חובת דיווח זמן ונוכחות עובדים - תיקון 24 לחוק הגנת השכר, גם לטובת המעסיק
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

חובת דיווח זמן ונוכחות עובדים - תיקון 24 לחוק הגנת השכר, גם לטובת המעסיק 

מאת    [ 01/05/2011 ]
מילים במאמר: 329   [ נצפה 3923 פעמים ]

 
 
דוח נוכחות מפורט ומהימן - חובתו של כל מעסיק

תיקון מספר24 לחוק הגנת השכר שנכנס לתוקף בתחילת שנת 2009 שינה את הכללים שהיו נהוגים עד אותה תקופה בין עובד למעביד בכל הקשור לאחריות הצדדים במקרה של מחלוקת, באחריות לקיומו של  דוח נוכחות מפורט ומהימן  של כל עובד ועובד ולאחריות הפלילית שנוספה במקרה בו מוכח כי נגרם נזק כלכלי לעובד או שהוא לא קיבל את השכר לו היה זכאי על פי החוק.

התיקון החדש קובע בין השאר כי מדי חודש, בתלוש המשכורת של כל עובד, יש להציג דוח נוכחות מפורט המפרט את מספר שעות העבודה בפועל של כל העובד -  תוך הבחנה בין השעות הרגילות לשעות הנוספות ובין הימים בהם עבד המועסק בפועל מכלל התקופה.וזאת על מנת שיהי ניתן לחשב את השעות הנוספות לכל יום עבודה ולא באופן גורף לכלל התקופה. שינוי נוסף שמהווה חלק מתיקון 24 הוא בדבר האחריות על דוח נוכחות מהימן. עד התיקון נטל ההוכחה אודות שעות העבודה המדויקות, הרגילות והנוספות, במקרה בו ישנה מחלוקת בין הצדדים אודות שכר ותגמולים היה על העובד. כיום חובת ההוכחה והצגת דוח נוכחות המגבה את הטענות הנם באחריותו של המעביד ואם לא יצליח לעשות כן הרי שמבחינת החוק העובד יזכה לפיצוי המלא אותו דרש. במקרים מסוימים יכולה לחול גם אחריות פלילית על בעלי התפקידים בארגון שאחראיים על העסקה, רישום ודיווח של שעות עבודה ושכר.

 

היתרונות אותם מפיקים המעסיקים מהתיקון לחוק

ואולם, מרגע שנכנס התיקון לתוקף על מגוון המשמעויות שלו, יש בכך משום יתרון גם למעסיקים.  המצב החדש שנוצר  מחייב שקיפות, סדר ארגוני ותחשיבי, עבודה יעילה ומעקב ערני אחר שעות העבודה. המעקב הזה הוא המאפשר להפיק מידע חיוני לארגון אודות הוצאות השכר שלו, אודות התפוקה של הארגון  ושל עובדיו ואודות כל אותם מקומות הדורשים שיפור וייעול על מנת להגדיל את הרווחיות. בסופו של יום החובה לייצר דוח נוכחות מפורט ומהימן מביאה אתה יתרונות רבים לארגונים ולמעסיקים כיוון שהיא מקדמת תרבות ניהול יעילה יותר, מעודדת אמון וחשוב מכול כזו המפיקה מידע ארגוני שמקדם את העסק, מגדיל את התפוקה שלו ומעלה את הרווחיות.

 

 

 

 

 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב