ברכות
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

ברכות 

מאת    [ 12/05/2011 ]
מילים במאמר: 459   [ נצפה 3529 פעמים ]

 
 

 

ברכות

 

ברכות  בעם היהודי

 

 ברכות ? הקדמה כבר מימי קדם ולמעשה מהתקופה שהעם היהודי מוכר כעם, הוא הונע מכוחן של ברכות.ברכות בעם היהודי היו מעין "אישור" ו"ברכת הדרך" לביצוע פעולות כלשהן.כיום יהודים, דתיים חילונים ויש ראיות לכך שאפילו גויים אשר אינם נמנים עם העם היהודי נוהגים לקבל ברכות כאישור והכנה לביצוע פעולות. ישנם חוגים וזרמים ביהדות בהם קבלת ברכות הוא דבר שבשגרה, ואין פעולה שתבוצע ללא קבלתן של  ברכות אלו ממנהיגם הרוחני של אותו הזרם.ע"פ תורת ברסלב, ישנה משמעות רבה לקבלת ברכה מצדיק הדור, והוא היחיד שיכול לתקן את כלל הפגמים שפגמנו. רבי נחמן מברסלב, שהתגורר בעיירה ברסלב נתן דגש רב על כל נושא הגעה לצדיק.הברכות תופסות נפח משמעותי וחלק בלתי נפרד משגרת היום יום, אפילו בשיחות חולין של בני אדם, החלבברכות "בוקר טוב", "מזל טוב"- על אירועים כגון ימי הולדת, חתונה. סוגי ברכות ברכות נחלקות למספר רב של ברכות, כגון, ברכות לזיווג, ברכות לפריון, ברכות לביצוע עסקות כלכליות, ברכות לפרנסה, ברכות חתונה (שבע ברכות) ועוד. שבע ברכות "שבע ברכות", הן ברכות אשר מברכים את החתן והכלה ביום חתונתם ובמשך שבעה ימים שלאחר מכן. סדר הברכות הוא:

1.       ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם, בורא פרי הגפן.

2.       ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם, שהכל ברא לכבודו.

3.       ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם, יוצר האדם.

4.       ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם, אשר יצר את האדם בצלמו, בצלם דמות תבניתו,והתקין לו ממנו בניין עדי עד. ברוך אתה ה', יוצר האדם.

5.       שוש תשיש ותגל עקרה, בקיבוץ בניה לתוכה בשמחה. ברוך אתה ה', משמח ציון בבניה.

6.       שמח תשמח רעים האהובים, כשמחך יצירך בגן עדן מקדם. ברוך אתה ה', משמח חתן וכלה.

7.       ברוך אתה ה' אלהינו מלך העולם, אשר ברא ששון ושמחה, חתן וכלה, גילה רינה, דיצהוחדווה, אהבה ואחווה, ושלום ורעות, מהרה ה' אלקינו ישמע בערי יהודה ובחוצותירושלים, קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה, קול מצהלות חתנים מחופתם, ונעריםממשתה נגינתם. ברוך אתה ה', משמח חתן עם הכלה.

 משמעות שבע הברכות

1.       ברכת היין-ביום חתונת בני הזוג, היין מסמל "קידוש" הזוג שבא בברית נישואין וקידושין ושמחה, כי "אין שמחה אלא ביין".

2.       ברכת העולם-עצם תהליך החופה והקידושין מסמל את התחדשות העולם.

3.       ברכת יוצר האדם-ברכה על כך שבורא עולם בכבודו ובעצמו יצר את האדם, ובני הזוג שבע"ה יביאו חיים לעולם , עושים זאת בעזרתו של בורא עולם.

4.       ברכת הזיווג-על כך שהקב"ה זיווג בין בני הזוג.

5.       ברכת זכירת ירושליים, שגם כאשר האדם נמצא ביום המאושר בחיו, אינו שוכח את חורבן ירושלים, ראש שמחת גאולתנו שכן בני הזוג מעחה את ירושלים על ראש שמחתו.

6.       ברכת שמחת חתן וכלה.

7.       ברכת חתן וכלה על כך שהקב"ה נתן ובע"ה יתן בין בני הזוג: ששון ושמחה, חתן וכלה, גילה רינה, דיצה וחדווה, אהבה ואחווה, ושלום ורעות

 לסיכום, הברכות הן חלק בלתי נפרד מחיו של היהודי. הן מעודדות אותו ותורמות ליצירת אורח חיים תקין, ה ברכות עוזרות בשעות משבר ושמחה.


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב