מדד המעוף - האם המסע דרומה יימשך?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מדד המעוף - האם המסע דרומה יימשך? 

מאת    [ 06/07/2011 ]
מילים במאמר: 644   [ נצפה 1085 פעמים ]

 
 

בעוד ששוק המניות האמריקאי מנהל קרב חפירות על רמות התמיכה המשמעותיות (S&P500 על רמת 1,250, הנאסד"ק על רמת 2,600 והדאו על רמת 11,555), הרי שוק המניות המקומי אינו מצליח לצלוח את רמת 1,226 הנקודות כלפי מעלה וגם אותה שבירה זניחה צפונה לא ממש החזיקה מעמד.

מי שציפה שעם שבירתה מטה של רמת 1,226 הנקודות ייסוג מדד המעו"ף  ב-10% נוספים תוך שני ימי מסחר, צריך לבדוק היטב את הבנת השוק שלו. הגעה מנקודה לנקודה אינה מתבצעת בקו ישר והדרך דומה לעיתים לשביל נחש. לפחות לפי שעה אין שום סימנים לתחתית אחרונה. יחד עם זאת, מדד הנדל"ן מגלה חולשה ושבירתה מטה של רמת 320 הנקודות נראית עד כה אמיתית ומובהקת. היחידי שעדיין מחזיק את ראשו מעל למים הוא מדד הבנקים שם מתנהלת מלחמה על התמיכה ברמת 1,240-1,250 נקודות. מעבר לכך, וכפי שאני מעריך מזה שבועות ארוכים, הכיוון נותר מטה.

היום אהיה זמין לשאלותיכם. אנא, אין באפשרותי לענות לגבי מניות ספציפיות. המשך שבוע קל ופשוט.
המגמה המשנית

המרכיבים אליהם יש לתת את הדעת בגרף השבועי הם:

1. המגמה המשנית, זו שבדרך כלל מבוצעת עלייה במסחר וזו שמספקת את מרבית האינדיקציות לגבי כיוון השוק, הפכה להיות מגמת ירידה ברורה ומובהקת.

2. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה יורד כעדות להלך הרוח של המשקיעים הדומיננטיים בשוק. מבנה זה קרם עור וגידים במשך תקופה ארוכה וזאת לאחר שמתחילת השנה כשל מדד המעו"ף בפריצה מעלה של רמת 1,350 הנקודות.

3. הממוצעים הנעים אותם אפשר לראות על הגרף מסודרים באופן כזה שלא מותיר מקום לפירושים. העובדה שהממוצע הקצר מצוי מתחת לארוך ושניהם נוטים מטה, מעידה על קיומה של מגמת ירידה בעלת מומנטום  שלילי.

4. מחזורי המסחר אינם משחקים תפקיד מרכזי במגמת ירידה ולכן לא יקבלו משקל משמעותי.

5. בתחתית הגרף אפשר לראות את מדד RSI ומדד MACD ושניהם מצויים מתחת לנקודת שיווי המשקל המעידה אף היא על קיומה של מגמת ירידה.

6. הפרמטרים אותם מניתי מעלים את הסבירות לפיה שחיקתו של המעו"ף תימשך. קשה לדעת לגבי הקצב אך אפשר להניח שבמצב הנוכחי, כל עלייה צפויה להיות לצורך ירידה נוספת.המגמה המינורית

המרכיבים אליהן יש לתת את הדעת בגרף היומי הם:

1. המגמה המינורית, זו המשתקפת בגרף היומי ומשמשת במרבית המקרים לתזמון הטווחים הארוכים יותר היא מגמת ירידה ברורה

2. מדד המעו"ף מצוי מתחת לממוצע נע ל-200 ימי מספר המשמש ככלי עזר להבנת כיוונה של המגמה ארוכת הטווח

3. הממוצעים הנעים אותם אפשר לראות על הגרף מסודרים באופן כזה שלא מותיר מקום לפירושים. העובדה שהממוצע הקצר מצוי מתחת לארוך ושניהם מוטים מטה, מעידה על קיומה של מגמת ירידה בעלת מומנטום שלילי.

4. מדד המעו"ף מצוי מתחת לקו המגמה היורד הנמתח מעל לנקודות השיא של מגמת הירידה ומשקף את נחישותם של המוכרים. וכפי שאפשר לראות, העלייה האחרונה נבלמה בדיוק על קו מגמה יורד זה.מהם היעדים?

המתמטיקה של הדשדוש גורסת שמרגע הפריצה מעלה או מטה, יבצע השוק לפחות מהלך הזהה באורכו לעומק הדשדוש. מסובך? לא ממש. מדד המעו"ף דשדש בין 1,346-1,226. כאשר דשדוש זה נמדד באחוזים מלמעלה למטה הרי שהוא מספק כ-9%. המשמעות היא ששבירתה מטה של רמת 1,226 הנקודות אמורה לדרדר את מדד המעו"ף לפחות ב-9% נוספים. כלומר, אפשר לצפות לירידה הדרגתית שתכלול תיקונים טכניים לפחות עד לרמת 1,100-1,120 הנקודות כאשר מדובר ביעד ראשוני.

סיכום

מזה שבועות ארוכים אני מצביע על הצורך לצמצם פוזיציות קיימות עד כדי יציאה מוחלטת ועל היעדר הצורך לרכוש מניות חדשות. אני עדיין בדעה זו גם לגבי השוק המקומי וגם לגבי שוק המניות האמריקאי.

הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף ניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב