ניתן לעשת זאת בצורה חוקית !!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ניתן לעשת זאת בצורה חוקית !! 

מאת    [ 11/10/2011 ]
מילים במאמר: 360   [ נצפה 1528 פעמים ]

 
 

מוסדות וישיבות ישראליות רבות מפעילות עמותה אמריקאית במקביל לעמותה הישראלית שלהם. את התרומות אותם הם מגייסים מתורמים בארה"ב, הם מפקידים לעמותה האמריקאית, כדי שהתרומה תחשב לתורמים כהוצאה ויזדכו על כך במס הכנסה.

עד כאן הכל ברור וחוקי. אבל מה קורה הלאה, כיצד מעבירים את הכסף לפעילות המוסד בישראל? רוב המוסדות מעבירים את הכסף בהעברה בנקאית לחשבון הבנק של העמותה הישראלית, ובמקרה הגרוע הם פורטים צ'קים של העמותה האמריקאית בציינג'ים למיניהם. ברוב המקרים יש בכך הרבה בעיות חוקיות, העלולות להוביל לסיבוכים משפטיים ואף לסגירת העמותה האמריקאית על ידי רשויות המס האמריקאיות. אם כן, כיצד עושים זאת בצורה חוקית ?

 

תחילה נסביר כיצד יש להגדיר את העמותה האמריקאית בצורה נכונה:

המטרה הרשמית של העמותה האמריקאית תהיה זהה למטרת העמותה הישראלית. כלומר: אם מדובר בעמותה ישראלית המנהלת כולל, כדאי שהמטרה הרשמית של העמותה האמריקאית תהיה לתמוך בלומדי תורה.

העמותה האמריקאית חייבת להיות בניהול נפרד לגמרי מהעמותה הישראלית. לכן חברי העמותה הישראלית אינם יכולים לכהן כחברים או להיות נושאי תפקיד רשמי בעמותה האמריקאית, מאותה הסיבה חשוב גם שמנהלי העמותה האמריקאית לא יהיו קרובי משפחה של מנהלי העמותה בישראל.

עכשיו 'תכלית' !!   כיצד מעבירים את הכסף בצורה חוקית לשימוש העמותה בישראל ?

על העמותה הישראלית לשלוח לעמותה האמריקאית בקשה בכתב לקבלת תמיכה עבור פעילותם. רצוי שהבקשה תהיה עבור פעילות ספציפית, אותה מתכוונת העמותה לבצע. חשוב לצרף לבקשה, פירוט של עלויות הפרויקט הספציפי, תעודת הרישום של העמותה, דו"ח כספי של השנה האחרונה, שמות של מורשי החתימה, ואם קיים - אף אישור ניהול תקין. לאחר מכן תכנס העמותה האמריקאית ישיבת ועדה, ובה יאשרו את הבקשה ויעבירו את הכסף לחשבון הבנק הרשמי של העמותה הישראלית.

ישנה גם אפשרות שחלק מהפעילות בישראל תתבצע ישירות מהעמותה האמריקאית. כלומר: עמותה הקונה מוצרי מזון על מנת לחלקם לנצרכים, יכולה לשלם לספקים ישירות מהעמותה האמריקאית, או לחלק צ'יקים של העמותה האמריקאית לאברכי הכולל. אך חשוב שהעמותה האמריקאית תחזיק רשימה מדוייקת של כל הצ'קים שהיא מוציאה.

ישנה אפשרות נוספת המקילה מאוד על הפעילות, שהעמותה האמריקאית תפתח חשבון בנק בישראל. אז ניתן יהיה להעביר את הכסף מיידית לחשבון הישראלי של העמותה האמריקאית. תהליך פתיחת החשבון בישראל כרוך בבירוקרטיה מסוימת, אך דבר זה מקצר מאוד בסופו של דבר את התהליכים, וברוב המקרים אף נכון יותר לנהוג כך מבחינה חוקית.

משה בונקר  www.bunkercpa.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב