לג בעומר
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

לג בעומר 

מאת    [ 24/06/2011 ]
מילים במאמר: 407   [ נצפה 1700 פעמים ]

 
 

                                         לג בעומר

 קדושתו וסגולתו של יום לג בעומר

 

מסופר על הגה"ק רבי אברהם מקאלסיק זי"ע בעת טבילתו בצפרא של לג בעומר אמר בלהט אש קודש ''הרני מקבל עלי קדושת היום ".

 

כתב בספר אביר יעקב על לג בעומר ,היום הזה בחינת וגילו ברעדה (תהילים ב') ,יש כח ביום הזה לפעול ישועות בשמחה. ועוד כתב וב- לג בעומר הוא המתקת הדינים ע''י התגלות הזוה"ק וכשנמתקים הדינים הוא שמחה גדולה. 

 

הרב בעל החידושי הרי"מ אמר כי בלג בעומר יכולין לזכות ליראת ה'.

 

בסה"ק מאור ושמש (רמזי לג בעומר ד''ה ויאמר) כתב,וביום לג בעומר לספירה שהוא הוד שבהוד נמתקו כל הדינים בכחו של רבי שמעון בר יוחאי ולכן אנו עושים יום זה ליום טוב.

 

ענין העליה למירון ביום לג בעומר

 

כתוב גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם, וע"ז כתבו הגאונים כל הנך ריגלי דאמוראי היינו יום שמת בו אדם גדול קובעים אותו לכבודו ומדי שנה בשנה כשמגיע אותו יום מתקבצים תלמידי חכמים מכל סביביו ובאים על קברו עם שאר העם להושיב ישיבה שם .

 

כתב בגיליוני עטרת זקנים בשו"ע (סימן תצ"ג),מנהג ארץ ישראל לילך על קברות רשב"י ,ורבי אלעזר בנו ביום לג בעומר .

 

סיפורים מיום לג בעומר

 

סופר על הבעל "חרדים"  שזכה לרקוד עם רשב"י ביום לג בעומר, ודבר זה נודע ע"י האר"י הקדוש. שביום לג בעומר הגיע עם תלמידו לציון במירון ,וראו התלמידים את רבם האר"י רוקד עם בעל "החרדים" ועם אדם זקן .שאלו התלמידים מה הענין שרבנו רוקד עם בעל "החרדים" ואותו זקן, שלא ידעו מחשיבותם. ענה האר"י ראיתי את רשב"י רוקד עם בעל "החרדים" ואני לא ירקוד עמהם . משם נודע חשיבותו של בעל "החרדים" שהיה עד אותו זמן שמש בבית הכנסת בהסתר גמור.

 

סופר על גביר שבא עם בנו מהעיר איזמיר ביום לג בעומר לציון הרשב"י במירון, וכשהגיע ראה את השמחה הגדולה .ונזף באנשים איך שמחים ביום פטירה של צדיק ,והצליח בסוף להפסיק את השמחה .ובבוקר שלמחרת נפל בנו למטה ונחלש בנו ומת ,ובלילה בא רשב"י אליו בחלום ואמר לו מפני שאתה הפסקתה שמחתי אני הפסקתי שמחתך.

לעוד סיפורים ומעשיות בהרחבה על יום לג בעומר הקדוש הכנס למדור לג בעומר באתר ברסלב מידות.

 

 

 

   

ברסלב, רבי נחמן מברסלב, ברכות, שיעור תורה, ניצחת ואנצח הוצאה לאור - הוצאת ספרים, רבי שמעון בר יואי, לג בעומר, רבי נחמן מברסלב, מוסדות תיקון המידות - אתר ברסלב מידות - באתר: אתר על לג בעומר, מידע רב על רבי שמעון בר יוחאי ו ספר הזוהר - כל המידע הנדרש!, מידע על חגי ישראל, שיעורי תורה לצפיה בכל הנושאים ממש בכל התורה, מענין ברכות הצדיקים ובכלל ברכות, חגי ישראל - חגים ... ועוד...

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב