נדחתה בקשת המדינה לאסור על ההסתדרות הרפואית לשבש העבודה בבתי החולים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

נדחתה בקשת המדינה לאסור על ההסתדרות הרפואית לשבש העבודה בבתי החולים 

מילים במאמר: 331   [ נצפה 1664 פעמים ]

 
 

בית הדין האזורי לעבודה בת"א דחה את בקשת המדינה למתן צווים שיאסרו על ההסתדרות הרפואית בישראל לנקוט בצעדים ארגוניים ו/או שיבושי עבודה כלשהם, לאחר שקבע כי העיצומים שנוקטים הרופאים עומדים באמות מידה של סבירות ומידתיות.

הסכסוך בין הצדדים התהווה לאחר שהסכם העבודה הקיבוצי שבין המדינה לבין ההסתדרות הרפואית הגיע לסיומו בחלוף תקופה של 10 שנים ולאחר שהמו"מ בין הצדדים בנושא כריתת הסכם קיבוצי חדש, הגיע למבוי סתום.

בבקשתה, ביקשה המדינה מבית הדין לאסור על ההסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים ו/או שיבושי עבודה כלשהם, כולל שביתות נוספות בבתי החולים הממשלתיים , והמשך הצעדים הארגוניים, לרבות הצעדים מתוכננים החל מיום 1/7/11 שעניינם החרפת העיצומים, כך שרופאים מתמחים יבצעו לא יותר מ-6 תורנויות בחודש.

לטענת המדינה בנוסף לדרישותיה הכספיות, מעלה ההסתדרות דרישות בנושא תקינה ונושאים שלטוניים שאינם ברי מו"מ ולכן נוכח התקופה בה ננקטו הצעדים הארגוניים, אופיים וחומרת הנזקים הנגרמים לציבור, יש ליתן את הסעדים המבוקשים. עוד אמרה, כי אין מקום להתיר את שיבושי העבודה כאשר בין הצדדים מתקיים מו"מ אינטנסיבי. המדינה הציעה כי בית הדין יורה ניהול מו"מ אינטנסיבי או בוררות בהסכמה, או הפעלת מנגנון בוררות החובה מכוח חוק יישוב סכסוכי עבודה.

בית הדין דחה כאמור את הבקשה, וקבע כי מדובר בסכסוך כלכלי טהור, וכי אין לקבל את טענת המדינה לפיה נושא התקינה אינו חלק מהמו"מ, שכן מדובר באופן מובהק בתנאי העבודה של הרופאים המבצעים תורנויות.

"לא זו אף זו, אלא שלמספר התורנויות המבוצעות על ידי הרופאים המתמחים יש השלכה ישירה הן על איכות עבודתם והן על איכות חייהם בכלל, והעובדה שהפחתת מספר התורנויות היא אחד הפתרונות לבעיה זו, אף היא מצביעה על הלגיטימיות של העלאת הדרישה בנושא זה על ידי הר"י" נכתב בפסק הדין.

עוד פסק בית הדין כי הוא ער לפגיעה הנגרמת לציבור בשל עיצומי הרופאים, אך באיזון שבין עוצמת השיבושים לבין זכות הציבור לבריאות, ובהתחשב במעמדה החוקתי של זכות השביתה, הרי שהעיצומים עומדים באמות מידה של סבירות ומידתיות ואין ליתן לגביהם צו מניעה.

בפסק דין תמצאו אינדקס מקצועות כולל שמאי, עורך דין, גרפולוג, חוקר פרטי, נוטריון, תמלול, פוליגרף ועוד. שיווק באינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב