השקעות כסף ברוח היהדות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השקעות כסף ברוח היהדות 

מאת    [ 09/10/2011 ]
מילים במאמר: 335   [ נצפה 1683 פעמים ]

 
 

 

 


    • העושר בעולם מתחלק לשלושה חלקים: חלק אחד מיועד לחסידי אומות העולם (קיסר רומי הצדיק אנטונינוס) חלק שני הגיע לאנשי מחלוקת ואבד מן הארץ (קורח ששקע באדמה עם ממונו) החלק השלישי שמור לצדיקים (ולפי מדרש אחר – כל העושר של רומי יגיע לעתיד לבוא לצדיקים) " ועמך כלם צדיקים לעולם יירשו ארץ נצר מטעו [מטעי] מעשה ידי להתפאר" (ישעיהו ס כא)
    • הניח מעותיו על קרן הצבי" (משנה, מסכת כתובות פרק יג משנה ב).חנן אומר: אבד את מעותיו. ...אמר רבן יוחנן בן זכאי: יפה אמר חנן,  משחק מילים: קרן – כסף שהושקע הצבי – בעל חיים מהיר וזריז, המסוגל לברוח מבלי שהאדם יכול להשיגו. כלומר: המטאפורה היא פיזור הכסף לחינם. קרן צבי – הצבי משיר את קרניו מעת לעת, ולא תמיד אפשרי למצוא אותן או את הכסף שהונח עליהן.
    • השקעת כסף לפי חז"ל: "אמר ר' יצחק: לעולם ישליש אדם את מעותיו, שליש בקרקע ושליש בפרקמטיא ושליש תחת ידו" (בבא מציעא מב) עצות חז"ל מלמדות אותנו כיצד לנהל באופן נכון את הכסף שלנו: שליש מהכסף לנדל"ן – ערכו בדרך כלל יציב ואינו ניתן לגניבה. שליש מהכסף למסחר – לקנות ולמכור סחורה. שליש מהכסף במצב נזיל – להזדמנויות עסקיות. העצה נכונה גם היום, ממש כמו לפני 4,000 שנה.
    • הזהב קונה את הכסף, והכסף אינו קונה את הזהב. הנחושת קונה את הכסף, והכסף אינו קונה את הנחושת. המעות הרעות קונות את היפות, והיפות אינן קונות את הרעות. אסימון קונה את המטבע, והמטבע אינו קונה את אסימון. מיטלטלין קונים את המטבע, והמטבע אינו קונה את המיטלטלין. זה הכלל, כל המיטלטלין קונין זה את זה. (משנה בבא מציעא ד א)
    • "שומר רוח לא יזרע ורואה בעבים לא יקצור" (ספר קהלת, שלמה המלך) כלומר, מי שממתינה עד שהרוח מדויקת לזריעה, ומוכנה לזרוע רק אם וכאשר תהיה לה הבטחה שהיבול יעלה יפה – לא תזרע כלום בסופו של דבר. יש פעמים שמגיע הרגע – לעשות. "לקפוץ למים". אני מכירה אנשים רבים שהגו רעיון עסקי נהדר – וחיכו לרגע המתאים. אולי הם מחכים עד היום...

זהו קטע מתוך הספר - יומן לניהול תקציב הכולל טיפים ברוח היהדות.

 

בנותי'ה - מתחברות אל הזמן


יומן לניהול תקציב  www.bnotya.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב