תחרות עיצוב לוגו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תחרות עיצוב לוגו 

מילים במאמר: 1273   [ נצפה 1904 פעמים ]

 
 

תחרות עיצוב הלוגו 

במהלך עשרת השבועות האחרונים נערכה תחרות פרסי עיצוב הלוגו, המטרה הייתה להציג את הלוגואים האפקטיביים ביותר של בלוגים ולהביא לחשיפתם של מעצבי לוגואים פחות ידועים. לשם כך התכנס חבר שופטים מכובד במיוחד, בעלי ניסיון של יותר מעשור בעיצוב. הם התבקשו לבחור את שלוש הלוגואים הטובים ביותר בעיניהם מתוך עשר קטגוריות של בלוגים. לוגו שדורג ראשון על ידי אחד מהשופטים, זכה בשלוש נקודות.לוגו שדורג שני- בשתי נקודות. לוגו שדורג שלישי- נקודה אחת. אני גאה להציג את הלוגואים הנבחרים, כטובים ביותר בתחרות זו.מתחת לכל לוגו מופיעים דברי השופטים שהצביעו עבור עיצוב לוגו זה.

המקום הראשון- ג'ו אורבן Joe Urban (12 נקודות)
עיצוב לוגו: דארל אוסטין"מכל עיצובי הלוגו המוצגים כאן, זה הלוגו היחיד שגרם לי לקנא שלא אני יצרתי אותו. האיורים חביבים, ומאוד מייצגים בלוג אישי. יכולתי מיד להבין את נושא הבלוג ואת תחומי העניין של כותב הבלוג, סם ניוברג: נגישות, פתיחות וארגון. המשחק בדירוג עובד נהדר ומעניק ללוגו דינאמיות. הטיפוגרפיה פשוטה וטובה. הלוגו נראה טוב יותר בגודל קטן מאשר איך שהוא נראה בבלוג ואני אישית הייתי מוותר על הפינות העגולות שבקצוות. אך בסך הכל, זהו לוגו נחמד הראוי להכרה" (ארמין ויט)."כאשר עברתי על רשימת הבלוגים, עיצוב הלוגו שזכרתי ביותר היה זה של ג'ו אורבן. זהו רעיון די מורכב, שמתבטא בסימן פשוט. רכבת מציצה מבעד לאופק, טבע בעיבורה של העיר, ארכיטקטורה והנוף האורבאני. הלוגו מבקש ממך להתבונן על כל אלה ממרחק ולחפש את הקשר ביניהם. זהו בדיוק נושא האתר והלוגו מבטא את זה היטב. זה הלוגו היחיד מכל המוצגים כאן, שמבטא את המסר באופן תמציתי. יפה!" (אדריאן הנפט)."הפשטות המטעה של האיקונוגרפיה הגיאומטרית, בחירת הצבעים, משקל הקו והגופן המושלם, יוצרים פתרון מיתוג נקי וחכם שבוצע באופן מושלם. זהו עיצוב הלוגו המועדף עלי ביותר" (ג'ון מרץ).

מקום שני: וולצ'ר Vulture (6 נקודות).
עיצוב לוגו: איאן אדלמן (כחלק מקבוצת מעצבים של ה"ניו-יורק מגזין")."זה לא מפתיע שצוות העיצוב של ה"ניו-יורק מגזין" יצר זהות "מחשמלת" לבלוג הקאלטי והממכר שלהם. מה שמפתיע הוא שעיצוב הלוגו הפשוט הזה, החד גוני, מעביר כל כך הרבה מסר. אני רואה בו גורדי שחקים ענקיים, סמלים של גוטהם (Gotham) ורכילאים שאורבים בפינה ומוכנים לקרוע את מעיי נשמתך בפומבי. זה למעשה מפחיד אותי מעט" (אליסה ווקר)."זה למעשה עיצוב הלוגו הטוב ביותר, מבחינה טכנית ואסתטית. טוב יותר אפילו מעיצוב הלוגו שהכתרתי כמקום ראשון. "וולצ'ר" הוא חלק מזהות עיצובית גדולה יותר של ה"ניו-יורק מגזין" ואני חושב שהוא מייצג גישה שונה משאר עיצובי הלוגו המוצגים כאן. אך העדפתי לתת יותר נקודות למעצב הלוגו הפרטי ולא לקבוצת המעצבים של המגזין" (ארמין וויט).

המקום השלישי: אנדיס דרואר Undies Drawer (חמש נקודות)
עיצוב לוגו: דארל אוסטין"בלוג שנושאו הוא תחתוני גברים עשוי להתבטא בכמה דרכים שונות. הלוגו הזה מספר לי שבזמן שלכותב הבלוג יש חוש הומור, הוא לוקח את תחתוניו מאוד ברצינות. הצבעים מעבירים את המסר שזהו בלוג לגברים, כמו גם איורי התחתונים שבתחתית..חה..חה.." (מייגן פטריק)."עיצוב הלוגו הזה מטפל בנושא אותו הוא מייצג בסטייל ובהומור. זה יכול היה להראות זול, אך למרבה הפלא, הלוגו נראה אלגנטי ועדיין, מעט..מממ..חצוף" (ג'ון מרץ).

"אינני יכול להביט בעיצוב לוגו זה מבלי לחייך. החל מהתפר שנראה בתחתית הלוגו ומעל, מהגופן המושלם ועד לעכוזים המוצגים באלגנטיות שבתחתית. זהו עיצוב לוגו הולם ביותר לבלוג מצחיק מאוד" (אליסה ווקר).

המקום הרביעי: סימפלי רסיפיז Simply Recipes (4 נקודות).
עיצוב הלוגו: אליס באואר (עם עזרה מג'ס גארדנר)"ללוגו זה יש מראה קלאסי, הוא נותן תחושה של "מרתה סטיוארט" ומעביר את המסר שמבלוג זה עלי לצפות למבחר מרשים של מתכונים מסורתיים, עם נגיעות מודרניות.  הכוכבית שמשמאל מסמלת את הצורה של כפות מדידה ויוצרת משחק ויזואלי נעים" (מייגן פטריק)."לעיצוב לוגו זה יש פשטות מוחלטת וזה מה שגורם לו להתבלט. השימוש בכפיות המדידה עובד נהדר. הגופן קריא והולם מאוד את הקונספט הכללי. צבעי האדמה מעניקים תחושה של ביתיות ומתאימים לקונספט של אוכל..מזיל ריר!" (דויד פשה)."עיצוב הלוגו הזה מצוין בשל צבעיו החמים, וסגנונו הנקי אך המעורר, עשה אותי רעב! למרות שהאייקון לא אומר "אוכל" או "מתכונים", עדיין אני מוצא את הלוגו כהצלחה בסך הכל" (ג'ף אנדרוס).

המקום החמישי: פאונד גלרי Found Gallery (ארבע נקודות)
עיצוב לוגו: בריידי ברים-דה פורסט"מעבר למראה הנעים שלו, עיצוב לוגו טוב צריך לבטא מסר בכמה חזיתות ועליו לגרום לנו לחשוב עליו שוב ושוב. אני חושב שעיצוב הלוגו של Found  עושה זאת מצוין. אני אוהב את העובדה שהוא מאפשר לך לבנות את האינטרפרטציה שלך. זהו לוגו מהנה ומוצלח, שגורם לך לחשוב" (סטיב דלהויד).  

המקום השישי: דיסנורמה Diseñorama (שלוש נקודות)"זהו עצוב הלוגו הזוכה מבחינתי, ללא ספק. הדיוק ותשומת הלב לפרטים פשוט נהדרים, כמו גם בחירת הצבעים. הגופן הולם ביותר ומצוין מבחינה טכנית. עיצוב לוגו זה הוא פשוט, אך מאוד אפקטיבי ומחמיא למותג המעצבים..מעורר השראה!" (דויד פשה).

המקום השביעי : דוס Dooce (שלוש נקודות) "אני תמיד נמשך לעיצובי לוגו המבוססים על גופנים או על wordmarks" ". לוגו זה בולט בעיקר בשל הפשטות האלגנטית שלו. זה לא פשוט להצליח לייצר wordmark כזה משכנע, אך מעצב הלוגו הצליח לעשות זאת באופן מרשים" (ג'ף אנדרוס)."לוגו זה מעביר את המסר מבלי להסתמך על גופנים מוזרים וצבעים בוהקים. עדיין יש לו אישיות כיפית ותנועה נעימה למראה" (מייגן פטריק).

המקום השמיני: דמב ליטל מן Dumb Little Man (שלוש נקודות)
עיצוב לוגו: : Logo Design Works"הגרפיקה לוכדת את העין, הלוגו מעביר את המסר, פרקטי, גרפי, פשוט בצורתו, הולם, בלתי נשכח" (קתרין וונטוורת).

המקום התשיעי: ברנדברי BrandBerry (שתי נקודות)
עיצוב לוגו: ברנדברי"זהו לוגו עדין ואני מאוד אוהב את זה. הוא לא "צועק עליך" כמה הוא חמוד, או כמה חכמים האנשים אותם הוא מייצג. וזה נהדר. יש לוגואים שנוטים "לצאת מגדרם" וצועקים לך לשים לב, אך לוגו זה ממש נלהב להתחבא אל הכלים ולשרת בתור קישוט, אך תמיד יהיה שם כשתצטרך אותו" (סטיב דלהויד).

מקום עשירי: פופשוגר POPSUGAR"למעשה אתמול הייתי במסיבה של פופשוגר, אך אני נשבעת  שלוודקה החינמית לא היה דבר עם ההחלטה הזאת. מה שהימם אותי היה לראות את הלוגו שלהם לעומת מאות של לוגואים אחרים שהיו מודבקים על הקיר של הספונסר. עיצוב הלוגו של פופשוגר נראה הרבה יותר טוב מכל הלוגואים האחרים של בלוגים של סלבריטי, אתרי אינטרנט ומגזינים אחרים. למעשה זה נראה כמו לוגו של תוכנית רכילות טלוויזיונית טובה.  ואני בטוחה שהיא תהיה יום אחד"(אליסה ווקר).   

 מקום אחד-עשר: אקו-גיק EcoGeek" זו מטאפורה שנונה. כפתור ה Power  מייצר חיים. הקשר בין צריכת אנרגיה ומודעות סביבתית. עליך להיות קצת חנון (גיק) בעצמך על מעט לדעת שזהו סמל לכפתור ה- Power. באתר עצמו הלוגו נראה פחות טוב כי אינו מופיע על רקע לבן, אך אני מאוד אוהבת את עיצוב הלוגו הזה" (אדריאן הנפט).

מקום שנים-עשר: דה אורו De Ouroעיצוב לוגו: לוקס דה אורו"הרבה משחק עשוי להפליא עם הגופן.
עיצוב לוגו זה מעורר מיד התרגשות ואנרגיה" (ג'ון מרץ).

מקום שלושה-עשר: טרי הגר TreeHugger" לוגו זה בלט מעל מתחריו, למרות שהוא פשוט למדי. עיצוב המושלם מבחינה טכנית הופך אותו לכלי מלא עוצמה במיתוג. עיצוב הלוגו מפגין דיוק ופשטות וזה מאוד מרענן...גאוני!" (דויד פשה).

מקום ארבעה-עשר: אנקריאייט Uncrate"זהו עיצוב לוגו חזק, נקי ועובד טוב. הולם מאוד את העיצוב הכללי של הבלוג- אחד הטובים בסך הכל. פרקטי, גרפי, פשוט בצורתו, בעל מסר אחד ובלתי נשכח" (קתרין וונטוורת').

מקום חמישה-עשר: פונטסטרק FontStruct "אני מאוד אוהב את השימוש במחשוב שריגי בעיצוב לוגו. לוגו זה עשוי היטב" (ארמין ויט).

מקום שישה עשר: ג'סט קריאטיב דיזיין Just Creative Design עיצוב לוגו: ג'ייקוב קאס"בעיצוב לוגו נעשה הרבה פעמים שימוש בקלישאות. זוהי סכנה שיש להימנע ממנה. אך אם אתה מצליח לתת פרשנות חדשה לרעיון משומש יתר על המידה, אתה בדרך כלל תרוויח מאנשים בעלי מודעות לרעיון. אתה יכול להפוך תגובה שלילית לתגובה חיובית, ולזה יש השפעה. הרעיון של להשתמש בעיפרון וברישום על מנת לייצג יצירתיות, יכול להיות קלישאה. אך עיצוב לוגו זה מתגבר על כך. ראשי התיבות JCD מוצגים בצורה כל כך עדינה, עד שהצופה אפשר שלא מבחין בהם. כנ"ל עם העיפרון. הגופן קריא ומובן והוא הולם את הגישה של " Just creative  " (רק/פשוט מעצבים). הם לא מנסים להיות חכמים מידי, זעקניים מידי, או בעלי חשיבות מרובה מידי. הם פשוט מעצבים" (אדריאן הנפט). 

מקום שבעה-עשר: סקירט sk*rt"אחד מעיצובי הלוגו הטובים ביותר כאן. יוצר אטמוספרה ייחודית לו. לוגו פרקטי, גרפי והולם" (קתרין וונטוורת').

הילה שבתאי fresh studio http://www.pirsum4u.com hilas@pirsum4u.com 03-6315536 054-2363230

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב