נמאס מהמלחמה בפצעים?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

נמאס מהמלחמה בפצעים? 

מאת    [ 21/07/2011 ]
מילים במאמר: 978   [ נצפה 2347 פעמים ]

 
 

כיום, גוברת המודעות לטיפולי פנים ובכלל טיפול בפצעי בגרות או בשמו אקנה. ידוע היום כי טיפול נכון בפנים, היגיינה, ביקור סדיר אצל קוסמטיקאית לניקוי יסודי של הפנים מסתימות של פקקי שומן על העור מקטינים את הסיכויים להיווצרות פצעים, שמותירים אחיהם כתמים וצלקות, סימנים על העור ונזק עורי. טיפול פנים קוסמטי באקנה מורכב ממספר שלבים ועל פי סוג העור ומצב העור נקבעים שלבי טיפול פנים באבחון מדויק. ישנה חשיבות רבה לבחירת מכשירים או חומרים בטיפול פנים ישנם כאלה שלא יתאימו לסוג עור אחד, ולאחר יתאימו. לכן ההתאמה היא אישית לפי מצב העור בזמן טיפול הפנים וסוג העור.

אני ממליצה על טיפול פנים אקנה שבו מתבצע מחומרים המבוססים על החומצות האלפא הידרוקסיות והבטא הידרוקסיות. אלה הן חומצות פעילות שמחדשות את עור הפנים ולעיתים גורמות לקילוף. טיפול דו חודשי ייעל את פעילות הטיפול, הגברת הריכוזים של החומצות ושיפור העור. החומצה הבטא הידרוקסית החשובה ביותר היא החומצה הסיליצילית, יש לה תכונות אנטי זיהומיות ופעולות הקילוף שלה ידועות והיא מוכרת כמצוינת לצורך טיפול בפצעי בגרות. בקליניקה שלי אני משלבת מספר חומצות פעילות, החומצה הגליקולית ידועה כמרגיעה את העור ויש בה גורמים נוגדי דלקת. שילוב החומצות מביא לתוצאות מאוד טובות בזמן קצר יחסית. כשמשתמשים בטיפול פנים בתכשירים המבוססים על חומצות יש להקפיד על הגנה מפני השמש עם מקדם הגנה. בטיפולי פנים לפצעי בגרות יש צורך בהקפדה על הוראות הטיפול בבית, משמעת עצמית, תזונה נכונה וסבלנות על מנת להגיע לתוצאות טובות בטיפול. מהם פצעי בגרות או אקנה? אקנה זוהי תופעה שמאופיינת בפצעים ונגעים על פני העור, בחלק הפנימי של כל שערה נמצאת בלוטת שומן (שנקראת גם שומן, סבום או חלב)שתפקידה לייצר שומן עורי ולהגן על העור. השחורים הינם גושי שומן שנתקעו במעלה השערה וקרוב לעור, בחלק העליון החשוף, כך הפכו לשחורים והתחמצנו במגע עם האויר.

פצעי בגרות בעלי ראש לבן או שחור יופיעו באזורים הידועים שומניים באזור הפנים לעיתים גם באזורי הגב ובחלקים נוספים של הגוף. פצעי בגרות מופיעים בגיל צעיר אך יכולים להופיע גם בגיל מאוחר יותר. על העור יש לעיתים מיליומים אלו קומודונים סגורים, שומנים שעטפו את עצמם בכיסוי עור סגור. בעור עם אקנה נראים גם פצעים דלקתיים שונים. השחורים, והשומנים התקועים בעור נוצרים מפעילות מוגברת של בלוטות החלב שמייצרות שומן עודף. דלקות מתפתחות בזקיקי השיער בשילוב פעילות של חיידקים שנמצאים על העור. מסביב לפצעים יש אדמומיות וכאב. כיום ניתן לטפל בפצעי הבגרות על מנת להקל ולשפר את מראה העור. על כן רצוי לבצע טיפול פנים אצל קוסמטיקאית באופן קבוע ובמקביל לטפל בתכשירים בבית. בשלב הניקוי העמוק בטיפול פנים קוסמטי תרחיק הקוסמטיקאית את הקומודונים מעור הפנים דבר שיביא לשינוי ניכר בהתרבות והתחדשות הפצעים על העור. לעיתים אני מבחינה בלקוחות שמחטטים בעור הפנים וצר לי על כך. יש חשיבות גדולה להימנע מלגעת בפצעים על דעת עצמכם ולא לחטט, כי אתם עלולים לגרום לדלקת להתפשט בעור ולגרום לפצעי בגרות נוספים לסימנים על העור וצלקות שאינן עוברות. גשו לקוסמטיקאית פרא רפואית המתמחה בטיפולי פנים, תהליך הניקוי העמוק חשוב ביותר לאיזון ופתיחת פקקי השומן מהעור. חשיבות נוספת לניקוי העור משחורים או קומודונים בטיפול פנים היא בשל העובדה שהם עלולים להפוך בחלק מהמקרים לדלקתיים עם ראש צהבהב. במידה והפצעים נמצאים בעומק העור, הן יהפכו לצלקות פוסט אקנה שהינן צלקות שנותרו לאחר האקנה. לכן טיפול פנים קוסמטי מקיף ימנע נזק וצלקות מיותרת בפנייך. כמו כן טיפול פנים קוסמטי רפואי וניקוי מקיף של השחורים יגרום להפחתה ולהרגעה של העור. היווצרות פצעונים עקב פעילות הורמונאלית מוגברת פצעי הבגרות או בשפה הרפואית, אקנה נגרמים כתוצאה משילוב של כמה גורמים: עלייה ברמת הפרשת השומן מבלוטת השומן בעור, עלייה בכמות החיידקים החיים בתוך בלוטת השומן וחסימת הפתח שלה. שילובם של שלושת הגורמים מוביל להתפתחות דלקת ומאוחר יותר להופעתם של פצעים. שינויים הורמונליים בגוף בשל גיל ההתבגרות, ההיריון, נטילת גלולות למניעת היריון או הפסקתן, עלולים להשפיע על הופעת פצעי בגרות.

מגיל ההתבגרות מתחילה האצת פעילותם של הורמוני המין הגבריים ששמם אנדרוגנים. האנדרוגנים קיימים גם בגוף האישה. באופן זה בלוטות השומן מתחילות לייצר כמות גדולה יותר של חומר שומני הנקרא חלב או סבום. במחקרים רפואיים התברר כי הנטייה לאקנה היא תורשתית, גנטית. ההורמונים של אנשים הסובלים מאקנה קשורה לאופן התגובה של בלוטות השומן באופן קיצוני ולא מאוזן להפרשת ההורמונים ולא לכמות הורמונים. תופעת האקנה היא תופעה שמצויה אצל אנשים רבים באוכלוסיה ברמות חומרה משתנות ובגילאים שונים. פצעי בגרות יופיעו לעיתים באופן מועט אצל ויהיו להם פצעים ספורים לעומת כאלה שיסבלו מכמות רבה של פצעים באזורים שומניים של הפנים בעיקר באזור המצח, הלחיים והסנטר ובאזורים אחרים בגוף. לעיתים ישארו צלקות וסימני כתמי הצלקות לאחר שהפצעים יעלמו.

מהו הטיפול בפצעי בגרות ?

פצעי בגרות נוצרים מפעילות הורמונאלית, ייצור יתר של שומן, והתרבות חיידקים. פצעי בגרות אינם נוצרים כתוצאה מחוסר היגיינה של עור הפנים. טעות זו גורמת לעיתים לשטיפה מוגזמת של עור הפנים עם סבונים כאלה או אחרים, שעלולים ליצור גירוי רב לעור ושומן יתר בעקבות היובש המוגזם. לכן אני ממליצה שימוש בסבון אנטי דלקתי שמותאם לעור ויש בו חומרים שיעילים להרגעת העור והשימוש בו יהיה פעמיים ביום בלבד. על מנת לטפל בתופעת פצעי הבגרות המטרה היא להקטין את ייצור השומן והחלב ולמנוע התפתחות של חיידקים. השיטות המסורתיות של הרפואה מטפלות בעזרת תכשירים הפותרים בעיה זו, אך רק במקרים קשים במיוחד נעשה טיפול בפצעי בגרות בעזרת אנטיביוטיקה לבליעה.

טיפול בפצעי בגרות הינו יעיל אם עושים אותו בצורה הנכונה, טיפול פנים הכולל ניקוי עמוק של העור, ניקוז עודפי השומן יוצר רגיעה של תהליכים דלקתיים בעור ובסיומו אתם יוצאים עם עור רגוע לחלוטין. טיפול נוסף הוא פילינג A.H.A או בשמו חומצה אלפא הידרוקסית, אני מאבחנת מקצועית ומייעדת את סוג הפילינג השיטה ורמת הפילינג המתאימה, בכל אחד משלבי הטיפול. זהו פילינג חומצות ללא סיכון והוא מביא תוצאות יפות ושיפור מהיר של עור הפנים. לאחר טיפול הפנים, בהתאם לאבחון עור הפנים שלך, אמליץ לך על התכשירים המתאימים ביותר להמשך הטיפול בבית, שימור התוצאות, החייאת עורך, וכן שיפור צלקות וקימטוטים. אין ספק שכשתבחרי להמשיך טיפולים בבית עם מוצרים פעילים (ריכוז חומרים פעיל ואפקטיבי) תחסכי טיפולים נוספים ומיותרים היות ועורך יהיה מטופל ובריא יותר.

נמאס מהמלחמה בפצעים?

ניתן להפסיק את המסע הארוך להסתרת הפנים עם מייק אפ. הגיע הרגע לשינוי חדש ומשמעותי בחיים שלך. טיפול פנים קוסמטי לאקנה בשילוב פילינג חומצות למראה זוהר רענן ובריא.

סיגל שבו קוסמטיקאית שלך ברחובות. 

היכנסו לאתר    www.sigal4u.co.il

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב