פירוק חברה- פטור מחובת תשלום אגרה לרשם החברות עם גמר הפירוק מרצון של החברה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פירוק חברה- פטור מחובת תשלום אגרה לרשם החברות עם גמר הפירוק מרצון של החברה 

מאת    [ 21/06/2011 ]
מילים במאמר: 453   [ נצפה 1650 פעמים ]

 
 

 

פטור מחובת תשלום אגרה לרשם החברות עם גמר הפירוק מרצון של החברה /

עו"ד מוטי שחר

 

חברות רבות בישראל נותרות ללא כל פעילות עסקית או אחרת והן למעשה הפסיקו מלפעול מזה תקופה. יחד עם זאת, חברות לא פעילות אלה, עדיים נדרשות לתשלום האגרה השנתית לרשם החברות. אי תשלום אגרה שנתית זו, יכולה להביא על החברה קנסות, ריביות ועיצומים כספיים העלולים להגיע לסך של אלפי שקלים. מעבר לכך, לאור התיקון לדיני החברות, רשאי רשם החברות לשנות את הסטאטוס של חברה שלא משלמת את האגרה השנתית (או לא מגישה דוחות) לסטאטוס של "חברה מפרת חוק". נקודה חשובה מעין כמוה היא העובדה כי חובות החברה הלא פעילה יכולים ליפול על כתפי בעלי החברה, הדירקטורים שלה וכדומה.

כפועל יוצא של הדברים, ניתן להבין כי אין עוד טעם בהזנחה של המצב, ויש לאחוז את השור בקרניו ולהתחיל בהליך של פירוק חברה מרצון.

רשם החברות וכנסת ישראל, הבינו כי לעיתים לא מספיק להשתמש במקל (קנסות, ריביות, עיצומים וכדומה) ועל מנת לדרבן את בעלי החברות הללו יש להשתמש גם בגזר.

במקרה זה, חברה אשר השלימה את ההליך הרצוני של פירוק החברה, יכולה להגיש בקשה לקבלת פטור מלא ורטרואקטיבי של האגרות שלא שולמו לרשם החברות עד להשלמת הליך הפירוק. באופן זה, החובות המיוחסים לחברה יימחקו ולא יוסיפו לטפוח וכן הגבלות ככל שהוטלו על החברה ובעליה ייעלמו.

 

אז איך מקבלים את הפטור -

חברה אשר סיימה את הליך פירוק החברה, צריכה להגיש בקשה לרשם החברות הכוללת:


  •  אישור מנציבות מס הכנסה כי החברה לא פתחה תיק או סגרה את התיק במס הכנסה בציון המועד שבו נסגר התיק;
  •  אישור מרשויות מס ערך מוסף כי החברה לא נרשמה כחייב במס על פי חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975, או שרישומה כאמור בוטל, בציון המועד שבו בוטל הרישום;
  •  תצהיר מאת הדירקטורים של החברה שבו הם מצהירים כי החל בתאריך שצוין בתצהיר, החברה הפסיקה את פעילותה וכי אינה מנהלת חשבונות בנק.

במידה והחברה טרם סגרה את תיק החברה ברשויות המס, על החברה להגיש את המסמכים הבאים:


  •  אישור מאת רואה חשבון המבקר כי החברה הפסיקה את פעילותה, בציון המועד שהפסיקה בו את פעילותה, והעובדה שהגישה לרשות המסים, דוחות שנתיים לפי סעיף 131 לפקודת מס הכנסה, מאושרים בידי רואה החשבון המבקר, שצוין בהם כי החברה הפסיקה את פעילותה; האישור יינתן לכל שנות המס שלגביהן מבקשת החברה פטור מאגרה שנתית או מעיצום כספי שהוטל בשל אי-תשלומה;
  •  העתק מן הדוחות למס הכנסה.

טיפול נכון ומקצועי בעניין פירוק החברה והגשת המסמכים הנדרשים על פי הדין והנהלים יכול להביא למצב בו תקבל החברה את הפטור המיוחל מחובות העבר שלה ולכן אין לזלזל או להזניח את המצב ולהתחיל לפעול כבר היום.


  •  כתבה זו אינה מהווה תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או אינה מהווה המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.

 

 

מוטי שחר הינו עורך דין ומגשר בעל ניסיון והצלחה רבים בתחומים האזרחיים והמסחריים, כגון: השכלה גבוהה, גישור ובוררות, צרכנות ותביעות אזרחיות, עסקים וחברות, יזמות עסקית, חוזים והסכמים, הוצאה לפועל, עמותות, גביה ועוד. עורך דין מוטי שחר הוא בעליו של מוטי שחר, משרד עורכי דין. היכנסו כבר עכשיו על מנת להתרשם מאתר המשרד
 mtts-law.co.il, או צרו קשר על מנת לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות!
  077-9100805
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב