אב שהתפטר על מנת לטפל בבנו יקבל דמי לידה גם אם היו מניעים נוספים להתפטרות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אב שהתפטר על מנת לטפל בבנו יקבל דמי לידה גם אם היו מניעים נוספים להתפטרות 

מילים במאמר: 268   [ נצפה 1633 פעמים ]

 
 

אם שיצאה לחופשת לידה חזרה לעבודתה כעבור שישה שבועות, והאב אשר התפטר מעבודתו, המשיך לטפל בילד במשך יתרת חופשת הלידה. בעקבות דחיית בקשתו להכיר בזכאותו לדמי לידה, הגיש האב תביעה נגד הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי טען כי האב התפטר מהעבודה לאור יחסיו העכורים עם מעבידיו, ולא על מנת לטפל בבנו, וכי מועד ההתפטרות - כשבועיים לפני תחילת חופשת הלידה שלו, שולל את הקשר הרציף הנדרש על פי החוק.

כבוד השופטת מיכל אריסון-חילו קבעה, כי האב אכן טיפל בבנו הרך בתקופת חופשת הלידה שלא נוצלה ע"י האם וכי הוא ממלא אחר דרישות החוק באופן המזכה אותו בדמי לידה.

נפסק, כי הצהרת האב, כי אמנם בין מניעי התפטרותו נכללו גם יחסיו העכורים עם מעבידיו, אולם סיבת התפטרותו בעיתוי המסוים בו נעשתה הייתה הולדת בנו, אמינה, והוכח כי התפטרותו נבעה מרצונו להתקרב לבנו, כמו גם לסייע לאשתו לחזור לעבודתה במהירות המירבית, הגם שמניעים נוספים דוגמת יחסיו עם מעבידיו, הביאו אותו לכדי מעשה.

"מסקנתנו זו עולה בקנה אחד עם תכלית חוק הביטוח הלאומי וחוק עבודת נשים, המאפשרים לנשים המעוניינות לוותר על חלק מחופשת הלידה שלהן לטובת בני זוגן, לעשות זאת, ולשוב לעבודתן בלא שתיוותרנה נחותות בגין היעדרותן מהעבודה; ובד בבד לאפשר לבני זוגן להתחלק איתן בנטל ההורי ולהיות מעורבים בגידול הרך הנולד, תוך שמירה על מקור פרנסתם בזמן הטיפול בילוד במטרה לקדם את השוויון בין בני הזוג ולקדם את מעמד האשה בחברה המודרנית", כתבה כבוד השופטת.

בעניין טענת המוסד לביטוח לאומי להיעדר סמיכות זמנים, פסקה כב' השופטת, כי עמדת התובע כי סיים עבודתו עוד בתקופה שאשתו שהתה בחופשת לידה בין היתר על מנת ללמוד כיצד לטפל בבנו הרך ולקבל הדרכה מהאישה, מקובלת עליה, ועל כן אין בתקופה זו כדי לנתק את סמיכות הזמנים.

בפסק דין תמצאו אינדקס מקצועות כולל שמאי, עורך דין, גרפולוג, נוטריון, תמלול, פוליגרף חוקר פרטי ועוד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב