ברכות
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

ברכות 

מאת    [ 13/07/2011 ]
מילים במאמר: 541   [ נצפה 1246 פעמים ]

 
 

ברכות

 

 

 

 

 

 

 

 

ברכות

 

01- חידוש בענין ברכות

 

וכן פירוש הפסוק עד תאות גבעות עולם, פירוש ברכות שברכני אבא גברו, כלומר טובים על הברכות שבירך את הורי לפי שהברכות שלי חמדו גדולי עולם, ומפרש רש"י מי חמדו שחמדתן אמו וכו'. (מצאתי):

(ת) דקשה לרש"י לפי התרגום דמפרש תאות לשון חמדה א"כ מה שכתוב בתחילה ברכות אביך גברו וגו' שפירושו הברכות שלי שנתן לי הקב"ה גברו יותר מברכות שבירך את אבותי כדפירש רש"י לעיל, א"כ לפי התרגום היאך מיושב מה שכתוב אחריו עד תאות גבעות עולם, ועל זה פירש שחמדתן אמו וכו', ר"ל לפי התרגום קאי תאות על רבקה שהיא אמו של יעקב שהיא חמדה לאותן ברכות והזקיקה את יעקב לקבלן, ולכן הלבישה את יעקב בגדי עשו החמודות בשביל שיקבל יעקב הברכות:

02- חידוש על ברכות

ר"ל האלף פעמים משלי מברכה שלי אבל הקב"ה יברך אתכם יותר מאלף פעמים כאשר דיבר לכם. וא"ת כיון שהקב"ה הבטיחם לברכם אם יוכל וגו' למה אמר משה האלף פעמים משלי הן הא בכלל ברכת הקב"ה הן. וי"ל לכך אמר משה זו משלי דהיינו האלף שכר ברכות , (בשם מהרי"ץ). ועי"ל זו משלי כלומר הברכות שלי הם בלא תנאי אבל הברכות של הקב"ה הם על תנאי אם תקיימו המצוות והתורה:

 

03- חידוש על ברכות

 

(פ) הכי פירושו אי הוה כתיב איש לא יתיצב הוה אמינא דוקא איש אבל השתא דכתיב לא יתיצב תחילה ואח"כ איש אמרינן לא יתיצב מכל מקום ואיש לדרשא אחרינא אתא כדפירש רש"י אפילו כעוג מלך הבשן, (בשם מהרי"ץ). וכדפירש רש"י בגיטין (עז.) גבי ונתן בידה וכן בכמה מקומות. ועי"ל דכתיב כאן פחדכם ומוראכם וגו' על פני כל הארץ כלומר כל העולם יהא מתיירא מפניכם א"כ ממילא לא יתיצב מכל מקום הוא, (רא"ם). אי נמי דקשה למה הוכפל הענין דהא לעיל (ז, כד) כתיב לא יתיצב איש בפניך וגו' אלא לרבות אפילו אומה וכו':

(צ) כלומר האיש המופלא בבריאותו וגבורתו שיתיצב בפני כולם כההוא דעקר טורא ( ברכות נד ע"ב) לא יתיצב בפניכם:

(ק) אע"פ שרש"י פירש פחדכם על הקרובים וכו', י"ל שרש"י בא לפרש ההבדל למה פחד נאמר על הקרובים ומורא על הרחוקים:

 חסלת פרשת עקב:

שנזכה לכל ה ברכות הכתובות בתורה אכי"ר.

 

ברסלב, רבי נחמן מברסלב, ברכות, שיעור תורה, ניצחת ואנצח הוצאה לאור - הוצאת ספרים, רבי שמעון בר יואי, לג בעומר, רבי נחמן מברסלב, מוסדות תיקון המידות - אתר ברסלב מידות - באתר: אתר על לג בעומר, מידע רב על רבי שמעון בר יוחאי ו ספר הזוהר - כל המידע הנדרש!, מידע על חגי ישראל, שיעורי תורה לצפיה בכל הנושאים ממש בכל התורה, מענין ברכות הצדיקים ובכלל ברכות, חגי ישראל - חגים ... ועוד...

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב