האזורי לעבודה הורה להשיב לעבודה חולת סרטן שפוטרה עד להכרעה בתביעה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

האזורי לעבודה הורה להשיב לעבודה חולת סרטן שפוטרה עד להכרעה בתביעה 

מילים במאמר: 379   [ נצפה 1990 פעמים ]

 
 

במסגרת סעד זמני, הורה בית הדין האזורי לעבודה בת"א לחברת שיווק תרופות להחזיר עובדת שחלתה בסרטן לתפקידה עד למתן הכרעה בתביעה, לאחר שקבע, כי החלטת החברה להעביר את העובדת מתפקידה ולאחר מכן לפטרה נבעה לכאורה מחמת אפליה בשל מחלתה.

עובדת שאובחנה כחולת סרטן נאלצה להיעדר מעבודתה כמנהלת שיווק בחברת מכשור וציוד רפואי בשל מחלתה, אך לטענתה, למרות היעדרויותיה, המשיכה לעבוד במרץ ממיטת חוליה, ובמהלך השנתיים מאז גילוי המחלה, אף זכתה להערכת חברי ההנהלה הבכירה בחברה, אך להפתעתה הודיעו לה מנהלותיה הישירות כי הוחלט להעבירה לתפקיד חדש, שאינו ניהולי, ובשל כך פתחה במאבק למניעת העברתה אשר בסופו הוחלט לפטרה. במסגרת תביעה שהגישה לביה"ד האזורי לעבודה בעילת אפליה מחמת מחלתה, נתבקש בית הדין להורות על סעד זמני של אכיפה כך שתשוב לתפקידה עד להכרעת התביעה המרכזית.

בתגובה לבקשה אמרה המעסיקה, כי אין קשר בין העברת העובדת מתפקידה ופיטוריה למחלתה וכי ההחלטות נבעו מחוסר שביעות מעבודתה, בין היתר בשל התנהלותה הכוחנית אל מול הצוות אותו ניהלה.

השופטת נטע רות קיבלה כאמור את הבקשה בקובעה, כי הוכח ברמה לכאורית כי פיטורי העובדת נעשו מחמת אפליה בשל מחלת הסרטן בה לקתה. נקבע, כי אמנם יש למעסיק זכות לבחון השפעת היעדרויות עובד חולה על ניהול העסק, אך עם זאת עליו לעשות כן בצורה מושכלת, כאשר במקרה זה נראה כי הטעמים לפיטוריי העובדת היו סתמיים ושוליים, עד שלא ניתן להבין כיצד אלה מהווים עילה להעברתה מתפקידה, וייתכן שהם פועל יוצא של דעות קדומות וחוסר מודעות ככל הנוגע להשפעת המחלה בה לקתה על סביבת העבודה.

"(...) אף לו היה ממש בטענות המשיבה ביחס לגורמים שהביאו להחלטה להעביר את המבקשת מתפקידה הניהולי לתפקיד אחר שאינו כזה, הרי שלטעמנו היה על המשיבה לזמן את המבקשת לשיחה שעניינה "תאום ציפיות" וזאת בשים לב למוגבלותה של המבקשת כאמור ולחובה הנגזרת ממנה לביצוע ההתאמות הנדרשות (...)" טענה השופטת והוסיפה, כי היה על המעסיקה לתת לעובדת הזדמנות נאותה לכל הפחות לתקן דרכיה טרם הפגיעה במעמדה.

עוד נקבע, כי הטענות הקשות והמעליבות שהעלתה המעסיקה כלפי העובדת, בין היתר בדבר התנהלות כוחנית, הגיעו רק לאחר שזו החלה לפעול למניעת העברתה מתפקידה, מה שרק מחזק את המסקנה כי ההעברה ולאחר מכן הפיטורים, נבעו מהיעדרותה עקב מחלתה, וככל הנראה נגזרה מהתפיסה הסטריאוטיפית כי משחולה העובדת בסרטן, אין לה 'עתיד' בעסק, זאת חלף גילוי הבנה למצב הקשה אליו נקלעה.

בפסק דין תמצאו אינדקס מקצועות כולל שמאי, עורך דין, גרפולוג, חוקר פרטי, נוטריון, תמלול, פוליגרף ועוד. שיווק באינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב