עצמית וההתבגרות הרגשית שלכם,

חני

 

חני בורנשטיין מומחית להגשמה עצמית - יוצרת התוכנית האומץ לחיות http://www.liveyourlife.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב