גמול עבור שעות נוספות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גמול עבור שעות נוספות 

מאת    [ 14/08/2011 ]
מילים במאמר: 407   [ נצפה 1285 פעמים ]

 
 

שעות העבודה נבחנות על בסיס חלוקה יומית של 8 שעות ביום כאשר מדובר בשבוע עבודה של 6 ימים, ו-9 שעות ביום עבודה בן 5 ימי העסקה. לצד זאת ובנוסף קיימת הגבלת העסקה שבועית של 43 שעות עבודה בהתאם לצו הרחבה מיום 7.7.00.

חריגה משעות אלו תוגדר כהעסקה בשעות נוספות.

סעיף 16 לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א - 1951 קובע את גמול השעות הנוספות כדלהלן:

- בעד שתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום שכר עבודה לא פחות מ- 125% מהשכר הרגיל, ובעד כל שעה נוספת שאחריהן לא פחות מ- 150% מהשכר הרגיל.

- היה שכרו של עובד, כולו או חלקו לפי כמות התוצרת, ישלם לו המעביד בעד כל יחידה שנעשתה בשתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום, שכר עבודה לא פחות מ- 125% מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות, ובעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות, ובעד כל יחידה שנעשתה בשעות הנוספות שלמעלה משתיים - לא פחות מ- 150% מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות.

- היה שכרו של העובד על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר, יהא המעביד זכאי ליתן לעובד בעבודה מן העבודות המפורטות בפיסקה (2) של סעיף 4(א) (עבודות מסויימות בחקלאות, בבתי אוכל, שמירה וכו' כמפורט בסעיף זה) ובסעיף 4(ב) לחוק (עובד חודשי במשק בית פרטי כמפורט בסעף), במקום תשלום שכר לפי סעיף זה, מנוחה של שעה ורבע לפחות תמורת כל שעה משתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום, ומנוחה של שעה וחצי לפחות תמורת כל שעה נוספת שאחריהן.


סעיף 17 לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א - 1951 , קובע את גמול העבודה במנוחה השבועית, כדלהלן:  

- הועבד עובד בשעות המנוחה השבועית או בחלק מהן:

(1) ישלם לו המעביד בעד שעות אלה שכר עבודה לא פחות מ-150% משכרו הרגיל. היה שכרו של העובד, כולו או חלקו, לפי כמות התוצרת, ישלם לו המעביד בעד כל יחידה שנעשתה בשעות המנוחה השבועית שכר עבודה לא פחות מ-150% מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות;

(2) יתן לו המעביד, במקום שעות המנוחה השבועית שבהן עבד, שעות מנוחה במספר ובזמן שנקבעו בהיתר שלפיו הועבד.

- היה שכרו של העובד על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר, יהא המעביד זכאי ליתן לעובד, במקום הגמול לפי פיסקה (1) לעיל, מנוחה של שעה וחצי לפחות תמורת כל שעה משעות המנוחה השבועית שבה עבד.

 

**חשוב לציין כי בהתאם לסעיף 18 לחוק שעות עבודה ומנוחה להרי שלעניין סעיפים 16 ו-17 לחוק כמובא לעיל, "שכר רגיל" כולל כל התוספות שמעביד משלם לעובדו.

 

בהר כהן, משרד עורכי דין וגישור התמחות: דיני עבודה


כתובת: שער פלמר 1 חיפה טל:  04-8512344 פקס: 04-8512343


כתובתנו באינטרנט:  http://www.lbc-law.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב