בסיום 8 השבועות, לאן מועדות פניו של מדד המעוף?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בסיום 8 השבועות, לאן מועדות פניו של מדד המעוף? 

מאת    [ 06/07/2011 ]
מילים במאמר: 558   [ נצפה 1026 פעמים ]

 
 

ביום רביעי האחרון שיניתי את הערכותי לגבי מדד המעו"ף. השינוי במבנה המחירים חייב עדכון מיידי כמו גם ההתנהלות של שוק המניות האמריקאי שם הערכתי ששבירתה מטה של רמת 1,250 הנקודות במדד S&P500 היא רק שאלה של זמן ובכך עוד אדון השבוע.

אלא שבמדד המעו"ף עסקינן, הסוגיה העומדת על הפרק היא האם אפשר לרשום תחתית אחרונה? ומכאן ייחל מהלך עליות במסגרתו יכבשו שיאים חדשים, או שמא מדובר בתחתית המסמלת את נקודת אמצע בדרך למקומות נמוכים יותר. בסקירה הנוכחית אהפוך את הסדר. ראשית הטווח הקצר ולאחר מכן טווח הזמן הבינוני.

היום אהיה זמין לשאלותיכם. אנא, אין באפשרותי לענות לגבי מניות ספציפיות. המשך שבוע קל ופשוט.

פרסום
הטווח הקצר

גל העליות בשוק המניות האמריקאי הגיע לאחר 8 שבועות של ירידות ללא כל תיקון ולאחר קרבה לרמת תמיכה משמעותית. התיקון עצמו לא היה בגדר הפתעה מרעישה. מה שהפתיע היא הברוטאליות שלו. אירוע מסוג זה, כפי שכתבתי ביום רביעי האחרון, מחייב היערכות מחודשת.

השאלה היא לאיזה מהלך ירידות מתייחס התיקון? כאן עליי לציין שההערכות אודות יעדי התיקון הן גסות וכלליות. אין מניעה שהתיקון יגיע לאזור המחושב, מאידך, אין מניעה שלא יגיע לשם ויבלם מוקדם יותר. ההנחה היא, בכל השווקים, שמהלך הירידות עומד לתיקון כולל את 8-9 הנקודות האחרונים. במדד תל אביב 25 מדובר בירידה שהחלה ברמת 1,345 הנקודות ותמה ברמת 1,180 הנקודות.

מבחינת יעדי התיקון כפי שהם מחושבים לפי חיתוכי פיבונאצ'י הרי שהיעד מצוי בין 1,240-1,280 הנקודות. אפשר לראות זאת על גבי הגרף המצורף:המגמה המשנית

בגרף השבועי אפשר לראות מספר פרמטרים:

1. מעבר לעובדה שמבחינת מבנה המחירים המגמה היא ירידה, הרי שהממוצעים הנעים מסודרים במבנה יורד: הקצר מתחת לארוך, שניהם משופעים מטה והמרחק ביניהם גדל.

2. בגרף הבא אפשר לראות את רצועת הממוצעים ל-20 שבועות. הרצועה העליונה ממצעת את השערים הגבוהים ואילו הרצועה התחתונה, את הנמוכים. שתי הרצועות משופעות מטה דבר המעיד על העובדה לפיה נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה יורד והמגמה היא מגמת ירידה.3. הפרמטר השלישי הוא מדד התנועה הכיוונית. עוד מדד טכני שמשמעותו לסייע באבחנה בין מגמות. כפי שאפשר לראות על הגרף, מצויה העקומה האדומה (-DI) מעל לעקומה הירוקה (+DI), מצב ששמור למגמות ירידה. העובדה שהעקומות סוגרות את המרחק ביניהן נעוצה בתיקון הטכני שהשוק חווה לאחרונה4. בנוסף, מגמות ירידה אינן מסתיימות, במרבית המקרים, עם שפל בודד אלא קיימת נטייה לבדוק שנית את אותו השפל, כפי שקרה בסיום מגמת הירידה ביוני 2010 או בסיומה של מגמת העלייה האחרונה בתחילת 2011, כך שההנחה היא שלפחות גל ירידות נוסף עומד בפתח.5. לכן בשלב הנוכחי קשה לסמן תחתית אחרונה ולהעריך ששוק המניות המקומי יוצא לגל עליות ובמסגרתו יכבשו שיאים חדשים. הנחת העבודה גורסת, כמו גם בשוק האמריקאי אותו אנתח מחר, שגל העליות, ברוטאלי ככל שיהיה, אינו מסמן עדיין על תחילתה של מגמה חדשה וכיבוש שיאים.

סיכום

השווקים יוצאים לתיקון לאחר 8 שבועות רצופים של ירידות. בשלב הנוכחי, תהיה ההתייחסות לירידות אלו כאל תיקון טכני והן תיבחנה לאור מחזורי המסחר ורמות ההתנגדות שאיתן יהיה עליהן להתמודד.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף ניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב