רבי שמעון בר יוחאי
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

רבי שמעון בר יוחאי 

מאת    [ 13/07/2011 ]
מילים במאמר: 629   [ נצפה 1307 פעמים ]

 
 

 

רבי שמעון בר יוחאי

 

הקשת בזמן רבי שמעון בר יוחאי

רבי שמעון בר יוחאי - ועיין בספר תורת העולה להרמ"א ז"ל (ח"ב פ"ד) על הא דלא נראה הקשת בימי רבי יהושע בן לוי ו רבי שמעון בר יוחאי [כתובות ע"ז ע"ב], כי הם היו מונהגים תמיד ע"פ השגחה פרטית ולא ע"י הטבע אשר הקשת עליו, אות כי לא הוצרכו לותר להם השגחה. שבימי רבי שמעון בר יוחאי ירדו הגשמים כך והיו חטים ככליות כו', ולכן אמרו שלא היה הקשת נראה, כי לא היה גשם ביום רק בלילה בעתו, וזה ענין אות כשעולם חוטא הקשת נראה בענן, להיות כי אז השמש על הארץ ואין הגשם לברכה, עיין שם היטב:

 

 

הקשת בימי רבי שמעון בר יוחאי

 

 

ועיין ביערות דבש (ח"א דרוש י"ב) איתא בפרק המדיר (כתובות ע"ז ע"ב) כשמת רבי יהושע לוי שאל ליה רבי שמעון בר יוחאי נראה קשת מימיך, אמר לו הן, אמר לו א"כ לאו את בר לוואי, וקאמר הגמ' ולא הוא רק דלא לאחזוקי טיבותא לנפשו אמר כן. אבל בזוהר של רבי שמעון בר יוחאי [ח"א צ"ח ע"ב] יש כי ב' קשת משונים בגוונים, אחד הוא טבעי אבל מה שיש בו מראה תכלת, מורה כי נתחייבו ח"ו כליון, ו רבי שמעון בר יוחאי כוונתו על מין השני, ורבי יהושע בן לוי השיבו סתם וכוונתו לטבעי, והא דלא אמר לו בפירוש דלא לאחזוקי טיבותא, אבל לא כזב, עיין שם היטב בזוהר של רבי שמעון בר יוחאי.

 

 

 

גדולתו של רבי שמעון בר יוחאי

 

כזרע גד לבן (ט"ז, ל"א). עיין רש"י וביומא (ע"ה.) הגיד לישראל כו', ובתוספות יום הכפורים [שם ד"ה תניא אידך] הקשה איך ספק בן שבעה הנוגע לסקילה אם הכה אביו היו פוסקים ע"י עומר שנמצא בבית זה, ואפילו על נביא אין סומכים עיין רמב"ם [בפ"ט מיסודי התורה ה"א]. וכן קשה בשבת (ל"ד.) טיהר רבי שמעון בר יוחאי ע"י תורמסין ספק תרומה, והוא ירושלמי [שביעית פ"ט ה"א] ומדרש רבה וישלח [ב"ר ע"ט, ו] גבי ויחן את פני העיר [וישלח ל"ג, י"ח]:

ואפשר לומר שעיקר שסמך רבי שמעון בר יוחאי על ההלכות שהיו לו באותו ספק, אלא שכהנים היו מחמירין, ועיין תוס' חולין (מ"ד. ד"ה ור' יהושע) דהיכי דבת קול מסייע להלכה פסקינן כן ולהכי סמך רבי שמעון בר יוחאי, והכי נמי מכח הוכחות להלכות פסק משה רבינו, והיו מפקפקין בדבר עשה להם סימן ואות של עומר.

 

 

ושנזכה להיתקרב לצדיקים כמו רבי שמעון בר יוחאי אכי"ר

http://www.breslev-midot.com/lag_baomer_rashbi.asp רבי שמעון בר יוחאי


 


ברסלב, רבי נחמן מברסלב, ברכות, שיעור תורה, ניצחת ואנצח הוצאה לאור - הוצאת ספרים, רבי שמעון בר יואי, לג בעומר, רבי נחמן מברסלב, מוסדות תיקון המידות - אתר ברסלב מידות - באתר: אתר על לג בעומר, מידע רב על רבי שמעון בר יוחאי ו ספר הזוהר - כל המידע הנדרש!, מידע על חגי ישראל, שיעורי תורה לצפיה בכל הנושאים ממש בכל התורה, מענין ברכות הצדיקים ובכלל ברכות, חגי ישראל - חגים ... ועוד...

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב